Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да поговорим за екстрите по нашите мотори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

    Това SAITO от последната снимка го сложих само за пример.
    Има един модел с метални капачки и контролер за регулиране на греенето - тези са 2 степени и няма електроника.
    Гледах наскоро и че IXS имат подобен модел.
    Предполагам от всички OXFORD би трябвало да се приемат като най-надеждни но знам ли...

    Моят опит е само с вътрешните на Heat Daemon.
    Нямам никакви забележки към тях.
    Нищо, че са хамерикански.
    Забравих да спомена по-горе че са много по-инертни при нагряване отколкото вторият тип.
    Трябват минимум 5 мин за да се усети нещо на ръцете.

    Между другото виждал съм и ръкавици с нагреватели вътре.
    Има вариант с 2 батерии, има възможност и за външно захранване.
    Gerbing правят такива, стават за мотори, моторни шейни и отзивите не са лоши.
    На мен това обаче ми се струва малко екзотично решение за мотор.
    Враг усраине

    Коментар


    • #17
      От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

      Аз съм с Оксфорд. Както на всички други, в един момент проводника се къса, но се ремонтира лесно. Прекалено са дебели и са ми неудобни за каране. Иначе са доста мощни, мога да карам само на минимум. С плавно регулиране са.
      В началото и аз почнах да кича мотора с разни екстри, но малко по малко ги махам. Като е студено, ми е студено на цялото тяло и топли ръце не е достатъчно.
      Други екстри - по-удобна седалка, някаква ветрозащита, изцяло сменено окачване, предпазители на кормилото, малки мигачи, които да оцеляват сред клоните, ойлер за веригата.
      Относно "круиз контрола", забравяте старите машини. Всички имат регулиране на усилието. Ето подобен:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_12.JPG
Прегледи:1
Размер:21.9 КБ
ID:5679640
      Последно редактирано от Ivan_J; 07-09-15, 09:34.

      Коментар


      • #18
        От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

        Абе не е така...
        Както Roninn спомена по-горе, студа на ръцете под нулата е сериозен проблем.
        А и не става въпрос за дискомфорт а за болка!
        Аз на ендурата не съм слагал но не ми е чужда идеята.
        Мисля да сложа поне на едното но ще се огледам за външни такива.
        Или сайто или оксфорд. Вероятно първите че ги има тук налични.

        Друга полезна джаджа около електриката, която съм поставил както на морорите, така и на колите е индикатор на зареждането.
        Един трицветен светоидиод, който показва напрежението на батерията.
        По мое мнение е много полезно пък и е едно от малкото неща по мотора, които съм правил сам и не съм давал пари
        Естествено има и фабрични такива, от които изплагиатствах идеята:


        Враг усраине

        Коментар


        • #19
          От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

          За подгряващи ръкохватки ползвам точно този модел,невероятни са,ако ги включиш на по-горна степен направо парят и нагряват много бързо,препоръчвам ги горещо!!!

          http://www.amazon.co.uk/Oxford-Produ...d+heated+grips
          Kawasaki GTR 1400

          Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

          Коментар


          • #20
            От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

            Забравих да добавя - на Saito диаметъра на масура е по-голям и като че ли ми е по-удобен, като се наложи да покарам друг мотор сякаш хващам "клечка" и не е толкова ергономично.
            LZ1NIM/P
            B pos

            Коментар


            • #21
              От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

              По-голям от какво?
              С какво ги сравняваш, с нормални масури ли?
              Предполагам всички с подгрев в тях са с една идея по-дебели от стандартните.
              Ако реша да слагам догодина на ендурото може и се изхвърля на този оскфорд от линка по-горе.
              Намерих една фирма тук за доставки от амазон, нещо като гапко.
              Плащам ги на тях и после си ги вземам от техен офис в София.
              До едно кило шипинга е около 3лв. Звучи разумно.

              Я да питам аз някой занимавал ли се е със замяна на жилото на съединителя с хидравлична система?
              Имам предвид афтърмаркет решения.
              Не мога да преценя дали си струва такава инвестиция, предвид че става въпрос за едни 500-600лв.
              Доста компактна е системата, няма ясно обособен резервоар както на спирачната система примерно.
              Виждал съм подобна хидравлична система на спирачките на някои велосипеди.
              Малко по-дебело от кожука на жило, цилиндрите в края са малко по-дебели, примерно 15-20мм...
              Подобно е и при системите за мотор но май са специфик за модел.
              Враг усраине

              Коментар


              • #22
                От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                Това има на сайта на хонда.Сега ще ги питам имат ли налични и дали трябва да си купя мотор хонда

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08.jpg
Прегледи:1
Размер:126.2 КБ
ID:5679787

                цена: за мотор 8000лв.
                дължина на ръкохватката 120 мм.
                цена: за атв 8100лв.
                дължина на ръкохватката 130 мм.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                  Малко и от мен:
                  -Абсолютно номер 1 е нова седалка, карал съм с доста различни марки, но за мен най-доброто от масовото производство са Sargent.
                  -Подгряващите ръкохватки са много полезни дори и през лятото, според това къде си се забил. Аз ползвал Оксфорд и съм супер доволен. Върху тях имам неопренови Grip Puppies за да елиминира усещането, че държа "клечки за зъби" , по никакъв начин не пречат на подгрева.
                  -Ветро защитата е важна, но повечето заводски слюди вършат работа.
                  -12v аз имам 4 извода, един на таблото, ползвам го за гпс или зареждам нещо в чантата на резервоара, един под седалката за нагреваемото яке и два в топ касата за зареждане на каквото се сетя в движение или през нощта, всичко е заключено и на сухо.
                  -ЛЕД фарове, да виждам, а и мен да ме виждат.
                  -ЛЕД стоп с GS100 реле да ме виждат когато спирам
                  -Фолио върху фаровете за защита от летящи камъчета
                  -Snake skin от двете страни и в центъра на резервоара, пази добре от протриване отстрани а в центъра е незаменимо особено когато апарата ми е на врата и се удря непрекъснато в резервоара
                  -за дълги пътувания стойка за фото апарат от ляво за снимане в движение и пвц туба под топ касата за статив, много улеснява ваденето и прибирането.
                  -защита на ръцете Hand Guards, за мен поне е задължителна
                  -централна стойка, освен ако не е стандартна за модела, е едно от първите 3 неща които добавям.
                  -тава под двигателя, същата схема като с централната стойка.
                  -краш барове, същата песен като със централната стойка и тавата под двигателя
                  -удъжлители на огледалата, нямам, но май ще сложа, че нещо видимостта не е достатъчна
                  -круиз контрол, докато не го опитах си мислех, че това е излишна изгъзица. Сега гледам да имам на всеки мотор, в момента ползвам Kaoko
                  http://www.kaoko.com/, но има и доста различни варианти
                  На Встрома има една стабилизираща скоба на вилицата, която върши чудеса http://www.adventuretech.biz/fork-braces.html
                  Сигурно забравям нещо, но гореизброеното е силно задължително поне за мен.
                  The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Това има на сайта на хонда.Сега ще ги питам имат ли налични и дали трябва да си купя мотор хонда
                    Хаха, представяш ли си да върви само с мотор?!?
                    Цената е много добра.
                    Те са в момента на промоция - попаднах на PDF в който има цените, които си цитирал.
                    Сега е моментът ако някой се колебае. Сутринта беше под 10 градуса...
                    Единственото предубеждение от моя страна е подвижният кабел на десният масур при този вид.
                    Това непрекъснато движение със сигурност е предпоставка за проблем с кабела.
                    В един момент задължително ще прекъсне. Въпросът е къде точно и дали е поправимо.
                    Май бих предпочел евентуално още едни вътрешни Heat Daemon.
                    От друга страна разликата в цената, особено с тази промоция е повече от 3 пъти.
                    Добър повод за размисъл и съответен компромис

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oxford_promo.jpg
Прегледи:1
Размер:65.2 КБ
ID:5679814

                    П.С: Пак по темата за топлото с малко по-различен подход:

                    http://www.gerbing.eu/en/products/12v-products

                    За някой може да представлява интерес но на мен ми изглежда доста екзотично и ограничаващо.
                    Дори и ръкавиците.
                    Цените дори нямам желание да ги коментирам ама за всеки влак си има пътници.
                    Последно редактирано от Esper; 08-09-15, 08:30. Причина: Допълване
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #25
                      От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                      😀 Свободно се продават,казаха че имат и количества на склад.Колегата по горе препоръча премиум туринг,ако нямат от тях,кои да взема?
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                        Доколкото разбрах от мануала, различават се само по дължината на дръжките.

                        OF961 Touring са 120мм и може да се срежат до 110мм.
                        OF960 Adventure са 132мм и минималната дължина е 122мм.
                        OF962 Sports са 123мм и се режат до 114мм.

                        Също така май последните са затворени от края.
                        Което разбира се не означава, че не могат са се режат до толкова, колкото са дали при нужда и да се отворят.
                        Освен това от картинките оставам с впечатлението и че грайфера на грипа е различен.
                        Та взимаш това, което ти е по размер за да не режеш и което те кефи като грайфер.
                        Цената предполагам е същата.

                        Зачетох се по нета че контролера е v8, който бил нов, дизайн само с 2 бутона и фунция за автоматично изключване.
                        Това включвало защита ако батерията се разреди първо.
                        Второ ако хуйнята установи, че няма колебания в нивото на заряд преценява, че мотора не работи и пак спира да грее.

                        Абе аз бих го включил след контактен ключ това.
                        2А и малко не е кой-знае колко голяма консумация.

                        НЗ, и контролера и гриповете ми изглеждат на картинки груби и недодялани.
                        Кабелите са бая дебели, дано са и механически здрави поне да го оправдаят!
                        При мен контролера изглежда ето така монтиран, прави същите умни неща и пак съм го вързал на контакт.
                        Освен това няма никакви жици отвън и всичко е много прибрано.
                        Този изглежда ето така:
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #27
                          От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                          Грайфера е изключително неприятен за пипане с голи ръце, за това съм сложил неопреновите втулки. Контролера няма да спечели конкурс за красота, но многото степени са доста полезни, а е и наистина водоустойчив. Кабела на газта е направен да има достатъчно ход, така, че силно се съмнявам да се прецака от въртенето на масура.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8069563.jpg
Прегледи:1
Размер:145.5 КБ
ID:5679945
                          The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                            То аз имам навик да карам винаги с ръкавици та не се сещам кога ще пипам гриповете с гола ръка.
                            Дори ми се струва, че неопрена би ми бил по-неприятен но това са субективни неща.

                            За ендуро или работно муле е все тая.
                            Обаче на хромирана лъскачка не бих забучил тая гумени нахуй.ци.
                            И този контролер, дето няма ама грам мисъл в дизайнерска насока.
                            Дори не зная за какво са му и 2 бутона - на моя е само един а не съм го усетил неудобен.
                            Даже с него освен топлината се регулира и интензитета на индикаторите за да не вади очи в тъмното.
                            Този OXFORD ако беше италиански със сигурност нямаше да изглежда така.
                            И вероятно нямаше да се казва така, де

                            @Roninn - виж кое-как на място и сподели, моля.
                            Днес беше 8 градуса сутринта.
                            Ако тенденцията се запази или трябва да слагам зимни ръкавици или да видя къде е сергията на ондьо
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • #29
                              От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                              Контролера на живо изглежда доста по-добре от контролерите на други фирми например,свързва се към акумулатора направо и нямаш грижи,копчетата са две за да можеш да качваш и сваляш температурата,има и модели за круйзери който са по големи и по-красиви и дори имаха и хром по тях но цената там отива над 100 паунда вече.
                              Два сезона бях с тях преди да си продам мотора и работеха безупречно,колегата Ронин трябва да си вземе премиум туринг модела защото той се предлага за типа мотоциклети като неговия.
                              Kawasaki GTR 1400

                              Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                                Да, благодаря.
                                Разрових от любопитство и наистина има доста по-прилични и приложими за круизър модели.
                                Иначе няма информация за съвместимост на горните модели към конкретни марки.
                                Пише просто, че е универсален продукт:

                                This is a universal fit part; it may or may not fit without modification.
                                Аз премерих днес и при мен се оказа, че ми трябва точно 120мм дължина, тоест Touring модела без модификация.
                                Ще стане и Adventure но ще трябва да го скъся с 10мм.
                                Нещо, което според мануала е допустимо без да се засегне нагревателният елемент.

                                Чакаме да видим сега Ronnin дали ще ги удобри и дали ще зариби още някой, в частност мен
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X