Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да поговорим за екстрите по нашите мотори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да поговорим за екстрите по нашите мотори

    Привет,понеже не намерих друга такава тема бих искал да обсъдим екстрите по моторите ни като тракшън контрол,круиз контрол,подгряващи ръкохватки,по-големи слюди и други такива неща,найстина ли са от първа необходимост за конфорта при пътуване и без коя от тях например можете да пътувате без проблем.
    Например круиз контрола който не се среща във всички мотори до толкова ли е важен че да наклони кантара при покупка на мотор,колко често го използвате и за колко дълго,карате ли на него или просто го използвате за малко за да разпънете и разкършите ръката си,и други ей такива нещица !!!
    Kawasaki GTR 1400

    Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

  • #2
    От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

    Здравей Колега,
    Всички тези екстри би трябвало да дадат предимство на новите модели, но не са без пари разбира се.
    Бях писал някъде, че при Триумф Тайгър 800 2015 г. ги има всичките, но на цена са го докарали по скъп от БМВ 800 ГС Адвенчър, което автоматично ще отклони потенциалните купувачи към БМВ.
    Тествах един такъв и според мен от круиз контрола няма смисъл. Ще се обоснова защо според мен е така: мотоциклета се кара по динамично от автомобила както в градска, така и в извънградска среда, а за каране предимно по магистрали според мен малко колеги са мераклий.
    Тракшън контрола на задната гума си заслужава. Същото важи и за подгрева на ръкохватките, седалката, възможност за спиране на АБС, смяна на режимите на работа на двигателя и т.н.
    За превключването на скорости от кормилото не искам да коментирам, защото има традиционалисти и новатори - на който както му харесва, но и тази екстра не е малко пари...
    Поздрави
    Андро

    Коментар


    • #3
      От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

      А аз как си мечтая за круиз контрол и абс... малеее...
      Това ми е най-големия кошмар - 700-800 км на мигистралата и постоянно да държа газта. След това дясната ми ръка не си я чувствам няколко дена.
      А АБС особено на предна гума мисля, че няма какво да се коментира.

      Коментар


      • #4
        От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
        А аз как си мечтая за круиз контрол и абс... малеее...
        ...
        Продават се едни такива петички за масура.
        Каква хубава работа върши ако знаеш и то за жълти стотинки
        Враг усраине

        Коментар


        • #5
          От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
          Продават се едни такива петички за масура.
          Каква хубава работа върши ако знаеш и то за жълти стотинки

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-0-0.jpg
Прегледи:1
Размер:6.4 КБ
ID:5679432
          Ако говориш за това - имам го... но ми идва тясно за ръкохватката... отдавна се каня да го разширя, но.. някой ден

          Коментар


          • #6
            От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

            Не конкретно за това но да - за същата идея говоря.
            Моите са част от масура но всички следва да вършат същата работа:



            И я вършат, де.
            Враг усраине

            Коментар


            • #7
              От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

              Искам ето такова нещо https://www.brakeawayproducts.com/ ... но прекалено много гущери...

              Коментар


              • #8
                От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                Искам ето такова нещо https://www.brakeawayproducts.com/ ... но прекалено много гущери...
                Брейкауея са много хубави но са много скъпи а и ги няма за всеки модел тези тук от атлас изглеждат обещаващо



                Kawasaki GTR 1400

                Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                  Аз мога да споделя за :
                  - голямата слюда - незаменимо,преди се налагаше на всяко спиране да си почиствам каската,сега не.В дъжд много добре "отблъсква" водата и видимоста се запазва.Ветрозащитата е много по добра.
                  Минуси - когато се позацапа,а и по принцип е по трудно гледането през нея и понякога нощем или в мъгла е малко кофти видимоста наблизо.
                  -Поръчкова,"комфортна" седалка - заслужава си всяка стотинка която си отделил за нея.Чувствително повишава комфорта и продължителноста на прехода без спиране и чувството след това.
                  Минуси - струва допълнителни пари,и ако използваш старата за основа,некадърен тапицер ( или ако ти не знаеш какво точно искаш ) може да "оцапа" работата.
                  - големите предпазители за ръцете - пазят от студ и летящи камъчета и други летящи с/у теб неща.
                  Минуси - по възможно е да се счупят/наранят.Не на всеки мотор подхождат.
                  -Изход 12V за запалка - + всеки ги знае или може да ги измисли.
                  Минуси - при некадърен монтаж риск за акомулатора,окабеляването,компютъра.Понякога трудно се намира място и иска допълнителни интервенций по мотора.
                  -Допълнителни LED светлини/фарове за мъгла/дневни светлини - повишават сигурноста,видимоста, изглеждат готино.
                  Минуси - има толкова богат избор,че е объркващо.При некадърен монтаж може да се подпалиш.
                  - Допълнителни куфари за багаж - незаменимо за дълъг път.
                  Минуси - малко пречат в града.Висока цена.

                  Лично за мен това което би натежало при избора на един или друг мотор са - голямата слюда,комфортна седалка,допълнителни куфари
                  Сега - BMW R1200RT 2006 г
                  Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                  По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                  По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                  Коментар


                  • #10
                    От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                    Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                    Искам ето такова нещо https://www.brakeawayproducts.com/ ... но прекалено много гущери...
                    190$ на първо четене не са много но тук ще стъпи на едни 400лв което вече никак не звучи добре.
                    И то за за един прост механичен фиксатор на масура за което аз поне нямам фантазия да го нарека круиз контрол
                    Петата работи... След 4,5к км преди няколко месеца мога да го твърдя отговорно.
                    Без нея ми се е схащала ръката от десетки пъти по-малко разтояние.

                    Мен пък все още ме сърби за хиперчарджър.
                    Доста гръмко звучи, като круиз контрола а всъщност е голяма механична простотия, която обаче при кадърен монтаж дава резултат.
                    Абе ако не друг то поне по-добре визия
                    Е това наистина и скъпо и за съжаление не го виждам в европата.
                    За хамерикански доставки немам нерви.

                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #11
                      От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                      По темата - подгрев на масурите.
                      Няма абсолютно никакви минуси, само плюсове.
                      С уговорката, че има значение при температури около 5 градуса и надолу.

                      Има трики момент при избора на система за подгряване.
                      Два вида са - с нагревателен елемент, който се поставя вътре в тръбата на кормилото и такива, които са интегрирани в самите ръкохватки.
                      Тук вече започват преимуществата и недостатъците.

                      Плюсовете на първият вид са че няма никакви ограничения за това какви масури ще се ползват на кормилото.
                      Може да се сложи и круиз контрол
                      Недостатък е, че има много по-ниско КПД, просто казано - грее по-малко на ръцете.
                      Част от топлината отива в разход по кормилото.
                      Друг минус - дупчи се кормилото. Няма друг начин.
                      Типичен пример: Heat Daemon:



                      Тези на които подгряващите елементи са в самите ръкохватки греят повече, не губят топлина в нагряване на цялото кормили и са по-евтини.
                      И много по-масови, просто щото не са хамерикански.
                      Има ги в Луис и съответните местни Луис дистрибутори в наличност.
                      Цени около 100лв.

                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #12
                        От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                        Това на най-последната снимка:НАЙ-ГОЛЕМИЯ БОКЛУК КОЙТО СЪМ СИ СЛАГАЛ НА МОТОРА.Още стои , но ще го хвърлям. ЛЯВАТА ръкохватка гумата се разпадна , при това без да съм ги ползвал почти, дясната на газта е все още здрава , но и двете не греят колкото ми се иска. После :Колко дущи карат зимата по 500 км без спиране за ден ? Лятото не трябват. Повече потгревни ръкохватки не бих си сложил. Махаш си ръката за да си изчистиш визьора или за нещо друго и ръкавицата ти изстинала и започваш на ново да се топлиш. На стария ми мотор имах някакви подобни , ГРЕЕХА ЗДРАВО , НО .....ползата е за продавача.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          190$ на първо четене не са много но тук ще стъпи на едни 400лв което вече никак не звучи добре.
                          И то за за един прост механичен фиксатор на масура за което аз поне нямам фантазия да го нарека круиз контрол
                          Петата работи... След 4,5к км преди няколко месеца мога да го твърдя отговорно.
                          Без нея ми се е схащала ръката от десетки пъти по-малко разтояние.
                          Петата може и да помага.. но на мен ми се иска нещо, което да позволява да си свалям дясната ръка от ръкохватката.
                          Както и да е, последните 2-3 години нямам почти никакво време за каране, та това е на доста заден план.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                            Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                            Това на най-последната снимка:НАЙ-ГОЛЕМИЯ БОКЛУК КОЙТО СЪМ СИ СЛАГАЛ НА МОТОРА.Още стои , но ще го хвърлям. ЛЯВАТА ръкохватка гумата се разпадна , при това без да съм ги ползвал почти, дясната на газта е все още здрава , но и двете не греят колкото ми се иска. После :Колко дущи карат зимата по 500 км без спиране за ден ? Лятото не трябват. Повече потгревни ръкохватки не бих си сложил. Махаш си ръката за да си изчистиш визьора или за нещо друго и ръкавицата ти изстинала и започваш на ново да се топлиш. На стария ми мотор имах някакви подобни , ГРЕЕХА ЗДРАВО , НО .....ползата е за продавача.
                            Зимата карам в пъти повече от колкото лятото и по 300-500 км. Смених 4 чифта ръкавици докъто попадна на правилните,но под -5 градуса става страшно за ръцете,не говоря за студ а за болка все едно ми скубят ноктите.Оглеждам се за подгрев,даже днес разглобих моите да видя кое как и какви да търся.Такива в кормилото няма шанс да станат при мен,гледам oxford ,ако има по-добри препоръчайте ?
                            Последно редактирано от Roninn; 06-09-15, 22:36.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                              Аз точно от Saito модела съм много доволен, ползвам извънградско само като ме надуха вятъра и въпреки ветробраните ми стане студено. До сега втори сезон ги ползвам, не са мръднали, нито механично, нито функционално, степените на подгрев си работят както трябва. Мотора стои на паркинг с навес, т.е. всички капризи на времето му влияят директно, само зимата го завивам.

                              Като екстри освен това съм си монтирал куплунг за автомобилна запалка с капаче, уж да не го мокри, от нея меря напрежението на акумулатора и дали зарежда релето.
                              Куплунга разбира се и за всичко останало - компресорче, зарядно, за каквото потрябва.
                              LZ1NIM/P
                              B pos

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X