Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за стикерите HGS с които се плащат магистрални такси в Турция.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за стикерите HGS с които се плащат магистрални такси в Турция.

    Абе хубава работа, ама пак 'балканска'... Как може норвежците да го направят без никакъв тормоз върху пътуващите, а в нашия район все ще се правят 'нововъведения', пълни с недомислици

    Владич, в конкретния случай навярно бих го залепил отвътре на слюдата и не бих се занимавал повече...
    Пък ако случайно те спрат - имаш всички документи, и си се постарал като добросъвестен потребител да направиш всичко възможно системата да го прочете.
    Ако не е успяла да те прочете - ами проблема е в системата им...
    Ако се съмняват - да гледат камери и т.н.
    Между другото точно така работеше и норвежката система - не успяваше да прочете българските номера (или пък поради някаква причина не ги намираше в базата данни) и винаги светваше предупредителен, а не зелен сигнал. Като в интернет пише - светналия предупредителен сигнал означава само, че автомобила ви е заснет, и снимката ще бъде обработена от човек, а не автоматично, като след това ще бъдат взети мерки - или ще бъде начислена сумата към сметката, или ако сте некоректен потребител - ще ви бъде изпратена глоба...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за стикерите HGS с които се плащат магистрални такси в Турция.

      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
      Даже, ако някой има останала карта от старата им предишна система KGS, която вече не се ползва може да мине през пунктовете, където продават стикери за HGS и веднага ще му прехвърлят парите, ако са му останали от KGS на HGS без лихви, такси и др.
      Бях чел за някакъв срок за подобни прехвърляния, но този срок към момента на четенето вече бе изтекъл . Въпреки всичко в най-скоро време ще пробвам, защото имам две KGS карти с по около 20 лири всяка. После ще съобщя резултата.
      Последно редактирано от zippel; 15-09-15, 11:50.
      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос за стикерите HGS с които се плащат магистрални такси в Турция.

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Абе хубава работа, ама пак 'балканска'... Как може норвежците да го направят без никакъв тормоз върху пътуващите, а в нашия район все ще се правят 'нововъведения', пълни с недомислици
        Ами хората са го обобщили с един израз : "Балкански синдром". Той включва всички балкански черти. в т.ч. и подобен тип недомислици. В случая става дума за често срещаното явление по нашите земи, че решенията се вземат от хора с недостатъчна компетентност. Другият израз е : "Дай на глупака власт и му гледай сеира."


        Пък ако случайно те спрат - имаш всички документи, и си се постарал като добросъвестен потребител да направиш всичко възможно системата да го прочете.
        Ако не е успяла да те прочете - ами проблема е в системата им...
        Ако се съмняват - да гледат камери и т.н.
        Добре, прав си, ама как ще си изложиш аргументите на отсрещната страна ако не знаеш турски ?
        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за стикерите HGS с които се плащат магистрални такси в Турция.

          Какво успях да науча от проучванията по въпроса.
          1- Камерите снимат ОТПРЕД! Това означва, че колите ги ловят, но моторите не!
          2- Стикера има някаква магнитна лента вътре и го чете някакъв четец. Ако си го залепиш отвътре на стъклото, както е правилото, то навън не се вижда бар кода а само един надпис HGS. Четеца го чете. Ако залепиш стикера ОТВЪН на стъклото, тоест на обратно с бар кода навън, а с надписа HGS навътре, ЧЕТЕЦА ПАК ГО ЧЕТЕ и нямаш проблеми.
          3- Ако залепиш стикера зад тъмно, или метализирано стъкло, ЧЕТЕЦА НЕ МОЖЕ ДА ПРОЧЕТЕ СТИКЕРА, но ти снимат предният № и колата, че си в нарушение. Ако някъде ти прочете стикера системата ти приспада и парите от нарушенията, ако вече не е минал срокът за тях.
          Понеже мен ме интересуваха мотоциклетите, а не колите, ето какви са изводите:
          Можеш да си караш из цяла Турция мотора и никъде нищо да не плащаш. Камерите ще те снимат отпред, а там № моторите нямат. Ако те спрат, обаче ония със синьобелите коли точно след каса на магистрала, където те обикновенно стоят може да има неприятни обяснения и разправии. За това, по-сигурно е да си купиш стикер и да си го сложиш в джоба. Така стикер имаш, а това, че четеца не го отчита и не ти приспада пари за преминаванията си е техен проблем. А снимка отпред на мотора нищо не доказва, нищо не показва и не може да се ползва.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за стикерите HGS с които се плащат магистрални такси в Турция.

            Как се влиза в системата на HGS
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос за стикерите HGS с които се плащат магистрални такси в Турция.

              Когато си купите стикер HGS в пунктовете, където ги продават, тогава ще ви регистрират и вкарат в системата.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос за стикерите HGS с които се плащат магистрални такси в Турция.

                Аз съм си купил в Одрин на центъра от PTT.

                Също внесох пари и в Истанбул пак PTT. Мацката ми иска само талона на колата. Но по номер на кола не мога да влезна в HGS
                only 4 x 4,sim AWD

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос за стикерите HGS с които се плащат магистрални такси в Турция.

                  Тук в последните постинги Тони е обяснил как се регистрира в сайта на HGS, за да може да се види, къде е таксувано и колко пари са взели. http://www.motoforum.bg/index.php/to...cseen.html#new
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос за стикерите HGS с които се плащат магистрални такси в Турция.

                    Благодаря ВладиЧ,

                    Влезнах, влиза се с номер на паспорта. Както е описано в линка.
                    only 4 x 4,sim AWD

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос за стикерите HGS с които се плащат магистрални такси в Турция.

                      Днес пътувам за Турция. Снощи ми обясниха, че никой от търговците, които ходят всекидневно не си купувал чип карта. Минавали метър, пропускателния пунк мигал и пищял, но даже и полицаите не му обръщали внимание. Сетих, се, че последния път като ходих с джипа си купих чип, но на много автомобили пищеше и никой не ги спираше.
                      Последно редактирано от s_s1; 17-11-17, 09:37.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос за стикерите HGS с които се плащат магистрални такси в Турция.

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Днес пътувам за Турция. Снощи ми обясниха, че никой от търговците, които ходят всекидневно не си купувал чип карта. Минавали метър, пропускателния пунк мигал и пищял, но даже и полицаите не му обръщали внимание. Сетих, се, че последния път като ходих с джипа си купих чип, но на много автомобили пищеше и никой не ги спараше.
                        Аз имам чип, но явно са му свършили парите, защото последния път пищеше, ама нямах време да го заредя. На връщане, преди Одрин, веднага след бариерата ме спря полицай, ама въобще не се заинтересува за пищенето, а ме провери за алкохол /проверяваха масово/ и ме пусна по живо, по здраво. Следващия път ще си го захраня чипа де.
                        Последно редактирано от Skorpion_BG; 17-11-17, 09:33.
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос за стикерите HGS с които се плащат магистрални такси в Турция.

                          Не е работа на трафик полицията да проверява дали е заплатено своевременно преминаването през дадена магистрала, или мост. Освен това има гратисен срок от 7 дни за заплащане, СЛЕД като сте преминали през пункт за плащане без да сте платили (съответно без стикер, или с празен такъв). Чак след изтичането на 7 дневният срок системата започва да начислява глоба за съответното МПС, като глобата е в размер на 11 пъти таксата, която не е платена. На граничните пунктове на Турция би трябвало да ги отчитат и ловят тези, които имат неплатени глоби, ама май все още не ги отчитат.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос за стикерите HGS с които се плащат магистрални такси в Турция.

                            Забих се лятото на платена магистрала... май... понеже имаше бариери, камери снимащи "отпред" и големи знаци, показващи въпросния надпис за ползване на тия карти.
                            Премихах крайно-дясно, където видимо бе за камиони. Нямах въпросната карта. Бях с мотора. Да очаквам ли някакви санкции ако реша да пътувам в Турция в бъдеще? Нещо като "чакащи глоби"?

                            П.П. Даже намерих къде е мястото
                            Последно редактирано от p-pleven; 17-11-17, 14:56.
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос за стикерите HGS с които се плащат магистрални такси в Турция.

                              За мотор пък хептен няма да те закачат. Едно, че камерите снимат предният номер на МПС-то, а моторът няма такъв и второ, ако изобщо не си си купувал стикер, то не си регистриран в системата и няма как да ти начисляват глоби.
                              Може би, за самите турците, след време по тези снимки си ги регистрират и ловят (по номера на МПС-то от снимката), но чужденците, които само преминават през Турция все още минават метър, ако не са регистрирани и съответно не платят.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос за стикерите HGS с които се плащат магистрални такси в Турция.

                                Каква е процедурата при одрин, спира се преди бариерите и се преминава от другата страна и се купува въпросният стикер така ли?
                                Газ 69 2.4i
                                Густо майна, пътят свърши !!!
                                GSM: О895 7О6О59

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X