Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов Outback във форума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нов Outback във форума

    Аз да попитам как е с ръждата отдолу . Защото в Германия ползват много абразивни препарати зимата и всички коли от там по-стари са леш.

    Коментар


    • #17
      От: Нов Outback във форума

      Няма никакви проблеми с ръждата. Отдолу е обработена с нещо против корозия.
      2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
      2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
      2007 HOMDA FMX 650

      Коментар


      • #18
        От: Нов Outback във форума

        Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
        Ясно!
        Нищо чудно да е от тоя клапан, че като му дам да пръска отзад пръска на предното стъкло, къде се намира и той и помпата, да ги погледна ?
        клапанчетата са малко след помпите, те са и снадки в самото маркуче, ще ги видиш.............. в твоя случай може да се е прецакала помпата за предното стъкло и да са вързали другата да пръска отпред.
        може и просто да е задръстена, случвало ми се е и като обърнах захранването да завърти на обратно и се продуха.

        дръпни си книжки, има и на английски и на руски
        http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Legacy%20Outback/
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #19
          От: Нов Outback във форума

          Стоян от Пловдив не може да ти помогне с автомата на тази кола .
          Аз също се сдобих скоро с такова бижу .. преди около 5 000 км ... 1 месец
          Моята кутия има някакъв проблем , при смяна на предавки се усеща едно ритване, не знам дали е от метана , като че ли на бензин не се усеща толкова.
          Стоян , по телефона ми каза ,че няма стенд за мозъка на тези кутии , можел само да свали мозъка и да го прати във Варна . Неговия труд 150 лв. , във Варна ... каквото излезе , 150 само качването на стенд.

          Относно гумите ти , максималния размер не е ли 215/60/16 ?

          Може ли да споделиш разход на газ ?

          Аз на метан за момента се движа 5-6 кг. на 100 км - маршрута : Русе - Димитровград ; на бензин , само 2 пъти пробвах - 7-7,5 по същия маршрут. Карам с ограниченията, в много редки случаи агресивно изпреварване .
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #20
            От: Нов Outback във форума

            Честито! Със здраве да я карате!
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • #21
              От: Нов Outback във форума

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              клапанчетата са малко след помпите, те са и снадки в самото маркуче, ще ги видиш.............. в твоя случай може да се е прецакала помпата за предното стъкло и да са вързали другата да пръска отпред.
              може и просто да е задръстена, случвало ми се е и като обърнах захранването да завърти на обратно и се продуха.

              дръпни си книжки, има и на английски и на руски
              http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Legacy%20Outback/
              Точно това са направили! На предното стъкло в момента пръска помпата, която е по-високо на самото казанче, а доколкото прочетох тя е за задното. Буксите на двете помпи са различни, така че предполагам са разменили само маркучетата. Измекяри ...... Пуснал съм запитване да видя колко пари е помпичката и ще си я сменя, обичам всичко по колата ми да работи.
              2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
              2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
              2007 HOMDA FMX 650

              Коментар


              • #22
                От: Нов Outback във форума

                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                Стоян от Пловдив не може да ти помогне с автомата на тази кола .
                Аз също се сдобих скоро с такова бижу .. преди около 5 000 км ... 1 месец
                Моята кутия има някакъв проблем , при смяна на предавки се усеща едно ритване, не знам дали е от метана , като че ли на бензин не се усеща толкова.
                Стоян , по телефона ми каза ,че няма стенд за мозъка на тези кутии , можел само да свали мозъка и да го прати във Варна . Неговия труд 150 лв. , във Варна ... каквото излезе , 150 само качването на стенд.

                Относно гумите ти , максималния размер не е ли 215/60/16 ?

                Може ли да споделиш разход на газ ?

                Аз на метан за момента се движа 5-6 кг. на 100 км - маршрута : Русе - Димитровград ; на бензин , само 2 пъти пробвах - 7-7,5 по същия маршрут. Карам с ограниченията, в много редки случаи агресивно изпреварване .
                Проблем с моята кутия не мисля че има, върви си много добре колата. Е, понякога има ритване, но когато и аз я сритам. Двигателя като динамика ми е предостатъчен. По книжка размера на гумите е 215/60/16, но стават и 225/60/16 със сигурност, някои колеги от субару форума са сложили дори 215/65/16/които са с най-голям диаметър от трите/. Аз се спрях на този размер зарaди по-широката и по-висока гума, отделно цената беше по-ниска от стандартния. Разход на газ все още не смея да споделя, почти не съм я карал, защото седя 4 дни в сервиза - с първото зареждане от 33 литра минах 200км, но доста я юрках по Шипка от Пловдив до Габрово, след това карах по чакъл и пръст да тествам четворката, основно на 1-ва с яко газ, отделно работи поне час на празен ход, докато тествам екстри, подгрявания, ел. джаджи и т.н. До края на седмицата ще мога да споделя смесен разход, след почивните дни и извънградско. Но за сега има всички индикации, че няма да е никак нисък.
                2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                2007 HOMDA FMX 650

                Коментар


                • #23
                  От: Нов Outback във форума

                  Аз мога да мина през Габрово, някой път , като се прибирам към Русе . Дали ще е удобно да ти се обадя да се видим , искам да видя как реди скорости твоята.
                  Аз извън пътя съм правил само от Мъглиж , през х.Българка до Стоевци; и малко на Камчийски пясъци.
                  Най-малкия пробег до сега с 15кг. метан ми е 260 км , ама климатика работи нонстоп и имах доста работа на място.
                  Според мен , не е голям разхода, ако се кара нормално, инато ... агресията си иска папкане
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нов Outback във форума

                    Честито, колега!
                    И аз съм от няколко месеца и почти 10000км с такова - та да споделя по някои точки, засегнати тук:

                    Разход - и аз съм на газ - в града е около 15 (рядко), 16 (най-често) до 17/100. Ивънградско от 10/100 при каране яваш-яваш с 90-100км/ч до 13-14/100 при по-здраво настъпване. Обикновено ми е около 12/100 при каране на темпомат някъде между 120 и 130км/ч. Не знам защо, но доста хора споделят, че тук разхода при каране с темпомат е по-висок, отколкото с изключен такъв. До сега съм карал дизелови Алфа, ФВ и БМВ с темпомати и там разхода спада с половин до един литър (съответно от 5.5 на 5/100 и от 7 на 6 и малко/100), проверено многократно по еднакви дълги маршрути и каране без и с допълнително монтиран темпомат. Та вече държа и на тази екстра, въпреки че при Субаруто не работи така прецизно - примерно превключва за кратко ненужно според мен при 130км/ч и малко над 3000об/мин на леко изкачване на трета и вдига оборотите до 4500/мин... Въпреки това го вклювам винаги, когато има условия - досадно ми е да поддържам постоянно скорост, при условие че има система, която да го прави вместо мен...
                    И мен ме дразни, че с 40лт бутилка минавам по около 250км в града и 300 и малко по магистралата...
                    Аз я обух с 215/65/16 - не знам дали имат някакъв ефект за минимално повишаване на разхода...

                    Атоматикът - и аз забелязах понякога (даже рядко) малко по-твърдо превключва от втора на трета - поразпитах тук-там и ми казаха първо всичко по двигателя и газовото да е ОК, тогава да се гледа работата на кутията (иначе вярно пишат, че тази кутия била почти неубиваема, но доста хора са имали грижи с твърдо превключване). Смених и маслото (няма нищо страшно и сложно за объркване - даже е с външен филтър) - не бих казал, че имаше особена промяна, но малко след това си регулирах и клапаните - освен че се промени коренно работата двигателя на празен ход (преди потреперваше и клатеше леко, сега не мърда - общо взето по оборотомера се вижда, че е запалена), изчезна и това нервно превключване от време на време.
                    Онзи ден (вечер) при големия дъжд в Пловдив взе да прекъсва при газене на дълбоки локви - и тогава сякаш пак превключваше по-твърдо. Оказа се, че бобината пробива и като се намокри става мазало - яко хвърля искри. Утре я сменям, но се видях нагледно връзка между работата на двигателя и превключването на автомата.

                    И така - мен си ме кефи (и жената и се радва, де) - леко олд-скул и не особено вървяща (в града си е пъргава, само дето за там е голяма и трудна за паркиране), но пък комфортна, висока, с много екстри и с голям багажник.
                    Дано и на вас да ви е така чаровна и да ви радва! Пък ако има нещо - ще споделяме!
                    Последно редактирано от Shider; 14-09-15, 22:49.
                    SUZUKI V-STROM 1000
                    Jeep Cherokee 2.5CRD
                    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                    о889 525 о74 - Владо

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Нов Outback във форума

                      Честито. Много безаварийни километри.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нов Outback във форума

                        Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                        И така - мен си ме кефи (и жената и се радва, де) - леко олд-скул и не особено вървяща (в града си е пъргава, само дето за там е голяма и трудна за паркиране), но пък комфортна, висока, с много екстри и с голям багажник.
                        Дано и на вас да ви е така чаровна и да ви радва! Пък ако има нещо - ще споделяме!
                        О и моята й се радва - първо не искаше да я кара, че е автоматик, сега не иска да слезе, особенно като се има предвид, че трябва да кара Фрилендъра. Ще й събираме пари и за нея едно да вземем. След Пежо 607, което имахме и беше близо 5 метра дълго, паркирането с Outback-a си е песен. Всъщност една от причините да продам пежото беше именно височината му - не можех да си го вкарвам в двора на къщата, сегашните две влизат без проблем. И още веднъж благодаря за хубавите пожелания на всички.
                        2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                        2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                        2007 HOMDA FMX 650

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нов Outback във форума

                          Честито! Много добре изглежда! Нека да те радва дълго и без аварийно!

                          Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                          Няма никакви проблеми с ръждата. Отдолу е обработена с нещо против корозия.
                          Тук съм малко песимистичен. По-добрият вариянт е, ако Германецът го е изшкурил до чисто и после го е обработил както трябва ... По-лошият е нашият джамбазин с два спрея по 5 лв да е напръскал върху ръждата и напролет покритието да започне да пада. Но ще разбереш съвсем скоро.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нов Outback във форума

                            има си оригинално покритие отдолу и ако не е наранено, държи добре.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028846911.jpg
Прегледи:1
Размер:209.6 КБ
ID:5681018
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нов Outback във форума

                              Потвърждавам, че Аутбека има заводско покритие отдолу, внимавай и гледай в ръцете гумаджии и механици къде слагат криковете, че имат навика да го прецакват.
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нов Outback във форума

                                IvanIvanovi , това дето се вижда, наплесканото, Вюрт ли е?
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X