Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Гранд Чероки 4.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Гранд Чероки 4.0

    Проблема е следния. Джипа на сина ми (Гранд Чероке 4.0 1998г) прекъсва на студено до 1500об, а като стопли до около1800,2000об. На газ е. На бензин не работи, поради това че стрария собственник е "загубил" някуде резервоара. Пробите бяха с нови свещи, кабели, капачка, палец, бубина, НО неуспешни. Насочваме се към клапани, повдигачи, пръти, пукната глава или издухана гарнитура.Също така маслото му още не е сменяно и другото предположение е да не пълни като хората повдигачите и да не отваря съответно клапаните на проблемните цилиндри и от там да се получава прекъсването. Другото интересно е че докато работи на място на празен ход откачаме кабелите един поедин и работата на мотора се променя само при 4.5.6. цилиндър. При 1,2,3, оборотите не се променят. Значи респективно не работят или е грешка? в момента няма уред да измерим компресията но до ден два и това ще стане. Въпроса е някой имал ли е подобен проблем и какво е било решението. Както и някаква идея преди да сме хвърлили долу главата? Надявам се темата е за тук и не сме я объркали, Благодарим предварително.
    Jeep Grand Cherokee Limited 2.7 CRD 02/12/2004
    0887589643 Който може не пита - който пита може

  • #2
    От: Проблем с Гранд Чероки 4.0

    Тея дни ще му мернем компресията само да се обади.
    А свещите сменяхте ли от 4 5 6 на 1 2 3 да не е в тях проблема че историята помни такива случки.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Гранд Чероки 4.0

      да пробвах, въртях свещи, кабели но резултат 0
      Jeep Grand Cherokee Limited 2.7 CRD 02/12/2004
      0887589643 Който може не пита - който пита може

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Гранд Чероки 4.0

        Колеги проблема най-после е открит и отстранен и сега мотора мърка като котенце и направо не мога да го позная Състоеше се в следното: Някои някога е пипал бензиновите инжектори и на първите 3 (въпросните проблемни) им ги нямаше гумените опръстени мейду инвекторите и всмукателния колектор а на останалите 3 бяха там но бяха под самите инжектори а не надянати върху тях. И очевидно е дурпала въздух и смесите на 3те цилиндъра не са били както на тругите и от там неправилната работа. След подмяна на 6те гумички мотора замърка така както не съм го чувал до сега така че темата може да се трие Надявам се да е полезна информацията и да съм помогнал и на други като мен защото открих проблема докато разглобявах да сваляне на капака на клапаните а от там и евентуално на глава..... и слава богу се размина
        Jeep Grand Cherokee Limited 2.7 CRD 02/12/2004
        0887589643 Който може не пита - който пита може

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Гранд Чероки 4.0

          Първоначално публикуван от Bergomi Преглед на мнение
          Колеги проблема най-после е открит и отстранен и сега мотора мърка като котенце и направо не мога да го позная Състоеше се в следното: Някои някога е пипал бензиновите инжектори и на първите 3 (въпросните проблемни) им ги нямаше гумените опръстени мейду инвекторите и всмукателния колектор а на останалите 3 бяха там но бяха под самите инжектори а не надянати върху тях. И очевидно е дурпала въздух и смесите на 3те цилиндъра не са били както на тругите и от там неправилната работа. След подмяна на 6те гумички мотора замърка така както не съм го чувал до сега така че темата може да се трие Надявам се да е полезна информацията и да съм помогнал и на други като мен защото открих проблема докато разглобявах да сваляне на капака на клапаните а от там и евентуално на глава..... и слава богу се размина
          Ей сина ми - като пишеш от мое име да си оправиш правописа - на какво са ви учили в училище
          Баща ти
          Jeep Grand Cherokee Limited 2.7 CRD 02/12/2004
          0887589643 Който може не пита - който пита може

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X