Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да поговорим за екстрите по нашите мотори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
    Нищо и няма на капката. Не съм пипал нищо много отдавна. Карам мотора и при по-студено време (даже и зимата). Не съм забелязал веригата да е суха, както и да е омазано всичко в масло. Все ми се струва, че маслото е по-добре от спрея.

    п.п. Абе някой щеше да пробва колко може да мине с верига без да я маже. Сещате ли се кой?
    Ми горе долу пробвах ,нещо под 30 000 км.с уговорката че пръскам със спрея като се сетя но никога на 250 км .Най ми е удобно на стойката в гаража,правя го преди всяко излизане или влизане в гаража.Във тоя пробег трябва да отчета и това че рядко мия мотора,но когато го правя ,става безмилостно със нафта ,обезмаслител и водоструйка.
    И като чета за пробега,май 30 к.е прекалено много май?
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      ...И като чета за пробега,май 30 к.е прекалено много май?
      По-скоро нормално при подръжка.
      Тези 10-12к без абсолютно никаква са за 428 верига без рингове.
      Под никаква имам предвид само обтягане и няколко мазаня примерно с трансмисионно масло като карам по баирите.
      Мисля 2 вериги похарчих така преди ойлера на тоя мотор.

      По-голяма верига с рингове при всички положения трябва да издържи повече.
      Сега карам и мотор с 525 верига с рингове, обаче отскоро, още от началото с ойлер и се надявам поне 30к да не се занимавам с нея.

      Всъщност драстична разлика в пробега, ако изобщо може да се измери такава при подобно грижовно отношение като вашето към глупавата верига при ръчно мазане и ойлер не мисля, че ще има!
      Просто ойлера освен че я смазва, което за рингова верига не е чак толкова критично я поддържа и чиста.
      Което вече е важно за всяка.
      И естествено не ми отнема никакво време, освен на 1000км примерно да го напълня.
      За скот има допълнителен резервоар, който увеличава и този интервал но това не съм го слагал.
      1000км не са ми проблем.
      Враг усраине

      Коментар


      • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

        Да,пропуснах да кажа че веригата която смених на почти 30 к.е оригиналната О рингова верига.Сега сложих Х рингова златна , незнам каква е тая златна ама казаха че било най доброто което имат налично.
        По път не пръскам,сам е тегаво,ако спирам по пътя то е за wc,ядене,пиене или красива гледка,ама за веригата едва ли.Според мен важно е да има нещо там чат пат, дали на 200-500 или повече мисля не е толкова важно.За Ендуро по баирите не споря ,там е друго.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
          Виждал съм резервояри за 400 км на колеги, но 500 - не.
          Обиколката на Мраморно море бях решил да се опитам да я направя с един резервоар, сипах догоре в Малко Търново, но след 900 километра бензина свърши във Sile на Черно море. Обиколката излиза към 1160 километра турска територия и май не ми е по силите да я мина само с български бензин! Ако ми издържат нервите да карам с 80-90 км/ч бих подминал 1000 километра, но дотам!
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
            Обиколката на Мраморно море бях решил да се опитам да я направя с един резервоар, сипах догоре в Малко Търново, но след 900 километра бензина свърши във Sile на Черно море. Обиколката излиза към 1160 километра турска територия и май не ми е по силите да я мина само с български бензин! Ако ми издържат нервите да карам с 80-90 км/ч бих подминал 1000 километра, но дотам!
            Слиза ли през тия 900?
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
              Обиколката на Мраморно море бях решил да се опитам да я направя с един резервоар, сипах догоре в Малко Търново, но след 900 километра бензина свърши във Sile на Черно море. Обиколката излиза към 1160 километра турска територия и май не ми е по силите да я мина само с български бензин! Ако ми издържат нервите да карам с 80-90 км/ч бих подминал 1000 километра, но дотам!
              И мен ме интересуват подробности - това оная екзотичната хонда ли е, която е подобна на африката, но с кардан?
              колко литра и какъв разход? Допълнителен активно свързан резервоар?
              You'll never find out - I got no key hole....

              Коментар


              • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                Слиза ли през тия 900?
                Бъзикаш се! Естествено, това за два дни с преспиване в Бандирма! Стандартно изпълнение Хондата от подписа с резервоар 28 литра, но ако го пълня бавно си събира направо 30 литра. Разхода при 80-90 си е 3/100, но още не съм успял да издържа цял резервоар с тази скорост!
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                  Трябва си намеря такава Хонда...

                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                    Трябва си намеря такава Хонда...
                    Кавазакито минава над 500 км.със един резервоар
                    Разхода е 3.6-3.8 спокойно каране
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                      Трябва си намеря такава Хонда...
                      Не бих търсил целенасочено точно Хонда [emoji9]


                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                        Тази Хонда за последно е произвеждана преди 28 години. Ще имаш голям късмет, ако намериш здрав екземпляр, като знам как и колко се карат. Иначе са яки машини, особено първият, R модел. С тегло от само 134кг бие всички съвременни ендура в класа си, а има и версия с 20л резервоар за мераклиите.
                        Но пък е само с въздушно охлаждане и не му понася магистралното каране.

                        Коментар


                        • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                          Иване, ако ще с фреон да е - на едно ендуро никога не му понася магистрално каране.
                          Ох, мотора няма претенции, ездача му има.
                          Аз дълго време над 120 не мога да държа в изправена стойка без нищо пред мен и вятъра.

                          Иначе да - тогава предполагам и хондата е била нещо сериозно.
                          Тоест не предполагам - сигурен съм.

                          П.С: Нищо лично към марката и собствениците.
                          Нито пък към VW
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                            Май не разбираш за какво говоря.
                            ХЛ-а при каране с над 100, загрява прогресивно на скоростта, при 120 е вече с близо 150 градуса на маслото, което никак не е добре.
                            Бях оборудвал моят освен с термометър и с радиатор, който единствено забавяше вдигането на температурата. За сметка на това в кое да е дере, с много работа на място направо си изстиваше. Като дизел
                            ДР-а също вдига темепература при бързо каране, но поради SACS-а държи по-ниска и може да се кара продължително време, без опасност от прегряване.
                            По принцип въздухарите не обичат постоянно високите обороти.

                            Коментар


                            • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                              Отплеснахте се.
                              Аз пък днес се присетих, що аджеба ползвам моторджийско двигателно масло за омаслителя. Бях забравил просто.
                              Ми светна ми лампа за масло (на ниво е). Таа ... сипах си резервата за омаслителя и безпроблем се прибрах (и без това сигурно нямаше да има голяма драма комай).
                              Това за втори път.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                                Май не разбираш за какво говоря.
                                ХЛ-а при каране с над 100, загрява прогресивно на скоростта, при 120 е вече с близо 150 градуса на маслото, което никак не е добре.
                                Бях оборудвал моят освен с термометър и с радиатор, който единствено забавяше вдигането на температурата. За сметка на това в кое да е дере, с много работа на място направо си изстиваше. Като дизел
                                ДР-а също вдига темепература при бързо каране, но поради SACS-а държи по-ниска и може да се кара продължително време, без опасност от прегряване.
                                По принцип въздухарите не обичат постоянно високите обороти.
                                Аргументи, че въздухарите не обичат жегата?

                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X