Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мазда 6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мазда 6

    Здравейте, зная, че не е джип, но няма къде другаде да попитам, затова питам тук.
    Какво можете да кажете за Мазда 6 2004 г.?
    Бях чул за проблеми по двигателите, вярно ли е, става въпрос за дизелите?
    Ламарините как са?
    Окачване, подръжка?
    Кола за всеки ден???
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Мазда 6

    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
    Бях чул за проблеми по двигателите, вярно ли е, става въпрос за дизелите?
    Основното оплакване за тях е че двулитровия дизел бързо цапа филтъра за твърди частици ако се кара предимно в градско, като с възрастта на колата проблемът се задълбочава. Евентуално малко разходи по това. Останалите неща мисля че са в рамките на нормалното, возенето е по-добро от Шкода и е по-зле от БМВ.

    Коментар


    • #3
      От: Мазда 6

      Това са много проблемни коли,особено дизелите.Задръства се цедката в картера,и задират лагерите на коляновия вал,другия проблем са дифтунгите на дюзите,и пак вала си отива.Моя съвет е бягай далеч от тази болест.

      Коментар


      • #4
        От: Мазда 6

        Много хубава кола.возия ускорение разход. докато я караш. На парул фена му образувах доста нервички докато получа едни втулчички за заден носач .Пък като дойде времето за демпферен маховик с цена над 2000лв. за оригинален. по-евтини варианти се намират. Таа съвременните автомобили ги правят ИНЖЕНЕРИ командвани от счетоводители. Така мисля аз а може и да греша.

        Коментар


        • #5
          От: Мазда 6

          Окачването им по принцип е желязно... Много приятен за каране автомобил - добър баланс... (карал съм само бензинки)
          Имаха проблем с ламарините вначалото - лошо, не издържащо на удари покритие на прага зад предните колела....
          Хвръкналите камъчета олющваха боята и започваше ръжда... Имаше сервизна акция...
          Мнението че били 'много проблемни автомобили' е малко (доста) пресилено...
          Но че автомобилите вече се 'конструират' от счетоводители - така си е.... Няма го мерцедеския 2.0D в нито една марка....
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Мазда 6

            Първоначално публикуван от matros Преглед на мнение
            Това са много проблемни коли,особено дизелите.Задръства се цедката в картера,и задират лагерите на коляновия вал,другия проблем са дифтунгите на дюзите,и пак вала си отива.Моя съвет е бягай далеч от тази болест.
            Абсолютно потвърждавам - бягай от дизела. Приятел току що /преди месец/ смени двигател по горепосочените причини.
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #7
              От: Мазда 6

              Окачването на 6-ците е здраво и надеждно, рядко създава проблеми. Потвърждавам за проблемите при дизела, АКО е липсвала адекватна подръжка. Задължително е да се чисти цедката в картера на 3 смени на маслото, защото особено при несменяни дифтунги на дюзите, бързо се пълни с боклуци, спира мазането с всички произтичащи последици. Иначе -много върви дизела и харчи малко. Маховиците ги рециклират някъде в пернишко вече за около 300 лева-добри са отзивите, DPF има при 136 и 143 коньовите версии-след 2005, стария 121 коня-няма. DPF-ите се премахват вече успешно , с подходящо емулиране, без неприятни последици и на добра цена, като ти приспадат цената на катализатора. Бензиновите модели са държеливи и безпроблемни. Здрави ламарини, изключая задни вежди евентуално, ако е австрийка.
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #8
                От: Мазда 6

                Аз да използвам темата да попитам за бензиновия 2.3 има ли някакви проблеми?Бях чул за някаккъв вал за спокоен ход му заминавали лагерите?

                Коментар


                • #9
                  От: Мазда 6

                  При 2.3 се слушай за нетипични шумове, при несменяне на масло и те имат навика да бастисват лагер, но значително по-рядко, главно харчат масло при износени/спекли сегменти, кофти е с намирането на ремонтни комплекти бутала, иначе ако е здрав мотора върви много приятно, понася газ и е сравнително икономичен. 2.0 бензин няма убиване.
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мазда 6

                    Спукан блок в цилиндъра съм вадил от 2,3 бензин.
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мазда 6

                      Мерси за отговорите [emoji106]🏻

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мазда 6

                        Хубави коли но все има нещо малко, дребно но достатъчно да омаже хубаво пейзажа.
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мазда 6

                          The back bone кара 2.3 на газ. Той може да даде отзиви като види темата.
                          42

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мазда 6

                            От 2000г до 2004 са направени 4-5 корекции на дизеловия двигател, в аутодата казват че след 2004 не са проблемни.Препоръчват двигателя с 143конски сили.Братовчед ми има такава и за сега е доволен,върви много вози хубаво,има добър разход,а и лично за мен и добра визя.
                            SUZUKI VITARA V6
                            HONDA CBR 919RR
                            MERCEDES ML
                            MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мазда 6

                              Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                              Основното оплакване за тях е че двулитровия дизел бързо цапа филтъра за твърди частици ако се кара предимно в градско, като с възрастта на колата проблемът се задълбочава. Евентуално малко разходи по това. Останалите неща мисля че са в рамките на нормалното, возенето е по-добро от Шкода и е по-зле от БМВ.
                              Модела за който пита колегата е 2004г,а той няма филтър за твърди частици.При правилна поддъжка мотора няма грижи друг е въпроса дали е подържана преди да я купиш.
                              Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
                              Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X