Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИЗБОР НА ДЖИПКА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ИЗБОР НА ДЖИПКА

    Благодаря ти Цецо за много полезните съвети и мнения, които даваш. Абсолютно съм съгласен с теб за Сантафето едно, но ми е доста грозен дизайнът му, въобще не ми харесва. Разбира се, че дизайна не е най-важното в един джип, но за мен все пак играе роля до толкова, до колкото това Сантафе въобще не ми харесва външно. Ако има колеги с бензинови Теракани, моля да кажат как работят джиповете им на газ, подържат ли постоянно обороти на място, без да им трепери стрелката на оборотите, общо взето понася ли Тераканчето добре газ? Относно Паджеротата, какво трябва да гледам при евентуална покупка на такова? Мерси.

    Коментар


    • #32
      От: ИЗБОР НА ДЖИПКА

      Първоначално публикуван от vaso22 Преглед на мнение
      Айде и аз по темата. Теракан може да се кара спокойно до 130. Оборотите - 2500 - 100км/ч, 3000 - 120, 3500 - 130-140км/ч
      Относно дюзи и помпа. Цените са доста по-надолу от мицу примерно.
      Рециклаж на дюзи - 225 лв оргинално клапанче + 100лв труд. Това на бройка. Грубо 1200лв за всички
      Помпата - 2560-2570 оргинална, 870лв мисля беше чешка заводски рециклирана с 1 година гаранция
      Така че тежките проблеми (не дай боже) влизат в бюджет 2000-2200 (4 дюзи, помпа, горивен филтър, труд)
      Благодаря ти колега за полезната информация, това с цените за части и ремонти е също много важен аспект от избора на джип. Собственик ли си на Теракан?

      Коментар


      • #33
        От: ИЗБОР НА ДЖИПКА

        Разгледай и Tucson. Подобен е на Санта Фе и малко по-добре изглеждащ според мен

        Коментар


        • #34
          От: ИЗБОР НА ДЖИПКА

          До 3500 оборота ли може да се кара спокойно тези джипове понеже аз имам Рекстън 2.9 ?
          SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

          Коментар


          • #35
            От: ИЗБОР НА ДЖИПКА

            Да. Имам теракан 2003г. 150кс. дизел. Цените не са наизуст ами от един известен сервиз за корейски автомобили (няма да споменавам имена за да не се сметне за реклама, повечето така или иначе се сещат кой е).
            А иначе 3500 оборота лично за мен е таван при червена зона 4300-4400. И все пак 120 км/ч - 3000 оборота мисля че е най-добре. При рекстън не знам какви са стойностите

            Коментар


            • #36
              От: ИЗБОР НА ДЖИПКА

              Ами при 140 км/ч са около 3200-3300 оборота някъде
              SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

              Коментар


              • #37
                Първоначално публикуван от svetli96 Преглед на мнение
                Ами при 140 км/ч са около 3200-3300 оборота някъде
                Колега, обясни за Рекстана, как се държи към 140-160 км? Бях тръгнал да купувам такъв преди половин година, но мой познат ме разубеди. Доволен ли си, как му е подръжката? Какви проблеми си имал с него? Как е комфорта и возията?

                Първоначално публикуван от vaso22 Преглед на мнение
                Да. Имам теракан 2003г. 150кс. дизел. Цените не са наизуст ами от един известен сервиз за корейски автомобили (няма да споменавам имена за да не се сметне за реклама, повечето така или иначе се сещат кой е).
                А иначе 3500 оборота лично за мен е таван при червена зона 4300-4400. И все пак 120 км/ч - 3000 оборота мисля че е най-добре. При рекстън не знам какви са стойностите
                Колега, Теракана автомат или ръчка е? 120 3000 оборота на коя скорост?
                Последно редактирано от CarTest™; 13-09-15, 21:04.

                Коментар


                • #38
                  От: ИЗБОР НА ДЖИПКА

                  Колега,

                  При положение, че колата ще се кара предимно на асфалт и рядко ще има "лек" офроуд за мен Хюндай Теракан не е вариант.
                  Личния ми опит е, че, на магистрала е мъка с теракана, не върви и не можеш да разчиташ при изпреварване.
                  На завоите залита и функцията за overdrive няма голяма полза. Над 90-100км в час няма никаква динамика.

                  Интериорите са им хубави, големи и удобни кожени кресла.
                  За офроуд е прекрасен.

                  Успех с избора и помисли за нуждите и възможностите да паснат.

                  Успех

                  Коментар


                  • #39
                    От: ИЗБОР НА ДЖИПКА

                    Ръчни скорости. На 5-та разбира се

                    Коментар


                    • #40
                      От: ИЗБОР НА ДЖИПКА

                      Ами Рекстъна се държи доста добре при скорости от около 140-150 км/ч.На мен лично ми е доста удобно вътре и доста комфортно при тези скорости.Мога да кажа,че е доста стабилен.Аз съм му сложил гуми 245/70/16,вместо стандартните 235/70/16.Поддъжката му е доста евтина.Маслото на двигателя е около 120 лв Castrol,филтър купе е около 20 лв,горивен филтър 10 лв,маслен филтър 10-15 лв,въздушен филтър все още несъм сменял,но е около 30 лв.Смених маслата на диференциалите около 90 лв за двата,на раздадката е около 25 лв.Проблем имах със задния диференциал,защото не са му сменяни маслата и имаше луфт.Общо взето доста добра джипка е.Моята е ръчка.Вози доста приятно.Ако има нещо питай.
                      SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                      Коментар


                      • #41
                        От: ИЗБОР НА ДЖИПКА

                        Колеги, влезнах здраво в джаза. Вече се обърках какво търся . Като слушам какви са отзивите за джипките по асфалт, вече се чудя дали ако си купя джип, ще мога спокойно да пътувам с него по магистралите в България и чужбина. За ходенето по планини май е ясно, че всяка една от по-горе изброените джипки става. Хем неискам да си купувам някой паркетник, който да ме остави в снеговете и планините, хем искам да го карам стабилно и уверено по магистрала. Знам, че пълно щастие няма и положението е въпрос на компромис в един или друг аспект. Колегата, каза че Теракана, не бил много подходящ за магистрала, докато другият колега с Рекстана каза че при 140-150 джипа се държи стабилно, впечатления от други колеги? Избора май остава между Паджеро 2000-2003 година, Теракан след 2004 и Рекстон.

                        Коментар


                        • #42
                          От: ИЗБОР НА ДЖИПКА

                          Ами колега,и Теракана и Рекстъна стават за магистрала разбирасе неможе да искаш комфорта на лек автомобил с тях,но стават.Аз лично обичам да карам по-бързо,но рекстъна ме изненада приятно моят е 2.9 леко муден е при тръгване,но при поддържане на една скорост от около 130-140 км/ч мисля,че се справя доста добре.На мен лично ми прави удоволствие да го карам.Разбира се не е като VW Touareg или BMW X5,но те са в друг клас.Мога да кажа,че рекстъна е една доста приятна машина незнам защо го оплюват толкова.Ами добър е.И най-важното евтин за обслужване.
                          SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                          Коментар


                          • #43
                            От: ИЗБОР НА ДЖИПКА

                            Първоначално публикуван от HYUNDAI_MADNESS Преглед на мнение
                            Колеги, влезнах здраво в джаза. Вече се обърках какво търся . Като слушам какви са отзивите за джипките по асфалт, вече се чудя дали ако си купя джип, ще мога спокойно да пътувам с него по магистралите в България и чужбина.
                            Карал съм Теракан 180 хил. км. Основно по асфалт. 2005 година, 163 к.с., автоматик с автоматично включване на предния мост. Максималната скорост по километраж съм вдигал 190 км/ч., до 150-160 км./ч. си се движи без никакви проблеми. Е харчи при тая скорост доста повече, но няма проблем с устойчивостта и управляемостта.
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #44
                              От: ИЗБОР НА ДЖИПКА

                              Първоначално публикуван от HYUNDAI_MADNESS Преглед на мнение
                              ..........Знам, че пълно щастие няма и положението е въпрос на компромис в един или друг аспект. ......
                              Има пълно щастие, колега и то точно в аспекта, хем да не те остави на пътя при оффроуд, хем магистрално да ти е кеф да караш. Това пълно щастие се нарича Тойота Ланд Круизер, но имайки предвид около кои марки и модели се оглеждаш, ще е над бюджета ти, който си предвидил, дори да търсиш тези от 1998 г. да кажем насам. Защото все пак останах с впечатлението, че искаш и визуално да ти харесва автомобила, а за по-стари се съмнявам, че ще ти допаднат......а и явно искаш и да са поне след 2000 г.!
                              SUV

                              Коментар


                              • #45
                                ИЗБОР НА ДЖИПКА

                                Абе то както няма идеална жена дето хем с тебе по планини да ходи, хубави неща в леглото също и деца да гледа и т.н.
                                Така и от един автомобил да очакваш да прави всичко е мечта.
                                Вземи си един автомобил за града, едно Сувче за магистрала/зима и едно джипче за в гората.
                                Аз така решавам проблема и с жените и с колите
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X