Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СТЕТ. 4 литра из Родопите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

    Първоначално публикуван от markovivo Преглед на мнение
    Насълзиха ми се очите, повече от при падането, а и по-приятно.

    Благодаря ти Гена за разказа, както и на двама ви за незабравимото пътешествие и .
    Нали това е целта да се забавляваме бе наш Иво!!
    И все пак смеха не е свършил още.....
    Евгени трябва да довърши ....СМУЧЕНЕТО
    [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

    Коментар


    • #32
      От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

      Първоначално публикуван от 100U Преглед на мнение
      И все пак смеха не е свършил още.....
      Евгени трябва да довърши ....
      Е айде де...
      Последно редактирано от ЕМО; 12-10-15, 01:40.
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • #33
        От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
        Е айде де...
        На другия край на България съм и без необходимите условия за пълноценен достъп до форума.
        Очертава се по Коледа да се прибирам.
        До тогава поддържайте огъня под казаните
        "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
        А+
        LZ1DRZ

        Коментар


        • #34
          От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

          Давайте нататък ,че не се чака вече
          ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

          Коментар


          • #35
            От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

            >>>

            Мина много време, за което се извинявам, но се наложи да замина за Варна, където постоях доста време.

            Вече ми се поизпариха спомените от това наше пътуване, но все пак около Вождът винаги има събития, които няма да забравя докато тупти онова нещо в гърдите ми

            >>>

            Последната сутрин, по традиция не ни се става. Финалът на пътуването ни ще приключи в забързания свят и сивото ни ежедневие. За 100Ю има и друга причина, която не му позволява да отлепи глава от възглавницата. Тая сръбска музика колко ракия е изпила през нощта не знам, но имам чувството, че и аз съм пиян от изпаренията. Излизам малко на свеж въздух, като се постарах да събудя и другите „неволно” и „без да искам”.



            Не след дълго и другите двама се излюпват и излизат на закуска.

            Този ми напомня за „Костенурките-нинджа”




            Не се размотаваме много, защото освен, че става късно, двамата със Стоян ще си удължим маршрута, тъй като трябва да се приберем на ход до Нови Искър, през Лозен планина.
            Навличаме се и правим елементарните обслужвания на моторите – вериги, масла и т.н.



            Гумите ги няма никакви. Добре, че е сухо


            Ръководителите оглеждат маршрута, като намеренията им са да изберат оптималния такъв


            Палим и се отправяме към Велинград, без да се мотаем.
            Вече стигнали, запасяване с така необходимите ни ресурси




            Всичко което Иво има да гаже по отношение на високите цени на горивата, смазочните материали, винетките, гумите както платената любов и пр. е това:



            Следва кратка пауза над Велинград, по пътя за Стария чарк.
            Шаманът гледа върховете, от където сме дошли


            За рИкията в хидратора трябва и мезе


            Отново атака на трака. Следваща почивка в с. Сестримо. За ядене и по-дълга отмора
            По традиция храната е сухари, кроасани и вода. Не по традиция мястото е тротоара

            След Сестримо навигацията пак нещо се бъгна. Изгуби всички пътища, на Вождът нещо спряха да му говорят „Отгоре” и откровено казано се загубихме в полето. Загубили ... силно казано. На мнение съм, че в страна като нашата и в добри метеорологични условия, човек доста трябва да е заблуден, че да се изгуби.
            Ние се омотахме, точно казано. И не за друго, а защото Стоян е твърдоглав. Много твърдоглав!!! В полето насеред нищото се появиха електрически стълбове. Казвам му да хванем по тях, той-Не! Нямало пътища там. Как да няма като аз ги виждам. Даже един покрив на къща забелязвам в далечината. По жиците няма как да не излезем на някакъв път. Още пшовече щом има къща, ще има и достъп.


            Е, не, той си остава да се върти в кръг, гледайки в навигацията, а аз ядосан тръгвам по пътя, който по думите на 100Ю „не съществува”
            Оказва се, че ме изведен на асфалт, на не повече от 500 м. от трака. Онзи го чувам как още бръмчи по полето, но го оставих сам да се усети. Нека му е за урок и да вярва на интуицията и разума си в такива моменти, не на компютърО.
            В крайна сметка след 20 минути обикаляне, Вождът дойде на моя.
            Чувам го, че иде. А аз през това време бичим айляк


            След няколко разменени реплики за възрастни, продължаваме по асфалта до Боровец, от където ще се спуснем към Самоков.

            Малко преди града, Стоян демонстрира арогантно надмощие на неговата Ямаха над Хондата на Иво



            Пристигаме в Самоков и се отправяме към паркинга, на който Иво е оставил колата с ремаркето. Целта ни е да ударим едно рамо при качването на мотора и багажа.




            Идва и време да направим и последната снимка на нашето същинско пътуване. От тук тръгнахме, тук се връщаме – живи и здрави, заредени с нови бензинови емоции.



            Вземаме си довиждане с Иво и двамата със 100Ю продължаваме. След като заредихме се отправяме към Пасарел. Следва дълъг и скучен асфалт. Това се налага след като взехме решение да не караме из драките към Горни и Долни Окол, ще пестим време.
            Над пасарел спряхме недалеч от параклисчето, за което ни е разказвал Жоро Донечки, че строят със собствени сили и средства






            Докато си почиваме, в далечината се чуват мотори. Шумът се усилва , което говори, че мотористите се приближават. Оказват се местни, двама братя, мои приятели, с които не съм се виждал от доста време. И като му седнахме на раздумка ......
            Полафихме добре, но трябва да се прибираме
            Някъде над Лозен




            След това Околовръстен път и в Нови Искър.

            Финалът


            РАВНОСМЕТКАТА

            Може от БЕШ да ме накажат, че самосиндикално съм взел решението и че не съм се консултирал предварително с когото трябва, може и бате Бойко да се мръщи, че няма да присъства на церемонията, но РЕШИХ:

            Нашият вожд, този пълководец, този корифей, този виртуоз на ракийката със салата и на тази без салата, предсказателя на бъдещето и разказвачът от миналото, Наш Стойчо
            Толкова много победи има и на толкова много хора в чашите им е наливал, че е време към края на сезона да го удостоим със заслуженото.
            За него е предвиден специален трофей и тържествена церемония по награждаване







            Всичко си има-букет, медал, трофей, почетна стълбичка, както и разгорещено маце на заден план.

            Публиката го аплодира бурно, шампионът не можа да сдържи сълзите си от радост.
            След което посвети няколко часа в смУчене, аааа тва .... раздаване на автографи.

            След като се „нараздава” на автографите, както подобава, личният шофьор закара Шампионът до дома му

            п.с. Сандалите с чорапи не ги коментирам .....



            И както е ясно, всяко начало има и своя край. Подпрях Стойчо на вратата, звъннах на домофонa и офейках с 300 та да не ме бие жена му, когато слезе да си го прибере
            Последно редактирано от Evgeni Enduro; 21-12-15, 23:10.
            "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
            А+
            LZ1DRZ

            Коментар


            • #36
              От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

              E, дойде време и за благодарствени слова.

              Стою, Иво, благодаря Ви за споделените мигове и за приятната компания.
              Да си пожелаем за новата година добри и смирени да са ни жените , да имаме и възможността да се възползваме от това тяхно "благосъстояние" като кръстосаме България на един дъх, както го планувам от няколко години.

              На четящите колеги-смУкачи и неСмукачи пожелавам Светли празници и по-добра Нова година!!!

              Не забравяйте да ползвате усмивките си!

              Да смУчемЕ!!!
              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
              А+
              LZ1DRZ

              Коментар


              • #37
                От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                Отново страхотен разказ, адаш! Весели празници и на вас и догодина пак!
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • #38
                  От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                  Вйй живи да сте, добре че видях снимката на Стойо с наградите, та се сетих какво трябва да направя довечера.

                  Весели празници СМУКАЧИ.

                  Коментар


                  • #39
                    От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                    Ехххххх......
                    Така е!!За едни има награди , а за други без малко щях да се разпоредя да има тояги!!!/Евгени,още малко да се беше забавил/
                    ...............но нали съм великодушен, а и празниците чукат на вратата, така че, остава предпоследната, последната и единствена заповед:
                    ДА СЕ СМУЧЕ!!!!

                    Евгени, Иво всичко беше СУПЕР!!
                    Благодаря за споделените мигове и незабравимите спомени,които си създадохме заедно!
                    Нека си пожелаем да сме живи,здрави и възможни през Новата Година. Имаме още какво да гоним по горите и пътищата на Родината!
                    Планове и идеи има, така че стягайте се. Действаме!!!
                    За жените единствено от нас зависи как ще ги предразположим
                    На всички Смукачи, неСмукачи, колеги и симпатизанти изпращам пожелания за Весели Коледни и Новогодишни празници!
                    Бъдете здрави и СМУЧЕТЕ С МЯРКА И УДОВОЛСТВИЕ!!!!
                    [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

                    Коментар


                    • #40
                      От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                      Ейй, живи и здрави да сте за споделените радости с нас, още много пъти по много километри да изминете в търсене на ГОЛЯМОТО СМУЧЕНЕ, като не пропускате да разказвате за тях !

                      Весели празници !

                      Коментар


                      • #41
                        От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                        Лауреати, ЛА-У-РЕ-А-ТИ! Бравус и наздравус! Догодина още по-добре... ааа таковата, по-напоително да Ви се получи!
                        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                        Коментар


                        • #42
                          От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                          Едно голямо БРАВО от мен за толкова хубавата "разходка", която сте си спретнали и още повече за завладяващия разказ. Отдавна не бях чел с такъв интерес подобна история, браво!
                          За много години и таз година поне още няколко такива преживявания да споделите!

                          Поздрави!
                          Димитър Тенев

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X