Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СТЕТ. 4 литра из Родопите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

    ...

    Коментар


    • #17
      От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

      Първоначално публикуван от 100U Преглед на мнение
      Естествено,че е чест. Не всеки ден имаш възможността да яздиш коня на вожда!
      Конят на вожда го яздя когато си искам. Не забравяй, че живее в моята конюшня. Това, че не знаеш говори лошо за твоите предсказателски умения. Да не си се изтощил? Искаш ли отвара?


      >>>

      След като изкарах и моторът на 100ю без щети, Шаманът и той преписвач, ми връчва и неговата цвайка. Гадно нещо е тва йерархията.

      Аз се потя из драките, онези двамата ядат кроасани и пушат цигари, а едно време баща ми като ми говореше да уча, аз иж-ета бутах ...
      Сега можеше аз да съм вожд или поне шаман и те да изкарват моя мотор, а не обратното ....
      Поне хубавото в цялата работа е че ми носят раницата

      Изкарах моторите, дотътриха се и останалите и продължаваме

      Тук отново се снимаме по традиция





      Космическите сили и жаждата на 100ю ни водят посока Буйново.
      Тук какво се случва, данни няма. Дали някой местен знае историята на името на тази беседка. Дали не е свързана с манекенки нещо или пак са хората на Стоян!?













      Това съоръжение се намира в Буйново, ако не се лъжа.
      Инженерната мисъл е проработила и е създала горско-еко-виенско- буйновско колело



      Щяхме да го пробваме, но не знаехме от къде да си купим билети



      От Буйново се насочваме към Ягодина. Вождът е загубил връзката с Великите сили и не знае накъде да продължи. В този район дупките са много. Къде ли е шишето обаче!? Ще се качим на вр. Свети Илия за да е по-високо до шефовете и да ги попита.
      Явно с поведението си нещо ги е разгневил обаче, защото му пращат изпитание. На едно от спусканията, вклювайки на скорост, веригата пада и се намотава на предния венец-класика.



      За щастие няма щети, но се налага да свалим предпазния капак за да може да я освободим. Спокойно, нали си водят и общак. И това ще свърши ...

      Вече сме минали през Ягодина, направили сме една панорамна 15-минутна обиколка, защото вождът не вярва на патило, а на ГПС и в крайна сметка се добираме до Орловото око





      Изглед към с. Ягодина







      Иво е пред тежка дилема:
      Шопска или Овчарска? Овчарска или Шопска?



      От тук колите се виждат като кибритени кутийки



      Стойчо установява връзка с космоса (ако питате мен, по-скоро с главния си мозък) и отново повежда стадото. Къркането било в следващото село. Вече се притъмва.



      Сетихте ли се кое село е там в ниското







      Започва претърсване на всички пещери в бясно търсене на елексира



      След като не пожъна успех, 100ю прави справка за местоположението си и местонахождението на дажбата за тази вечер



      Не знам дали се вижда на снимката, но Вождът, също като истинските нестинари, а не огнеходците, е на фаза прихващане. Пулсът му се забави, телесната температура рязко спадна, а изражението му е адски странно. Тук обаче видението не е Св. св. Константин, а джинът от бутилката



      Нещо атрактивно



      Боговете се смилиха над нас и ни осветиха пътя, пратиха ни пътеводна светлина.



      Озоваваме се в къща за гости Побит камък в Триград, където ни чака пататник, шопска ииии..... нещо за разтривка



      Снимки отново нямам. Тази вечер направихме солидна групова медитация и героите си легнаха уморени, но удовлетворени.

      Всяка прилика с лица и събития е случайна!




      >>>
      Последно редактирано от Evgeni Enduro; 18-09-15, 08:40.
      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
      А+
      LZ1DRZ

      Коментар


      • #18
        От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

        "Конят на вожда го яздя когато си искам. Не забравяй, че живее в моята конюшня. Това, че не знаеш говори лошо за твоите предсказателски умения. Да не си се изтощил? Искаш ли отвара?"
        Не ми е необходима отвара, за да съм наясно,че тайно си позволяваш да се възползваш от моя кон, за да се фукаш насам натам,но ...... ПРОСТЕНО ДА ТИ Е!!
        Щом си още в племето значи си има причина, или имаш мисия! Вожда е великодушен и добър и както сам си заключил всичко ВИЖДА/някои пъти двойно/!
        [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

        Коментар


        • #19
          От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

          Имам един страничен въпрос: тоя крем Бочко, за какво го ползувате? Заприлича ми на мазилото, дето мацам с него щерката, преди да и сложа памперса...

          Не знам защо съм прескачал до сега Ковачевица, но вече знам къде ще е една от точките, като тръгнем в оная посока
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #20
            От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
            Имам един страничен въпрос: тоя крем Бочко, за какво го ползувате? Заприлича ми на мазилото, дето мацам с него щерката, преди да и сложа памперса...
            Раниците, ботушите и седалката протриват до кръв, в буквалния смисъл. Това малко от малко облекчава дискомфорта.
            После на уязвимите места ни нападат пъпки ..... неприятна работа, но все пак тоя кеф трябва да си има и цена


            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
            Не знам защо съм прескачал до сега Ковачевица, но вече знам къде ще е една от точките, като тръгнем в оная посока
            Горещо препоръчвам това място. За някои може и да не е нищо особено, но аз се влюбих в това селце
            "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
            А+
            LZ1DRZ

            Коментар


            • #21
              От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

              [QUOTE=tef4o;2829120]Имам един страничен въпрос: тоя крем Бочко, за какво го ползувате? Заприлича ми на мазилото, дето мацам с него щерката, преди да и сложа памперса...

              За съжаление дори в нашия случай с тези тежки раници и "БОЧКО" не помага толкова,но все пак малко облекчава както и Евгени спомена.
              Все пак не е нужно да го казвам ,но се досещате за най-ефикасния лек за всички болежки........
              Смукача на макс и РОДОПИТЕ естествено с тяхната магия.
              Както го беше казал поета: " Човекът е човек тогава,когато е на път!!!"
              [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

              Коментар


              • #22
                От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                >>>

                В утрото на третия ден, всички пием упсарин. Хладничко беше снощи

                Обичам този изглед, още повече като знам, че в задния двор са и моторите





                По правило отново съм пръв в очакване и уплътнявам времето си някак





                Дойде време и за закуска. Сега като гледам снимките, направо лигите ми потичат







                Изядохме и допълнителното, което си бяхме поръчали и е време за път. Имаме мисия, поставена ни от наши Месия. Преди това обаче е редно да попритегнем веригите

                Готови за път



                Отново не знаем посоката на движение. Разчитаме само на сетивата на Вожда, най-вече на неговото обоняние

                Ждрелото









                Красивите Чаирски езера













                Великото преселение на народите пасти да яде. Вождът ни е толкова убедителен и сладкодумен, че привлича дори и английски туристки в нашето пътуване.
                Възрастни са, но казаха, че могат да режат салати и мезета.

                [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/Evgeni_Enduro/4%20litra%20Rodopi/den%203/26.jpg[/img]



                Нейде над Мугла спираме за да пийнем малко студена вода







                Дърт е тоя кон, но пък е бил красавец за времето си



                Питаме Стоян на къде ни води, но той е дал обет за мълчание. Имало опасност злите сили да чуят къде е парцуцата и да му я изпият.
                Спомена само, че пътят ни минава през едни мостове. Били чудни мостове .....

                Ето ни и в Мугла



                Сенокос







                След Мугла се отправяме по панорамния път към Гела и Широка лъка
                Изглед към х. Ледницата









                Широка лъка от високо







                Хапнахме супички в Широка лъка, купихме магнитчета за любимите и се отправяме през местността Мечо гробе за Чудните мостове. Пътят е хубав и си позволяваме да дадем газ. Затова и в тази отсечка не съм снимал.

                Ето ни вече и на тази забележителност. Разглеждаме с притаен дъх нищо, че идвам за пореден път. Само 100 ю хвърли раницата и търчи към реката в ниското с надеждата в нея да е бутилката-студена, ледена





                Ракия няма, само вода.
                Ракията била нейде край дълбока вода в земя пропита с кръв "....хе там, зад горите, много е далече" , за която днес платените "историци" се опитват да кажат, че всичко е било измислица, но да не смесвам сериозни теми с нашето смУчене из Родопите

                За тези, които не се сетиха накъде сме тръгнали-поемаме към Батак, където плануваме да търсим подслон за тази нощ. Не само подслон ни е необходим обаче! Трябва ни и маса!

                Тук се натъкваме на френски туристи, които са загубили пътя за Орехово. Разбира се, алтруизмът на СТЕТ е жив и спираме да им ударим едно рамо .... а също така се надяваме да сипят по ракия





                >>>
                "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                А+
                LZ1DRZ

                Коментар


                • #23
                  От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                  Евгени, ако така и ебеш, спукана ти е работата. Тъкмо да стане готино, и ти вземеш, че станеш да пушиш.

                  Коментар


                  • #24
                    От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                    Евгени, ако така и ебеш, спукана ти е работата. Тъкмо да стане готино, и ти вземеш, че станеш да пушиш.
                    хахахахахах
                    Чинел, нали затова са приятелите ...

                    Остави майтам, нямам време. Предстои ми и дълго отсъствие от дома, та може да се наложи Вождът да довършва. Тая нощ ако имам муза ще гледам да напиша темата докрай. То остана има няма 2 кила ракия за допиване, аааа дописВане
                    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                    А+
                    LZ1DRZ

                    Коментар


                    • #25
                      От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                      Адаш, остави го Чинела! Той даже и не пуши....
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • #26
                        От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                        Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                        Адаш, остави го Чинела! Той даже и не пуши....
                        То и аз не пуша, но това значи ли, че не може да си почивам, когато е необходимо
                        "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                        А+
                        LZ1DRZ

                        Коментар


                        • #27
                          От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                          Ще си почивал?
                          Я да си довършваш заданието, преди да си заминал да те учат как се играе с огъня!!!
                          А когато се завърнеш,ще те посветя,като бонус от мен, в някои от тайните на "ОГНЕНАТА ВОДА",
                          за да имаш стимул догодина пълноценно ................ДА СМУКНЕМ из Родопите!!!


                          P'S: Без майтап вече го мисля!!!
                          Последно редактирано от 100U; 25-09-15, 18:57. Причина: допълнение
                          [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

                          Коментар


                          • #28
                            От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                            Първоначално публикуван от 100U Преглед на мнение
                            Я да си довършваш заданието, преди да си заминал да те учат как се играе с огъня!!!
                            Сега като видиш как завършва материалът за деня, ще съжаляваш за думите си, но нека бъде твоята воля. Амин!

                            >>>

                            Тия французи излязоха големи скръндзи. Не стига, че им показахме пътя, щото се бяха омотали като пилета в калчища, ма не сипаха и по една ракия даже. Нищо, 100ян вика, че май ги е пратил в грешна посока!
                            След като им пожелахме „другия път да си купят катерица” (цитат от филма Луда надпревара), продължаваме към Орехово

                            Ей, аман от моторджии. Съсипахте гората, ей!!!



                            След като се добрахме до Орехово, продължаваме към х. Персенк





                            Пътят ни е една много приятна и осукана пътечка с „живи” камъни и паднали дървета по нея.
                            Спрете мотористите да си починат моторите



                            И пак продължаваме





                            По пътекате срещаме двама туристи, които изразяват съмнение, че ще се качим до хижата. Даже леко с надсмешка, докато си вземаме довиждане, ми споменаха че пак ще се поздравим. На баба им „Ф”ърчилото. Нищо особено и сме горе



                            На хижата спираме за по един сникърс и шПрайт и без да се мотаем отново палим Оттук насетне започва гонка със стрелките на часовника, защото слънцето „падна” ниско вече



                            Населеното място, в което трябва да стигнем и да заредим е Михалково.
                            На мегданЯ в същото село бяха разпънали дълги маси с бели покривки и безброй шишета поставени върху тях, явно да не ги духне вятъра. Тук Стоян загуби обхват. Дет се вика: Ноу кънекшън уит дис намбаа. Иска да остава на сбора тоя. Не го интересуват сигнали от космоса. Великите сили от тук взимат шишетата и му ги крият из в дън горите, но 100ю ги разкри и иска да пуска корени те тука. Като хипнотизиран
                            С 300 зора, все пак го разубедихме.







                            От Михалково се насочваме към Селча-Фотиново-Батак
                            Тази чешма ми стана интересна и се върнах да я снимам.
                            Едно корито с много чучури



                            Преди Фотиново на хубав прав и мазен път, моторът на markovivo му направи ку*венски номер.
                            Както карахме със сравнително висока скорост на 5-та предавка, задницата му поднесе, подхвърлена от камък наляво, той се опита да го овладее, но оня конЬ му направи камшичен удър и го изхвърли като от катапулт на земята. Директно на седалищните части.
                            Имаше как да снимам това зрелище, но да си призная, уплаших се за гръбнака на Шамана.
                            За щастие, всичко мина без травми, само с дребни щети по мотора, кактои и по чисто новия резонатор









                            За тези, които не познават Иво ще кажа, че по-голям педантик относно външния вид на мотора не познавам. Тези пренебрежителни, за мен, драскотини за него са голяма драма.
                            Жално показва щетите





                            След кратката принудителна почивка поемаме към Батак. Тук спрях да снимам себе си.
                            Дърто говедо, което още бозае от техните. Ама щом още не са ме отлъчили ......



                            Стигайки в Батак, решаваме, че ще покараме още малко и ще търсим места в Цигов чарк.
                            А места колкото искате ....



                            Кое от тях обаче да избере Вождът !?



                            Е,след едночасова обиколка от хотел на хотел, от торбата с женските извадихме мъжкото.... ама не сме дошли да се глезим, а да смучем. Условието е да има маса и течаща вода .... не за друго ... да измием доматите
                            Настанихме се в бунгалца от времето, когато мама ме пращаше с елече, мокасинки и червени пояс и папионка на Първия учебен ден.
                            Стоян вече е в поза ласмаги-джасмаги



                            Това е равносметката за карането днес, но смУченето предстои.



                            Мaсата обаче нещо ни се клати



                            Иво, я ела тука да я наместим





                            Еййй, тия нямат търпение да седнат дори



                            А, наздраве



                            Страст, както при първата целувка в ученическите години



                            Трябва и да се яде



                            Не с опаковката де!!!

                            Чашата обаче не я пуска, да не му я вземе някой!!!
                            Тук се ослушва. Духът от бутилката му вика „Наздраве”



                            Тази доволна физиономия или по-скоро душевен оргазъм е породен от онова светещо нещо горе, вдясно на снимката. И то не от него, а от звуците които разнася из целия комоплекс. Уж е металист, но и Драгана Миркович и Владко Марков с неговите „Кака Николинка” и „Сваке сепаревска” дават пауър на нашия ръководител.



                            Май му дойде в повече тая чалга. Лошо е да те сърби главата отвътре



                            Хубаво се веселят тия, но взеха да ми пречат. Искам да спя, а вождът и заместник вождът напеват яко. Излязох да има направя забележка и им изгасих осветлението.
                            Кривнах им шапките все едно. Веднага намериха алтернатива







                            По едно време утихна. Шаманът сдаде багажа и го чух как се омъква в квартирата. Стоян остана сам, милия ....
                            Добре, че е общителен и лесно си намира компания. Тук фотографът го е снимал как с най-милото му- ракия и мезе е тръгнал да си търси другар



                            За събитията след това, историята мълчи ....

                            >>>
                            "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                            А+
                            LZ1DRZ

                            Коментар


                            • #29
                              От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                              ............,щом историята мълчи,значи всичко е ок и всичко е ясно!!!
                              То не може само да караме!!!
                              ДА СМУЧЕМЕЕЕ!!!!
                              [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

                              Коментар


                              • #30
                                От: СТЕТ. 4 литра из Родопите

                                Насълзиха ми се очите, повече от при падането, а и по-приятно.

                                Благодаря ти Гена за разказа, както и на двама ви за незабравимото пътешествие и .
                                Черпете ме, не ме щадете!
                                _________________
                                (\__/)o*******_
                                (='.'=)*O*.--._.=.\-.
                                ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X