Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов Outback във форума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов Outback във форума

    Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
    Аз моя форестър не посмях да го отварям, а той леко надуваше, но само на газ, предполагам от по високата температура. Тези коли карани на газ, неизбежно дават проблеми, и реализирането на икономия от горивото отива за ремонт.
    И аз си карам Аутбек-а само на бензин,и точно без "газова" си го търсех. Ама,познавам хора които си ги взеха "нов внос" ,"на "газ" и нямат проблеми. Има и доста други,които си "газифицираха" автомобилите след вноса и пак нямат проблеми (дори и със стария 2.5 на Аутбек).
    Извода за мен-не е "неизбежно" Субару "на газ" да създава проблеми.
    А аз "на газ" си карам Маверик-а (1994г. , 2.4) .

    Коментар


    • От: Нов Outback във форума

      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
      Какво стана след ремонта ?
      Върна ли се усмивката на лицето ?
      За сега псувните поне изчезнаха. Все още не смея да се усмихна, след около 450км изминати след ремонта.
      2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
      2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
      2007 HOMDA FMX 650

      Коментар


      • От: Нов Outback във форума

        Нека да станат поне 2000,и я посръчкай да я видиш дали ще текне като лейка

        Коментар


        • От: Нов Outback във форума

          Пожелавам ти само весели емоцииии , моята е без радиатор , счупи се под скобата , която притиска единия маркуч. Материала изгелждаше като картон ... явно е доста стар В петък идва новия радиатор и ще си го монтирам , ама не видях как се обезвъздушава ... Има ли някакъв чалъм за наливане на антифриза ? Четох за някакви хитринки , ама са за другия тип двигател.
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • От: Нов Outback във форума

            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
            Пожелавам ти само весели емоцииии , моята е без радиатор , счупи се под скобата , която притиска единия маркуч. Материала изгелждаше като картон ... явно е доста стар В петък идва новия радиатор и ще си го монтирам , ама не видях как се обезвъздушава ... Има ли някакъв чалъм за наливане на антифриза ? Четох за някакви хитринки , ама са за другия тип двигател.
            Дано написаното помогне. Тези хора пишат от опит:
            http://forum.subaruclub.bg/viewtopic...BE%D1%80#p3525
            http://forum.subaruclub.bg/viewtopic...BE%D1%80#p1079
            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

            Коментар


            • От: Нов Outback във форума

              Благодаря .. иска регистрация .... оффф още еди форум трябва да посещавам


              Регистрирах се и двете теми не са за моя тип двигател, радиаторите са резлични.
              Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 09-12-15, 19:46.
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • От: Нов Outback във форума

                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                Благодаря .. иска регистрация .... оффф още еди форум трябва да посещавам
                Съжалявам, не съобразих за регистрацията......
                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                Коментар


                • От: Нов Outback във форума

                  Благодаря все пак , ще пробвам по стандартния начин , предполагам си има система за самообезвъздушаване ( бахти и думата )
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • От: Нов Outback във форума

                    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                    Благодаря все пак , ще пробвам по стандартния начин , предполагам си има система за самообезвъздушаване ( бахти и думата )
                    Основното синтезирано:
                    "Първо сваляш маркуча от страната на радиатора .После махаш пробката на радиатора .
                    След това навирваш маркуча на горе към небето и почваш да наливаш с канче или директно от шишето антифриз . Като протече хубаво от радиатора връщаш маркуча на място и доливаш от капачката докато се появи течността от пробката. След това завиваш пробката . Слагаш капачката и трябва да е станало обезвъздушаването.... и пълниш в преливника 5-6см над максимума"
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • От: Нов Outback във форума

                      Май аз не мога да обясня като хората , моя радиатор е друг, с автомат съм ; от долу има охлаждане на маслото, на автомата ; от горе има само за един маркуч, другия е от долу към термостата. Пробката ми е от долу , ако я махна няма напълване .
                      Като махна маркуча от страната на радиатора и наливам в него , няма ли да пълня само двигателя ?
                      Ако пълня само от капачката на радиатора , какво ще стане ?
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • От: Нов Outback във форума

                        Последен опит от моя страна за H6, 2006г автомат мисля:

                        "Искам да споделя за наливането на антифриза и обезвъздушаването.Наливах от единия горен маркуч – откъм пасажера, другият беше монтиран на радиатора. Наливах бавно докато стигна до тръбата, поставих маркуча и скобата. После долях в радиатора до ръба.

                        Следвах процедурата в мануалите.
                        1. След като сипах новия антифриз, направих нивото в разширителния съд на МАХ, поставих капачката на радиатора и стартирах двигателя. Форсирах 3-4 пъти до 2000-2500 оборота и изключих двигателя. Отворих капачката на радиатора и искаше доливане - около 200 милилитра.
                        2. Стартирах отново, климатроника на максимална температура, вентилаторът - на минимална скорост и форсирах до 3000 оборота, докато се включат вентилаторите на радиатора. Оставих я да изстине до околната температура. Нивото в разширителния съд не беше мръднало, нито докато загряваше, нито след като изстина - още много въздух в системата. Отворих капачката на радиатора - беше до тръбичките - може би 1 мм да се оголят. Долях отново.
                        3. Повторих точка 2, имаше мехурчета в разширителния съд. След като се включиха вентилаторите и се изключиха направих едно кръгче в селото и извън него - около 6-7 км, прибрах се и я оставих.
                        4. На следващата сутрин нивото в разширителния съд беше същото - без промяна, но в радиатора искаше доливане.
                        5. Прибрах се в Бургас - изминати 100 км.
                        6. На следващата сутрин - нивото в разширителния съд - по средата между МИН и МАХ и искаше доливане в радиатора. Долях в радиатора, направих нивото на МАХ и отидох на работа - 6-7 км. Като спрях там, при топъл двигател - нивото в разширителния съд нагоре - почти с разстоянието между МИН и МАХ.
                        7. На следващата сутрин - студен двигател. Нивото надолу на МАХ и пълен радиатор.
                        Тогава реших, че системата е объзвъздушена.
                        Сега е същото - нивото в разширителния съд се движи в еднакви граници при топъл и студен двигател и радиаторът е винаги пълен.


                        Събрах антифриза, който източих и беше 5.5 литра - мерих го. Разлях, не мога да кажа колко, изхвърлих количеството в разширителния съд - беше на МИН.
                        Налял съм 6.2 литра. Явно не може да се източи напълно, дори и при изваден термостат."
                        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                        Коментар


                        • От: Нов Outback във форума

                          Благодаря , четох го това , ама е с два горни маркуча , моя е с един Не се коси , ще го оправим .. баф маа му и боксер
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • От: Нов Outback във форума

                            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                            Пожелавам ти само весели емоцииии , моята е без радиатор , счупи се под скобата , която притиска единия маркуч. Материала изгелждаше като картон ... явно е доста стар В петък идва новия радиатор и ще си го монтирам , ама не видях как се обезвъздушава ... Има ли някакъв чалъм за наливане на антифриза ? Четох за някакви хитринки , ама са за другия тип двигател.
                            Аз моя радиатор го смених заедно с термостата почти веднага след покупката, но я закарах на сервиз в който ми взеха 30лв за цялата работа за труд, не си заслужава разправията според мен. Между двата радиатора - водния и този на климатика имаше плътен слой мизерия от листа и други боклуци, така че е хубаво да се чисти от време на време след смяната.

                            Иначе вече 700км след ремонта са изминати, вчера и онзи ден Габрово-София-Габрово общо 450км, от които 50км в София, 3-ма човека в колата и малко багаж - разход 12 на 100 газ, скорости до 130-140, но честно казано не съм я жалил, ако ще се чупи да е сега, че да предявя рекламация.
                            Като цяло колата няма нищо общо с това, което беше последните дни преди да я вкарам в сервиза - двигателя не помръдва и е изключително тих, върви по-добре, харчи по-малко, а имам чувството че и автомата работи по-добре, но може и да си внушавам. Единствения проблем който се появи и забави малко ремонта се оказаха първите клапани, които поръчах - дойдоха 104mm дълги, а тези, които свалихме са 122mm. Оказа се че всички вносители на съвместими части предлагат само 104mm клапани за тази кола, така че единствените, които стават са само и единствено оригинални, които разбира се са на съответната цена. Ако някой тръгне по същия път да го има предвид. Според мен човека, който прави колата си разбира от работата и знае какво прави, ако някой от Габрово го закъса със Субаруто да се обажда да помагам.
                            2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                            2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                            2007 HOMDA FMX 650

                            Коментар


                            • От: Нов Outback във форума

                              Радвам се че всичко е наред , даже виждам кака си се нахилил вече и чакаш снега
                              И на мен ми искаха 40 лева за смяна на радиатора , ама сега като съм безработен имам време , а и се оказа супер лесно да се свали стария , тъкмо сега ми дойде и новия , утре по светло ще го монтирам. Аз гняс между двата нямах.
                              Имам съмнения , че може да се подобри работата на автомата , защото охлаждането е в радиатора - отдолу, а стария ако се е затлачил там ...
                              Утре е деня на истината
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • От: Нов Outback във форума

                                След изминатите км,как е след ремонта?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X