Обява

Свий
Няма добавени обяви.

прозрачен бидон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: прозрачен бидон

    Първоначално публикуван от bravel Преглед на мнение
    Да то е ясно че и да не е прозрачен виното ще стане,от две години си правя виното в диспенсърни бутилки супер е виждаш кога процеса на ферметация е свършил,когато точиш виното виждаш колко точно да точиш за да не изтеглиш и утайката,обаче после не можеш да измиеш бутилките заради малката гърловина та за това си търся прозрачни бидони.
    Миенето става със ситен чакъл или мозайка, докато отлюспиш винената киселина. После минаваш на пясък. Продължаваш с хипохлорит, неутрализираш с оцет и плакнеш. Всички тия агенти, придружени с нужните количества вода, естествено. И, ако 20 литровата туба можеш да си я подмяташ на мивката както си искаш, с 100- 200 литров бидон, не знам как ще го направиш.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #17
      От: прозрачен бидон

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      .... И, ако 20 литровата туба можеш да си я подмяташ на мивката както си искаш, с 100- 200 литров бидон, не знам как ще го направиш.
      Мяташ го в прибоя
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #18
        От: прозрачен бидон

        Влизаш вътре.

        Коментар


        • #19
          От: прозрачен бидон

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Влизаш вътре.
          Значи не търси бидон, а каца
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #20
            От: прозрачен бидон

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Значи не търси бидон, а каца
            Личи си, кой е чел Хайтов.. "Изпит".

            А иначе бидона се мие, независимо от обема си, на автомивката на приятел. Досега - винаги с отличен резултат.
            На приятел - за да си сигурен, с какво е измит, и какви химикали не са употребявани.

            Коментар


            • #21
              От: прозрачен бидон

              По добре ,от две перални Рига,да се вземат тяхните неръждавейка части и да се направи дамаджана.Перфектна е.
              Пералните все още се намират по пунктовете за скраб.
              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

              Коментар


              • #22
                От: прозрачен бидон

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Миенето става със ситен чакъл или мозайка, докато отлюспиш винената киселина. После минаваш на пясък. Продължаваш с хипохлорит, неутрализираш с оцет и плакнеш. Всички тия агенти, придружени с нужните количества вода, естествено. И, ако 20 литровата туба можеш да си я подмяташ на мивката както си искаш, с 100- 200 литров бидон, не знам как ще го направиш.
                Е...ще уплашите човека ...за добро измиване трябва само две шепи сода за бъчви , малко веро и вряла вода ...като се разкисне пада много лесно. ...наздраве
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #23
                  От: прозрачен бидон

                  Веро, Доместос, Тест (за бременност) не съм слагал и няма да сложа. Миенето на дамаджаните, стъклени по 30-50 литра, е ритуал. Отнемал ми е и цял ден.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #24
                    От: прозрачен бидон

                    Първоначално публикуван от nedon Преглед на мнение
                    Да споделя моята трагедия с бял, прозрачен, 100 л. бидон.


                    Пълня го с вода за проба. Незабележима цепнатина на дъното, където в лепен.
                    Тук не е виновен бидона,а факта,че лепен такьв си ползвал за ракия.С такива и подобни влачим нафта,товарим ги,мятаме ги,тьркаляме ги,бльскат се кьде ли не по лодките,пьлним ги стьпали на какви ли не релсички,блокчета,шегелчета........и един пробит нямам до момента.

                    Говорим за нафта,от Аляска в Студа до 40 + гадуса в Панама,никакви нерви.Другия пьт намери читав бидон и да видим как няма да ти издьржи на тьмно,нормална температура,неподвижен,на гладьк под без никой да го мести..........

                    Не е виновен бидона тук,а лепилото и там по веригата.За ракията чак мен ме е яд.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: прозрачен бидон

                      Нормалният бидон е чиста отливка и не е лепен никъде.

                      Коментар


                      • #26
                        От: прозрачен бидон

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Тук не е виновен бидона,а факта,че лепен такьв си ползвал за ракия.

                        Не е виновен бидона тук,а лепилото и там по веригата.За ракията чак мен ме е яд.
                        Мда, практиката показва, че лепенето на такава емкост не води до очакваните резултати.
                        Експериментите бяха върху 5-литров съд за вода, и бяха с пълната мощност на технологиите, познати до сега.

                        Според мен, си беше кауза пердута още в началото на опитите, обаче се оказа, че точно такава емкост не се предлага на пазарите в момента, и затова се заинатих да лепя.

                        Най-добър резултат даде лепенето с полиуретаново лепило - изкара около месец.
                        Излишно е да говорим за почистване, обезмасляване, награпяване, и прочее технологични еквилибристики, дето се знаят дори от начинаещите.
                        Единственото, което не бях пробвал, беше ултразвук. Ама за една кирлива дамаджана пластмасова...

                        Не се лепи!!!

                        Намерих нова, подходяща емкост в замяна.

                        Коментар


                        • #27
                          От: прозрачен бидон

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          .........
                          Не се лепи!!!
                          .....
                          Е вече и аз го научих по трудния начин. Та затова предупреждавам колегата да не налети на такъв като моя.
                          LR 90 - 1990, 2.5 TD заменен от Andro160 с 300 TDi
                          LR Defender 110 - 2003, TD5
                          Honda CR-V II - 2004, 2.0
                          тел. 0887 581 738

                          Коментар


                          • #28
                            От: прозрачен бидон

                            На тия като твоя единственото хубаво /все пак зависи и от гледната точка де/нещо са му ушите отстрани - с две тръби двама мъже могат да го носят навсякъде. Иначе и при мен се е пукал такъв, верно - доволно стар, при нареждане на зелето. Иначе сините са друг материал и друг стандарт. Служебно съм се заглеждал често как тормозят такива, но още не съм виждал някой да се предаде. Единствено ако са втора употреба, трябва да се внимава да не са били с някакви химии. Миенето в домашна обстановка - със сода и това е.

                            Коментар


                            • #29
                              От: прозрачен бидон

                              Благодаря на колегите за мненията и съветите.
                              За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

                              Коментар


                              • #30
                                От: прозрачен бидон

                                Търсенето продължава........
                                За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X