Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов Outback във форума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов Outback във форума

    Някой може ли да ми каже къде аджеба са бушоните на тая Импреза? Под волана ги няма, зад жабката също? При двигателя отпред има релета и няколко бушона, но те са за мощните консуматори - стартер, климатик и т.н. Интересува ме конкретно бушона за подгрева на задното стъкло и огледалата/за които не съм сигурен, че изобщо имат, амат щом са ел. предполагам да..../.
    2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
    2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
    2007 HOMDA FMX 650

    Коментар


    • От: Нов Outback във форума

      Не знам каква е тази Импреза, ма виж в ляво от волана дали нямаш една кутийка, колкото за кутия цигари, виж какво имаш и зад нея.
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

      Коментар


      • От: Нов Outback във форума

        Мда, намерих ги, ама кой да погледне отляво, гледам под волана и викам, брех няма бушони тая кола. Ако някой друг като мен се чуди - кутийката се пада под волана отлява, монтирана е откъм калника навън.....
        2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
        2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
        2007 HOMDA FMX 650

        Коментар


        • От: Нов Outback във форума

          Здравейте, приключи сагата с трудното палене. Днес сутринта скъса ангренажен ремък. Много ми естранно, за по-малко от 30 000 км . Кажете какво да очаквам, от сега нататък като сума за ремонт.
          Проблема е , че от година съм без работа и се грижа за баба и дядо, за което ми трябва автомобил. Ако можете да ме ориентирате , за цената на ремонта при такива повреди, за да преценя , дали ще мога да я ремонтирам или да я продавам.
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • От: Нов Outback във форума

            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
            Здравейте, приключи сагата с трудното палене. Днес сутринта скъса ангренажен ремък. Много ми естранно, за по-малко от 30 000 км . Кажете какво да очаквам, от сега нататък като сума за ремонт.
            Проблема е , че от година съм без работа и се грижа за баба и дядо, за което ми трябва автомобил. Ако можете да ме ориентирате , за цената на ремонта при такива повреди, за да преценя , дали ще мога да я ремонтирам или да я продавам.
            аз за малко се разминах преди няколко години....... "майстора" който сменя ангренажа след покупката объркал или не знаел, че две от ролките си приличат, но все пак са различни и сложил еднакви.............. тъй като не беше сменил водната помпа и тя протече след 10 хил. км. се отвори и се видя майсторлъка.............. ремъка изглеждаше като пред скъсване
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • От: Нов Outback във форума

              Говорих с един майтор, от Габрово, препоръчан от създателя на тази тема . Той ми обясни , че окло 1500 лева щял да бъде ремонта. 500 за труд и около 1000 за части, като каза. Тук обаче ввдин сервиз , ми казаха , че над 2000 щял да бъде ремонта , някакви "фаски" ( не знам дали така сепише ) трябвало да се правят, по 300 лева вземали на "фаска" .
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • Нов Outback във форума

                Няма как да се гадае. Двигателя долу и разглобяване. 30000 от купуване на колата или от смяна? По принцип е на 100000км.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • От: Нов Outback във форума

                  От смяната , тя беше малко след купуването. Тук в Русе ми поискаха 300 лева за смъкването и проверката , какво трябва да се ремонтира. В габрово човека ми каза 500 лева общо за труда по ремонта. Знам че не може да се гадае, но според мен , ак някой е правил подобни двигатели , ще знае какво може да са щетите. Евентуално добър и лош вариант .
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • От: Нов Outback във форума

                    500 за труд за всичко е по-добре от 300 само за проверка. Добрия вариант е да не са пострадали буталата, лошия- обратното. Полезното от цялата работа е, че ще имаш чисто нови клапани и гарнитури, шлайфани глави и нов ангренаж комплект, следствие на което ще караш дълго време безгрижно. Ще се погледнат и лагерите при тая операция, защото ще се разглобява. Чул съм и аз добри отзиви за човека в Габрово.
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • От: Нов Outback във форума

                      Този двигател не е ли от тези, които не срещат бутало с клапани?!? EJ25, нали? Аз поне така знам - лежа на тая кълка и не си давам зор да си сменям каиша още...
                      Ако съм прав - цената (и работата) едва ли ще надвишава регулярна смяна на ремъка...
                      SUZUKI V-STROM 1000
                      Jeep Cherokee 2.5CRD
                      TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                      о889 525 о74 - Владо

                      Коментар


                      • От: Нов Outback във форума

                        Стойнно ( майстора от Габрово, ) , каза , че няма да се правят бутала, най много клапани и то не всички, щото нямало как да изкриви всички клапани. Каза ми ангренажния комплект около 300 лева , клапаните били по около 8-10 лева. Там шлайфане , гарнитури, абе каза грубо около 1000 лева за части.
                        Майстора в Русе ми казвам, че бутала, онова нещо "фаска" ( не знам какво е това) ... той обаче предложи да смени само ангренажен комплект и да видим какво щестане.
                        Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 12-10-16, 11:07.
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • Нов Outback във форума

                          А къде сменя ангренажен?
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • От: Нов Outback във форума

                            Ами там от където купих колата в Димитровград. Предполагаш, че не е направено качествно ли ? Стойно , ми обясни по телефона, че за да се скъса ремъка ,нещо е влязло там.
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • От: Нов Outback във форума

                              Аз пак проверявам и пак виждам, че тоя двигател е "освободен", т.е. не среща клапани и бутала. Та най-напред (и най-важно) бих се опитал да разбера защо е станало така, следва смяна на ремъка и каквото трябва около него - така или иначе ще се слага нов, евентуално проверка на компресия, и газ...
                              Какви криви клапани, вдигания на глави и смени на гарнитури, преди една елементарна проверка?!?
                              SUZUKI V-STROM 1000
                              Jeep Cherokee 2.5CRD
                              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                              о889 525 о74 - Владо

                              Коментар


                              • От: Нов Outback във форума

                                Тоест да сменя ангренажния комплект и да видя какво ще стане?
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X