Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СТЕТ. 4 литра из Родопите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • СТЕТ. 4 литра из Родопите

    Било лето две иляди и петнаЕсето.
    Старейшината на племето СТЕТ, по време на медитация, получил видение. Бил духът от бутилката, който му повелил важна информация



    Допратил хабер на друг член от племето, който по това време си бил на голЕмата вода, пиел си студена мътеница на горещия пясък и нищичко не подозирал.

    Вождът бил кратък, ясен и безкомпромисен. Заръчал на клетникът да сгъва шатрата и да дохожда към голямото, мъгливо село, където ще му бъде дадено задание.
    Речено-Сторено.
    Поставената задача била, двамата с вожда да възседнат уморените, но верни коне и да идат в четири точки на планината Родопи, където вечер на лунна светлина проблясвал лъч, който ще отведе вожда до заветната цел - еднолитрова бутилка, пълна с магическа отвара в кехлибарен цвят, която лекувала нерви, лошо настроение, хванати очи от зла жена, педе%^тия в работата и правела ползвателя й безсмъртен.

    Време за зобене на конете нямало, затова слугата подковал само коня на господаря си, напоил своята дръглива кобилка и в утрото на големия ден, натоварени на талигата, потеглили към града, който след време хората щели да нарекат Самоков





    По изгрев слънце, тъкмо били пристигнали, когато видели, че там ги очаква шаманът. От къде знаел за пътуването не се разбрало, но нали бил шаман, все пак ... Гледал на пържоли, салати и мезета. Дали предсказвал истината обаче, никой не знаел....



    Така предвождани от главатаря на Смукачите, групата се впуснала в търсене на бутилките с безценната течност.

    Вождът още в началото изложил на риск своя авторитет, тъй като ръководен от някаква космическа, спътникова сила, тикнал керванът в много неблагоприятна за тях среда, а те били в самото начало, едва десетина минути откакто били тръгнали













    с много пъшкане и пот, както и с призоваване на някаква мама, тримата човеци, които в последствие станали и муза за Великия Доньо Донев, някак си се добрали до Боровец, от където по думите на вожда щяло вече да им е по-леко









    Колко пък да им е било лесно!? Май изобщо не им е било. Споменали мамата и на драките, и на дърветата и на онова космическо нещо, което казвало на вожда къде да язди и се спуснали по царския път към Радуил, защото денят избързвал, а бутилката била все по-близо.
    Освен вождът, другите не знаели път и посока. Чули само, че трябва да идат близо до някакво място, където някакво си племе Роми, създавали ядове на местното население и се наложило стража да ги пази, че ония щели да се саморазправят с тях. Даже и конници с железни коне искали да помагат, но стражите не ги допускали.















    с. Сестримо





    Храна за конете в гр. Белово





    Замирисало на Родопи





    Велинград





    Стария чарк





    Конете два пъти яли, а вождът още не бил. Вече му прималяло



    Мързелът се засилил и почивките зачестили







    следва >>>
    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
    А+
    LZ1DRZ

  • #2
    От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

    Добре го започваш,очертава се интересно прекарване на времето. Аплодисменти!
    Иво (таксито) Андреев
    0988 91 80 50
    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

    Коментар


    • #3
      От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

      >>>

      Както бях гладен като вълк, погълнах всичката храна, която имах, полегнах си и съм задремал. Абе направо си бях заспал и така хубаво си сънувах .... до момента, в който чух боботенето на 100Ю и markovivo. Дават ми зор да се оправям и да продължаваме напред. Викам им:
      -Чакайте бе, вижте колко е рано, имаме достатъчно време, любувайте се на красотата наоколо. Чакайте и да ви разкажа какъв сън сънувах ...., че Стоян е вожд на племето, Иво е шаман и сме тръгнали да търсим ...
      В тоя момент Стоян ме прекъсва:
      - Нямам време да ти слушам глупостите. Пали и да вървим, че път ни чака до Ковачевица, а в механата ме чака еднолитрова бутилка с вълшебна кехлибарена ракийца ....
      В тоя момент ме изби студена пот



      Слагам каската и атакуваме трака.
      Снимка край водите на яз. Батак



      и подхващаме ски-пистата, но по пътя отстрани. Нещо не ни се заиграва из коловозите







      Прехвърлихме билото, спускаме от другата страна на планината и спирам за традиционните снимки.





      Стената на яз. Голям Беглик - снимката е банална вече,не съм и много убав ама нали тая тема трябва да се пълни с нещо



      Прави ми впечатление, че язовирите са с много ниско ниво. Едно, че нямаше много валежи и второ след множеството инциденти, струва ми се пролетта са поизпуснали превантивно обеми



      В подобно състояние бяха и всички останали>

      След умерена гонка се добираме и до Сърница



      Спирка на бензиностанцията за напояване на конете. Със Стою сме лесни-сипваме, плащаме и тръгваме.

      Изражението на Иво обаче, когато дойде време за смесване на маслото за цвайката, говори за досада. Тъкмо 100ю има време за един тУтУн



      Имаме ГПС, но винаги сме с едно наум. Доверяваме се на по-сигурен метод



      От тук по асфалтиран път през гората, след няколко километра, пред нас изплува Ковачевица



      Тишина, романтика, уют .... Да, ама на нас не ни трябват. Дошли сме да смУчеме.
      Бърза снимка на фона на красивото селце и се спускаме да търсим места за настаняване. (до този момент никога не бяхме импровизирали. Винаги сме се движели по предварително начертан маршрут, с осигурени места за спане, храна и т.н. Този път обаче тръгнахме, ей така, без да знаем точно на къде и как)



      Спускаме се, спираме пред Базотевата къща и понеже сме кални и прашни, решавам да питам за места по телефона. Обясняват ми, че няма, но мога да ми съдействат. Разбрахме се, че аз всъщност съм отпред и чакаме. Изскочи стопанката Найле и за мое учудване ме позна. Запомнила ме е от последния път, когато съм й бил на гости.

      Оказва се, че цялата къща е заета от група млади художници, които са на пленер там. Цялата, с изключение на една тройна стая. Ми чи какво по-хубаво от туй.
      Викам на Найле:
      -Ако до нашата стая са й студентките, не ни трябва да караме повече ....
      Е, уви. Нищо, следващия път.

      Настанихме се, по един душ и слизаме в механата. Навън е тъмно, масата е наредена с тежки мезета и домашни ястия и по часовника на Стою сме закъснели с 5 минути за голямото смучене.
      Домакинът Димо донесе от някъде една бутилка, бутилката от съня ми и смУченето започна. Снимки няма да показвам, то и нямам много, защото хапнах набързо и се пркинах, казано по врачански или на миньонски. Адски ми се спеше и се качих да лягам.Малко след мен и Иво последва моя пример.
      Стойчо какви ги е вършил, там си остава ....

      Равносметката за деня беше тази




      >>>
      Последно редактирано от Evgeni Enduro; 13-09-15, 22:41.
      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
      А+
      LZ1DRZ

      Коментар


      • #4
        От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

        Как какви към ги вършил?
        Опънах смукача и се отдадох на медитация!
        Първо медитирах с домакина, но той бързо се изтощи,
        а после проведох една медитация на много високо ниво заедно с преподавателите на гореспоменатите студенти,
        която включваше и дегустация на тайна изпитателна напитка, която подобрява състоянието на духа и можеш да виждаш в бъдещето.
        .....и чак към 02.35 видях каквото ми беше нужно за утрешния ден и реших да полегна.
        Все пак освен всичко друго "съм си и обикновен човек съм си".
        [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

        Коментар


        • #5
          От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

          Така стават най готините преходи ,без много плануване. Евала на разказвача и на вожда дето му говорят от горе.
          Мотор и жена не се дават, мотора може да ти го счупят а на жената може да и хареса
          0889 619 319

          Коментар


          • #6
            От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

            Супер !!!!!!!!

            Коментар


            • #7
              От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

              Давай още и още и още!!!
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                Бравос на групата . Ще чакаме продължението.

                Коментар


                • #9
                  От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                  Аааа, бравос, фенове! Усмихнахте ме! Чакаме продължение.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #10
                    От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                    Браво, това е един доста добър маршрут Поздравления!
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • #11
                      От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                      Браво чакаме продължението !!
                      KAWASAKI KLR 250-->HONDA XR 250-->KTM EXC 250 2T-->KAWASAKI KDX 200R
                      НЯМА ЛОШИ МАРКИ, ИМА ЛОШИ СТОПАНИ!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                        уникален разказ.Особенно за Вожда и Шамана.

                        Коментар


                        • #13
                          От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                          Бравус на интересниьот пътепис. Не трябва да се отказвате от дарбата си на писатели, пък и на карачи. Давайте още.
                          WR 250 F, KLX 450 R

                          Нито съм вреден,
                          нито излишен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                            Благодаря за положителните отзиви!

                            Намерих час свободно време и "продължаваме напред" без бой

                            След световното първенство по надхъркване тая нощ, вождът пръв се е събудил. Да го ожали човек. От толкова "предсказване" и виждане в бъдещето така се е оцъклил .....



                            Пийва си и упсарин. Сигурно в механата го е надухало ...

                            След възстановяването от нощния транс е време за приготовленията преди път.
                            Започваме с крем Бочко



                            Доволната физиономия е задължителна



                            И понеже Вождът, освен смукач, хъркач е и загоритенджера, мен са ме хванали бесните от чакане и тръгвам на обиколка из Ковачевица



                            Работното място на творците


                            и те обаче спят. Явно са присъствали на лекцията на 100ю и са енергийно изтощени







                            Даже и моторите са ни налични











                            Надпис на къща, собственост на някакъв немец. Напълно споделям написаното





                            Останалите двамца са се наконтили и ми звънят, с което прекъснаха моята разходка из уникалната, според мен, Ковачевица.

                            Отивам в механата, където домакинята е натрупала масата с мекици, сирене, сладко от боровинки, сок от боровинки и още вкусотии. Похапнахме с по десетина мекици и е време да мятаме раниците и да потегляме, защото освен снощната бутилка има още три.

                            На старта



                            Тук е моментът да отбележа, че едва ли има състезател по ендуро в света, който да има по-голям стимул за финиширане от този на Стою. ..... хората не могат да оценят това, което имат. Колко му трябва на човек !? Наш 100ю доказа-литър и нищичко повече

                            Нашия лидер





                            Само една дума-РОДОПИ.



                            Осъществяваме връзка с космоса







                            Със стегнато темпо, без спиране, отново се озоваваме в Сърница. Поемаме по пътя край яз. Доспат.
                            Стоян издава тайната. Видението тази нощ било, че втората бутилка е скрита нейде, до голяма черна дупка в земята. В тая дупка се вливала река и каквото завличала в нея, нищо не излизало повече. На всичкото отгоре, там приготвяли и невероятен пататник за мезе. Уплашен от мисълта, че реката може да му завлече и бутилката в бездната, Вождът заварява газта.



                            Това може би ви подсказва и на вас, къде е отварата







                            И тук за огромно съжаление, небесните сили на вожда го изоставиха. Телепортацията му е невъзможна. Дали пък това не е изпитание "отгоре"!? Дали това не е изпитание, чрез което да се разбере дали е достоен и за втората порция изцеление !? Нека видим








                            Малко я окъсахме. Веселата пътечка, както си я кръстихме преди няколко години, е станала още по-весела.
                            Смъкваме раниците и якетата и започваме да прекарваме моторите един по един през драки, клони, над и под паднали дървета



                            На мен се пада късата клечка и атакувам първи















                            Успявам да премина без проблем. Вождът ме поощрява и ме удостоява с честта да изкарам и неговия мотор. Не ми се ще много да минавам пак по тоя маршрут, ама по-не ми се ще да ида в казана.
                            Питам аз, имам ли избор!?



                            >>>>

                            П.С. трябва и да поработя малко
                            Последно редактирано от Evgeni Enduro; 17-09-15, 10:26.
                            "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                            А+
                            LZ1DRZ

                            Коментар


                            • #15
                              От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                              Естествено,че е чест. Не всеки ден имаш възможността да яздиш коня на вожда! Така,че не мрънкай, а си
                              чувствай поставените задачи.
                              Последно редактирано от 100U; 18-09-15, 07:25. Причина: допълнение
                              [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X