Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов Outback във форума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нов Outback във форума

    Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
    .... но малко след това си регулирах и клапаните .....

    Колко пари ти излезе тази процедура , че на мен ми искат 250 лева ......
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #32
      От: Нов Outback във форума

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      това дето се вижда, наплесканото, Вюрт ли е?
      мисля, че да, ето темата със снимки и обяснения
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #33
        От: Нов Outback във форума

        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
        Колко пари ти излезе тази процедура , че на мен ми искат 250 лева ......
        Аз си ги правих сам - работа за два-три часа без бързане е! Иначе във Варна майстор Миро (известен местен клубен Субару механик) ми каза около 160лв - половината за труд, другото за комплект гарнитури за капаците на главите. При мене тези гарнитури излязоха около 25$ с поръчка от Щатите и доставка от приятел (т.е. възможно най-тънко за оригинални такива - късмет, че се прибира тогава и бяха при мен за 10 дни), тук наистина са около 80лв по магазините.

        П.п. Сега си мисля за още малко повдигане на окачването с фланци на пружините...
        SUZUKI V-STROM 1000
        Jeep Cherokee 2.5CRD
        TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
        о889 525 о74 - Владо

        Коментар


        • #34
          От: Нов Outback във форума

          Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
          Аз си ги правих сам -
          ......

          Изискват ли се някакви специални инструменти за това ?
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #35
            От: Нов Outback във форума

            Хм, на първо четене разхода е потресаващ - 180 километра с 35 литра газ смесено каране - градско-извънградско 50/50, това прави около 20/100. Не е нормално според мен, въпроса е от къде да започна, от газовата или първо да засека разхода на бензин и тогава да го мисля ?
            2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
            2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
            2007 HOMDA FMX 650

            Коментар


            • #36
              От: Нов Outback във форума

              Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
              Благодаря на всички за пожеланията! Явно има някакъв проблем с пръскалката, защото така не става, ще го поразгледам като ми остане време. Още един въпрос - бутона до скоростния лост - положение power и снежинка. Второто ясно, за сняг, за режим power обаче, предишния собственик ми каза, че бил за пътища със завои, където се изисквало повече мощност и бързо изпреварване, това така ли е?
              http://www.subaruclubbg.com/forum/vi...BB%D0%BA%D0%B8

              "Извадете маркучлето от пръскалката и пробвайте дебита.Трябва да хвърля плътна струя на метър.Ако е така почистете свалената пръскалка с тънко телче, препарат някакъв и надуйте в посока обратна на пръскането. Ако нямате необходимия дебит откопчайте гофрето, в което минава маркуча и което се намира между тавана и задния капак(при пантите) и там някъде намерете клапана, който не позволява да се изпразва водата по водния път.Този клапан е посочен и внимавайте ако го сваляте изцяло.Прилича на снадка на маркучи ,но малко по-дебела и е към 5см(което се вижда).Откачете входа на този клапан и пробвайте дебита в тази точка.Ако тук е добър дебита, това означава че този клапан е за смяна (или ремонт).Продават се такива клапанчета.Ако не го сменяте,то поне го промийте с каквото имате.Вътре има пружинка, която може да е клеясала. Ако и тук нямате добър дебит, проверете помпата за течността на задните пръскалки:-Заслушайте се дали и двете моторчета- за отпред и за отзад звучат по един и същ начин, разменете маркучите които излизат от тях и ако нещата се оправят,следва че е за смяна съответното моторче(внимавайте че и копчетата за пръскане отпред, отзад се сменят съответно).Например при мен се оказа точно слаб дебит в следствие на поизносен мотор-ефекта църцори и при по-студено направо си спира да пръска.Ако и след размяна на моторчетата не се оправи дебита, разгледайте за пречупване, усукване на маркуча, който идва от казанчето и (поне за фори) минава в лявата страна на купето.Ако след тази профилактика не се оправят нещата, почвайте да псувате с пълна цветност течността! Няма какво друго да е!"
              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

              Коментар


              • #37
                От: Нов Outback във форума

                10г карах Субару Легаси 94г, автомат внос от Швейцария, ако сменяш маслото и филтъра на автомата, само на специализиран сервиз за това. Колата е жестока, даже и на газ си харчи,но е боксер и кара милион километра. Със здраве да си я караш.
                Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                Коментар


                • #38
                  От: Нов Outback във форума

                  Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                  Хм, на първо четене разхода е потресаващ - 180 километра с 35 литра газ смесено каране - градско-извънградско 50/50, това прави около 20/100. Не е нормално според мен, въпроса е от къде да започна, от газовата или първо да засека разхода на бензин и тогава да го мисля ?
                  Ненормално висок разход ! Направи едно засичане на бензин- би трябвало да ти даде при спокойно каране около 9 извънградско и 11-12 градско..,ако е така-търси читав газаджия, който да оправи работата. Ламда сонди на място ли са?
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нов Outback във форума

                    По-добре 20/100 газ, отколкото 12/100 бензин. Изобщо това с разхода е доста относително нещо.
                    Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                    Opel Frontera V6

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нов Outback във форума

                      Не може газов инжекцион и то нов в гаранция, да дава 100% горница в литровия разход..нещо нередно има !
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нов Outback във форума

                        Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                        Хм, на първо четене разхода е потресаващ - 180 километра с 35 литра газ смесено каране - градско-извънградско 50/50, това прави около 20/100. Не е нормално според мен, въпроса е от къде да започна, от газовата или първо да засека разхода на бензин и тогава да го мисля ?
                        Разхода, който споделяш е доста голям. Имам приятел с 2.5 аутбек, но ръчка, извън града нормално е 10, в града е с 2-3 литра отгоре макс. И иначе пазликите между газостанциите са стряскащи, включително и ако пълниш на една и съща станция/ колонка и т.н. Просто се примири, че газаджиите лъжат в литрите. За да добиеш реална представа от разхода, направи поне 5 - 10 пълни зареждания.

                        Честито и успех.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нов Outback във форума

                          За разхода , зависи и от стила ти на каране . Продавача от който купих колата , минавал с една бутилка метан (15 кг ) 220 км. , аз минавам 300 . Но все пак ми се вижда доста голям твоя разход , направи я на бензин да работи добре и после оправяй газовата .
                          Весели дни и интересни километри
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нов Outback във форума

                            Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                            Хм, на първо четене разхода е потресаващ - 180 километра с 35 литра газ смесено каране - градско-извънградско 50/50, това прави около 20/100. Не е нормално според мен, въпроса е от къде да започна, от газовата или първо да засека разхода на бензин и тогава да го мисля ?
                            При по-рязък стил на каране , нормален разход за автомат на газ и настроен да върви.
                            Според мен 15/ 100 газ за този автомобил би била нормална стойност при нормално шофиране. Пък и още не си свикнал с автомобила и мисля е рано за изводи относно разхода.
                            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нов Outback във форума

                              Да ви кажа май наистина ще заредя няколко пъти от различни места и тогава ще мисля какво да правя - от всички коли на газ, които съм имал тази работи най-добре - не мени обороти, не припуква, не прекъсва или придърпва. Та нищо чудно и да е настроена да върви, за сметка на разхода.......
                              2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                              2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                              2007 HOMDA FMX 650

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нов Outback във форума

                                Разхода ти е ненормално голям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X