Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бордови Баркас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Бордови Баркас

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Колело с гума 165/80R13 има диаметър 59см и обиколка 1.88см

    3000 об/мин на коляновия вал са 3100 на главното предаване (с баркасова кутия) и 586 об/мин на моста. Умножено по обиколката на колелото прави 1101 метра в минута или 66км/ч
    Ми да де и аз толко го намерих с калкулатора. Тоест не става дизелов двигател с тази кутия, идва лу много къса. За ладов или друг бензинов двигател не знам, май не са по-бавнооборотни от Баркаса, на който мощността е на 3500/4000оборота, зависи в кой сайт го гледам.

    Ето и няколко снимки:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0394.jpg
Прегледи:1
Размер:188.9 КБ
ID:5626057Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0395.jpg
Прегледи:1
Размер:216.0 КБ
ID:5626058Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0392.jpg
Прегледи:1
Размер:214.8 КБ
ID:5626059Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0398.jpg
Прегледи:1
Размер:148.9 КБ
ID:5626060

    Коментар


    • #77
      От: Бордови Баркас

      А защо въобще ще се вкарваш във филм с този годишен километраж,а не си оставиш вартбурговия двигател?

      Коментар


      • #78
        От: Бордови Баркас

        Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
        А защо въобще ще се вкарваш във филм с този годишен километраж,а не си оставиш вартбурговия двигател?
        Пък и той се газифицира.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #79
          От: Бордови Баркас

          Ми не знам, нещо не ми харесва с това двигателче двутактово, а и по двигателя има малко работа. Разхода е голям, а за газифициране също си е филм, точно понеже ще е малък пробега съм съм съгласен и на ладов като компромис.

          Коментар


          • #80
            От: Бордови Баркас

            Вържи и един оборотомер и виж в какъв диапазон се движат оборотите на двигателя. Така много по-лесно ще прецениш какво точно ти трябва.
            Аз бих сменил и двигателя и скоростите.
            Пламен хубаво казва да оставиш нейните, но той прави други машини, при които приоритетите са съвсем различни и за там са ОК.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #81
              От: Бордови Баркас

              Да за офроуд става с къси, на мен целта ми е на средни обороти да влача към 2 тона с около 80 без да се тормози. Оборотомер да се сложи на 3 цилиндъра с отделно запалване си е играчка, иначе и аз това мислех. По немските сайтове никъде не го дават оригиналния мотор на повече от 4000об. Има разлика с вртбурговия именно в оборотите. Според мене с ладов и тези скорости ще стане и по големи гуми да се увеличи скоростта при еднакви обороти, но не смея да слагам и както казваш после да върви едвам, а да е в червеното на оборотомера. Най си е добре със скорости от ауди и двг, но мисля, че е много голям филма за пробега който ще се прави. Точно за това искам нещо с по малко преправяне. Няма ли някой да е слагал мотор от лада, попринцип още на времето е бил най-честия избор за трансплантация на Баркас? А и този заводския с ладов двигател дали е бил с тези скорости?
              Баркаса сега е на село като отида ще го карам при майстора който ще го прави евентуално, да го види, да каже и той.

              Коментар


              • #82
                От: Бордови Баркас

                Аз несъм слагал, но съм карал стотина километра такъв с ладов двигател и не бих си го причинил.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #83
                  От: Бордови Баркас

                  Определено е различно,при мен скъсявам предавки,и всичко свършва под 3-та,примерно:
                  1-3,0
                  2-2,29
                  3-1,95
                  4-1,8
                  Но моторетката я развъртам до 8200об/мин и няма база за сравнение.Затова говоря да си запази ск,дизела на ФВ-то развърта до 4000-4500об/мин без да са гранични,спокойно може да поддържа 3500-3800об/мин.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Бордови Баркас

                    Направи си сметка за годишните разходи с оригиналния двигател, да кажем на газ и с присаден двигател по твой избор.
                    Сложи всичко, което се сетиш - данък, гражданска, винетка, масло и гориво.
                    После си направи сметка колко ще ти струва смяната на двигателя, но гледай да не изпуснеш нещо.
                    Като видиш колко години има да се избива, сам ще се откажеш от идеята. А докато го избиеш, сигурно вече ще става само за вторични.
                    Ако ти трябва за работа, смени машината със съвременна.
                    Щом ти трябва за рядко ползване, карай си я така, както е.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Бордови Баркас

                      А каква скорост поддържаш на средни обороти, да речем около 4000?

                      Коментар


                      • #86
                        От: Бордови Баркас

                        Първоначално публикуван от asuslexmark Преглед на мнение
                        А каква скорост поддържаш на средни обороти, да речем около 4000?
                        Ми знам ли,на 4-та на ограничител е около 155-160км/ч,но рядко се случва,по трасетата няма такава дълга права.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Бордови Баркас

                          здравейте колеги, рядко пиша, защото нямам какво да Ви кажа- знаете много повече от мен, НО ето , че сега не е така. Имам 9 Баркаса в момента- всякакви модификации и мисля, че имам някакво изградено мнение за тях. В някои от случайте ще се наложи да повторя вече изказани мнения, понеже се покриват с моето, но в други не съм съгласен с изказаното мнение. Първо да Ви запозная с моите "питомци" като към всеки ще има коментар към вече изказаните мнения- всеки автомобил си има име, та първият ми е Баровеца



                          2т двг с АГУ- особеното беше, че маслото се подаваше през дозатор- не особено ефективна система
                          Фрамчо- 2т двг малко използван, понеже има нужда от тотален ремонт



                          Барзи- след наполовина завършен основен ремонт на рамата- 2т двг- предстоящо монтиране на АГУ с масло в бутилката/ като се стопли/



                          Кемпера- недовършен основен ремонт и преоборудване в кемпер



                          Линейката- Барни- придобих го наскоро и не е правено нищо по него



                          ето го и основният виновник за моя пост- триосния Барни- присаден двг от Лада 1600. Монтирана АГУ но само на първа клапа. При студено време и продължително неизползване пали по- лесно на газ и много трудно на бензин. Причината за този проблем въобще не е търсена, защото не ме вълнуваше натоварен с около тон и на газ спокойно си поддържаше 80- 90 км/ч, но на баир се задъхваше- минавах на газ и " отлитах". При използване на бензин спокойно си вдигаше 100+ , но много не съм го напъвал, защото не беше безопасен.




                          ето още няколко- Биби



                          и един който е все още без име



                          при кликване на снимката, можете да разгледате целия албум.Употребата на колите е сравнително ограничена- повечето време са в престои, поради което 2т двг е напълно задоволитен като мощност и поддръжка. При правилна центровка и въобще всичко ок по двг, ходова част съвсем спокойно може да се поддържа скорост от 60- 80 км/ ч с товар около тон при положение, че нормално носи 850 кг. С товар от около 500 кг съм достигал спокойно скорост от 125 км/ ч - има снимки на километража, но това не е скорост за тази машина. Снимката не е много качествена, но не ми достигаха ръцете- Барзи натоварен с Бамби на магистрала Хемус



                          Ако нещо съм пропуснал, а някого го интересува може да пита, ако знам ще отговоря. Благодаря за търпението и весели празници.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Бордови Баркас

                            Здравейте, точно както ме посъветва Ivan_J, и както каза doctorZizi, за лично ползване 2Т двигателя е напълно задоволителен. Все пак пробега който изминавам за година един нормален съвременен бус или камионче го изминава за 2 седмици, че и за по-малко. Разхода наистина е висок, но пък знаеш, че имаш собствен превоз всякога и по всяко време. Относно Баркаса досега впечатленията ми са предимно добри. Личи си, че доколкото е могло е мислено когато е правен, когато погледнеш двигателя, и след това го погледнеш вървежа поне на мен ми се струва голям. С товар си върви с около 70, 80км/ч, като въпреки силния шум на двутактовия двигател, не се тормози супер много. Ако го сравнявам с Жук/Ниса или пък УАЗ си е направо пъргав, въпреки, че всичките са по-мощни. Без да гледаме разбира се 4x4 на УАЗа, тъй като извън пътя, или по-скоро извън черен път не съм излизал. И 4x4 не ми е нужно.
                            Имах някой ремонти понеже камиончето не беше карано доста време преди да го вземеме. Например вилката на съединителя така беше блокирала, че постоянно стоеше в положение на полусъединител. Общо взето проверих и постегнах доста неща по него. Сега може би последното нещо с което съм се захванал е предницата. Първо от години не бвше виждал грес почти никъде. След това шенкелтите болтове бяха разбутани но и тях оправих. Сега стигнах до кормилните щанги които са разбити и гумите погледнато отгоре са леко отворени така \ /. Оказа се, след търсене из нет-а, че целите ми кормилни щанги са сменени с руски или полски. От Волга, старата М21 или новата М24, УАЗ, Ниса, Жук, ГАЗ69-текезесарка, Победа или кой знае какво. Именно това е въпроса ми. От какво са кормилните ми щанги? Външно изглеждат като тези от ГАЗ 21 http://www.baltkam.ru/auto-parts-gaz...a?P380;107;380 . №14, като и огънатото при стрелката на №13 на схемата е същото. Ябълковидния болт е този: http://www.avtoglobus33.ru/component...full_02437.jpg, но отгоре се затваря с зегерка а не както на Волга и УАЗ, ето така: http://autozapchast.pp.ua/static/img...28zwch7p45.JPG . При мен късия накрайник е сложен отвътре, а дългия е с огънатото (което е при стрелката на №13 на първия линк) е от към колелото. Проблеми с управлението не съм имал, с изключение на разтворените гуми и биенето във волана, но това е в следствие на разбитите ябълковидни болтове, които както казах са доста зле. Има място за регулиране, злед като се сменят болтовете. Конусите където се набиват също съвпадат. Въпроса ми е, дали да остана с тези щанги, като ги оправя, или да търся от Баркас? Като мисля, че ако остана с нези ще ми е по-лесно да намеря накрайници или само ябълковидни болтове. Ако остана с тези от каква кола са? Изглеждат като Волгови, но имат огънато в края, като тези на М21. Отделно на Волгата и УАЗа капачките на ябълковидните болтове май не са със зегерка. Иначе самия ябълковиден болт е същия. Ако остана с тези достатъчно ли е да сменя само комплекта ябълковидни болтове с пружинка и всичко отвътре? Общо взето това е, интересува ме какво да правя като цяло защото ремонта на предницата вече става належащ.
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Бордови Баркас

                              колега от къде си? Ако си от Сф или наблизо е най- добре да се видим- да гледаш, а не да пиша. За ябълковидните болтове мога да кажа, че на оригиналните щанги директно без доработки стават от бг мотокар, НО да се има в предвид, че са два модела- при Бс- 16 и 18 за конуса- лошото е , че не знам какво означава това, но визуално са тънък и дебел.
                              Последно редактирано от doctorZizi; 15-02-16, 09:25.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X