Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двутактово гориво проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двутактово гориво проблем

    Здравейте,
    Отскоро се сблъсквам с двутактов мотор на ръчна коса Щил.
    Проблема е следния: имах литър бензин престоял 3 месеца в пластмасово шише като преди 3 месеца съм слагал двутактово масло.
    Преди да сипя в косачката видях че не е червен а с нормален за бензин цвят.
    Помислих си че не съм сложил масло тогава и сипах ново масло - вече се оцвети до нормалния си цвят. Косата престоя 3 часа на слънце, използвах я 15 минути и чак като спрях видях че бензина отново е обезцветен.
    Има ли проблем за косата да доизгоря стария бензин или да източа и заредя с нов?
    До последно косата си работи нормално и си мисля че не съм повредил двигателя.
    Благодаря за вниманието.
    Последно редактирано от rosen_offroad; 09-09-15, 17:46.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

  • #2
    От: Двутактово гориво проблем

    Бензин на 1 година за моторна коса седял в туба и разреден с масло още като е налят в тубата. Косата при мен си работеше без проблеми. Та нямаш проблем с възрастта на бензина.

    Но косата никога не я оставям с бензина, а след приключване на работа изсипвам бензина и я оставям на празен ход докато изпразни карбуратора и изгасне сама. Не знам ако седи 3 месеца с бензина в нея дали няма да стане някаква драма с карбуратора.

    А за твоя бензин и маслото в него - сега не му ли е дошло малко много като сложи пак? Чувал съм, че ако маслото е повече може да попушва и да цапа свеща. Ама само съм чувал . Дори и да зацапа свеща - свашля, чистиш, събираш и ползваш пак.

    Коментар


    • #3
      От: Двутактово гориво проблем

      Косачката си беше празна тези 3 месеца аз това съм го чувал и не оставям пълна за повече от седмица две
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Двутактово гориво проблем

        По някаква причина 2Т смес губи някои важни качества при съхранение. Не знам какви точно качества ама в инструкцията на всичките ми 2Т прибори пише да не се ползва смес по-стара от 3 месеца. Много от двутактовите масла са умишлено направени да се разлагат след известно време. Поради което изостанала смес наливам на някоя бензинова лека кола (проблем няма) и като ми трябва си забърквам нова смес от чист бензин и масло.

        Коментар


        • #5
          От: Двутактово гориво проблем

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          По някаква причина 2Т смес губи някои важни качества при съхранение. Не знам какви точно качества ама в инструкцията на всичките ми 2Т прибори пише да не се ползва смес по-стара от 3 месеца. Много от двутактовите масла са умишлено направени да се разлагат след известно време. Поради което изостанала смес наливам на някоя бензинова лека кола (проблем няма) и като ми трябва си забърквам нова смес от чист бензин и масло.
          Пълна глупост, не може нефтопродукт, да се разложи, за това трябва много висока температура, но може да се утаи с времето, и да настъпят изменевия при термично нагряване със съотношетие масло -бензин, пише го в дебелите книги.
          Последно редактирано от белята; 09-09-15, 17:59. Причина: кривопис
          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

          Коментар


          • #6
            От: Двутактово гориво проблем

            Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
            Пълна глупост, не може нефтопродукт, да се разложи,
            Че може - може. Някои от по-скъпите масла така миришат че ако съм бактерийка хич няма да му мисля.

            Коментар


            • #7
              От: Двутактово гориво проблем

              Лодката редовно я карам в началото на сезона с гориво от миналия сезон. За сега /десетина години/ проблеми не се забелязват.
              Меркюри 2Т 8кс.

              Коментар


              • #8
                От: Двутактово гориво проблем

                А като си изгуби цвета това значи ли че маслото е изфирясало и защо си губи цвета отново?
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #9
                  От: Двутактово гориво проблем

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  А като си изгуби цвета това значи ли че маслото е изфирясало и защо си губи цвета отново?
                  Маслото последно ще изфиряса. По-скоро оцветителя е избледнял.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Двутактово гориво проблем

                    Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                    Пълна глупост, не може нефтопродукт, да се разложи...
                    В зависимост от количеството етанол в бензина (не знам дали в Европа е толкова колкото в Щатите) леко да не е глупост. При нас стария бензин направо си изветрява.

                    Отделно че почти всяко не-космическо двутактово масло се утаява в бензинова смес до месец. С разклащане се разбърква пак, освен ако не е на рицинова основа, там сепарацийката си е трайна.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      От: Двутактово гориво проблем

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      В зависимост от количеството етанол в бензина (не знам дали в Европа е толкова колкото в Щатите) леко да не е глупост. При нас стария бензин направо си изветрява.

                      Отделно че почти всяко не-космическо двутактово масло се утаява в бензинова смес до месец. С разклащане се разбърква пак, освен ако не е на рицинова основа, там сепарацийката си е трайна.
                      темата ми е любима, тъй като мой стажант прави дисертация по нея, но все пак бе по Татово време, науката се развива, само да спомена, че маслото има антиоксиданти с амино група и ,това е причината да се обезцвети, просто не ми се обеснява повече
                      Последно редактирано от белята; 09-09-15, 18:58. Причина: кривопис
                      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Двутактово гориво проблем

                        Последно да ми кажете имам ли проблем да го изгоря този резервоар или да изсипвам?
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Двутактово гориво проблем

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Последно да ми кажете имам ли проблем да го изгоря този резервоар или да изсипвам?
                          Колко е този резервоар?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Двутактово гориво проблем

                            Първоначално публикуван от белята;282175?0
                            ... само да спомена, че маслото има антиоксиданти с амино група и ,това е причината да се обезцвети...
                            Понеже явно ти си специалиста по въпроса, може ли да обясниш на прост език на аудиторията - това, че се е обезцветило, навредило ли е на двутактовата смес?
                            Защо, ако 2Т маслото си седи кротко в бутилката, не му става нищо?
                            Става ли му нещо, като седи разбъркано в бензина?
                            На бензина става ли му нещо от това масло - прясно или престояло?

                            От гаражни майстори и препатили - приказки много, опит невероятен...
                            Оня ден припалих резачката с 2Т смес, останала от лятото на миналата година. Запали от раз, и си режеше доволно сърцато.
                            От същата смес сипах и на генератора - за късмет спря тока, та прелях сместа от резачката, и сипах и остатъка от бутилката. Никакъв проблем.
                            Но това е в сферата на горните приказки - от гаражните майстори и препатилите.

                            Дали ще бъдеш така добър да обясниш с думи прости на незнаещите - в мое лице - добре ли съм направил, и ако не - защо? И какво ще стане, ако не съм постъпил правилно?

                            Предварително благодаря.

                            Бих се радвал на компететния отговор на белята.
                            Коментарите от общ характер ги знам.
                            Последно редактирано от Veni1; 09-09-15, 19:27.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Двутактово гориво проблем

                              Според мен, нямаш проблеми, просто инхибиторите обезцветяват първо багрилата., но рабъркай добре сместа.
                              Последно редактирано от белята; 09-09-15, 19:26. Причина: кривопис
                              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X