Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с диференциала на Форд Транзит 2.5ТД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с диференциала на Форд Транзит 2.5ТД

    Здравейте колеги. Обръщам се за помощ към потребители във вашият форум, защото от тук съм чел много полезни неща!
    Моят проблем е свързан с диференциала на Форд Транзит 97 години - бордови. Първоначално имах леко препукване от към дифренциала и прекомерно загряване. Пукането се появяваше при потегляне и намаляване(когато намалявам да спра на свеотофар например).. Вдигна ли скорост над 20км Фордчето вървеше перфектно - никакви шумове! Диагнозата на майстора бе - заминали лагери на диференциала. Звучеше логично - пукането беше точно като прескачане + загряването. След което с много мъки успях да намеря лагерите от оторизиран магазин на Форд и отидох в сервиза за смяна. Старите имаха язви, а единия даже беше драл по черупката. Смениха 4-те лагера(двата на пиньона + двата отстрани на касетата, дето влизат полуоските). След това започнаха мъките. Напасването на пиньон-корона продължи 8 часа! Първоначално го центроваха без да са сложили полуоските - за 5 мин работа и дифа въртеше перфектно. След това сложиха полуоските и започна да прехапва. Въпреки регулирането, винаги на някоя от скоростите се чуваше прехапване(Преди смяната такова нещо нямаше). Накрая шума затихна още повече, а след като качихме и гумите - на вдигнат камион във въздуха и изреждане на всичките скорости шума още повече намаля. Решихме се пробваме в движение(където тежестта ще натисне и гумите ще имат съпротивление). Появи се ВИЕНЕ, нещо което със старите износени лагери нямаше. Логично последно ново връщане в сервиза. Ново сваляне на вътрешността на диференциала - оказа се, че старите лагери на пиньона имали с една съчма повече, въпреки че диаметъра и размера е същият като на новите. Връзката между кардан/диф беше се разхлабила малко и имаше лек луфт(там се стяга на определени килограми) Според майсторите проблема били лагерите. Били по големи, не могло да се натегне хубаво заради тях и от там пиньона играел и не можел да бъде центрован. Сложиха старите да пробват с тях - СЪЩАТА РАБОТА. Много игра по центровката, а все прехапваше в даден момент... 3 дни висене по сервизи.Влезнах с леко прехапване при намаляване на иначе тих диференциал, а излезнах с виене на диференциала + останало прехапване + сменени лагери(в последствие два от старите върнати).
    Интересува ме, къде в София бихте ме насочили да ми решат този проблем? Някакви препоръка, как от нищо стана нещо.. Скъсих си живота от нерви, а камиончета ми трябва защото с него работя... Време е да свърши тоя кошмар...

  • #2
    От: Проблеми с диференциала на Форд Транзит 2.5ТД

    Смени майсторите.Щом е мърдал пиньона са за бой!!!Имам сервиз,в който правя главно трансмисии,окачвания,спирачки и двигатели...тел-а ми е в подписа.
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: Проблеми с диференциала на Форд Транзит 2.5ТД

      защо си сменявал лагери!!!!!!!!!!! тия диференцияли са ефтини.копуваш цял слагаш и газ. и немаш главоболия.....

      Коментар


      • #4
        От: Проблеми с диференциала на Форд Транзит 2.5ТД

        Не са евтини на фона на цялото камионче, което струва 5000лв.. По съществения проблем е, че ги продават нови само турски и са пълен боклук. На другият ми такъв бус купих нови пиньон-корона ( 700лв) изкараха 60 000 км и се строши зъб от тях, после като отвориха диференциала се виждаше как всичко е супер надрано и с дълбоки язви. Сложих 2-ра употреба цял диференциал за 400лв и вече 2г няма мърдане. Проблема е в намирането му. Затова предпочитах сега да сменя лагерите на оригиналния диференциал, който до сега не е имал никакви проблеми, дори както казах преди влизането в сервиза беше супер тих и работеше идеално.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X