Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бордови Баркас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бордови Баркас

    Не знам дали това е правилното място за темата,но ми попадна възможността да взема един бордови Баркас,който е с блокирал двигател,т.е.направо без двигател.В момента се колебая дали начинанието си струва.Ходовата част и купето са много запазени.За всичко това няма да плащам.Чудя се дали да потърся двигател от друг Вартбург с редовни документи и да го монтирам,защото по този начин ще избегна Технотест или да потърся възможност за някакъв друг,вече четиритактив двигател и да го напасвам.Има ли някой опит с напасването на друг двигател на Баркас?И струва ли си начинанието?С Баркаса няма да си вадя хляба.Само ще го използвам за пренасяне на по-едри товари от и до село.От друга страна каква е ГО,стойността на винетката и издръжката на такъв вид возило?Предварително благодаря за отговорите ви!

  • #2
    До: Бордови Баркас

    В Копривщица има Баркас бордови с двигател от Лада 1600 гледам товарят го яко незнам обаче как са напаснали двигателя
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

    Коментар


    • #3
      До: Бордови Баркас

      Винетката е като на лек автомобил, ГО също!
      [SIGPIC][/SIGPIC]
      SJ 413

      Коментар


      • #4
        До: Бордови Баркас

        Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
        В Копривщица има Баркас бордови с двигател от Лада 1600 гледам товарят го яко незнам обаче как са напаснали двигателя
        На баркаса е много ши.ано да пасваш какъвто и да е двигател. Скоростите са пригодени за високооборотен 2Т двигател. Виждал съм с ладов мотор и резултатът е кошмарен. Моторът е на максимални обороти а скоростта трудно достига 70км/ч.
        За да се получи адекватно трябва да му насадиш и скорости от нещо нормално. Мисля, че от Ауди заедно със скоростите ще стане. За оригиналния му двигател не си и помисляй. Разход неадекватен на мощността, която дава.
        Като му качиш 400кг. при лек наклон обикновено хвърля антифриза. Празен на 1 и 2 скорост пали гуми)) Освен това не може да го заредиш, без да се изцапаш
        Последно редактирано от Станислав_; 25-10-07, 18:51. Причина: цензура
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          До: Бордови Баркас

          Първоначално публикуван от Sam40 Преглед на мнение
          Винетката е като на лек автомобил, ГО също!
          Ако е регистриран като товарен винетката е като за товарен.
          И Тико с махнати седалки, регистрирано като товарен е с винетка за товарен
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            До: Бордови Баркас

            [quote=Scrapheap;233843]Ако е регистриран като товарен винетката е като за товарен.
            И Тико с махнати седалки, регистрирано като товарен е с винетка за товарен[/quote

            От началото на тази година, до 3.5 тона са с винетки за лек автомобил, това поне го знам защото имам форд-транзит и карам с такава винетка. И се води товарен 1+2 места и цената и май беше около 67 или 68 лева.
            [SIGPIC][/SIGPIC]
            SJ 413

            Коментар


            • #7
              До: Бордови Баркас

              Аз имам един приятел (в Пловдив). Та баща му преди няколко години си направи каравана от Баркас. Стария двутактов двигател го смениха с 1,6 атмосферен дизел от Ауди 80 със скоростната кутия. Баркаса си носи без проблем тежката каравана и е много икономичен.

              Според мен си си струва да се направи такова нещо стига да имаш нужда от камионче (и да не ти се дават много пари де).


              Иначе най-лесно и евтино ще е да си монтираш вартбургов двигател, но така гори много повече пък и като го натовариш е доста по-тромав. Дори видях един Вартбург с газова бутилка в багажника ...
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #8
                До: Бордови Баркас

                Извинявам се за офтопика
                Да не би този Баркас с каравана да седи паркиран в кварталчето за Военна болница
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #9
                  До: Бордови Баркас

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Ако е регистриран като товарен винетката е като за товарен.
                  И Тико с махнати седалки, регистрирано като товарен е с винетка за товарен
                  Беше до 01.01.2007! Сега до 3.5 тона винетката е 67 лв., както трябваше да бъде и от самото начало! Колко ще бъде от нова година не се знае, ама няма да е много повече!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бордови Баркас

                    Е това за винетката е доста успокоително,защото наистина ми бяха казали,че е с винетка на товарен автомобил,а за моите нужди няма да си струва такава винетка.Но с винетка за автомобил е много добре.А има ли някаква информация за напасването на този дизел от Ауди.Изисква ли да се прави някакво сериозно напасване?И трудно ли е узаконяването му?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бордови Баркас

                      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                      Извинявам се за офтопика
                      Да не би този Баркас с каравана да седи паркиран в кварталчето за Военна болница
                      Да, точно за него става въпрос.

                      ГАЗ69, не знам точно как е напасван двигателя, но е станало в "домашни условия". Човека е любител - не е автомонтьор. Двигателят е взет заедно със скоростите. Баркаса е минал през технотест, но това е било преди 5-6 години, сега не знам как стои въпроса. Ако имаш път към Пловдив мога да ти обясня къде се намира въпросната каравана. Доста често разпитват собственика за подробности, а той е точен и обяснява.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        До: Бордови Баркас

                        А като е взета и скоростната кутия не се ли налага да се променя дължината на кардана?И ако можеш да разбереш какво е буквеното означение на дизеловия двигател,ще съм много блатодарен.Щом чивека сам си го е правил вероятно няма да са толкова сложни нещата и вероятно ще се справя,но поне да разбера точно с какъв двигател е ,за да не се лутам по моргите!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Бордови Баркас

                          Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
                          А като е взета и скоростната кутия не се ли налага да се променя дължината на кардана?И ако можеш да разбереш какво е буквеното означение на дизеловия двигател,ще съм много блатодарен.Щом чивека сам си го е правил вероятно няма да са толкова сложни нещата и вероятно ще се справя,но поне да разбера точно с какъв двигател е ,за да не се лутам по моргите!


                          Баркаса е с предно предаване, няма кардан
                          А и чудно ми е как са напасвали скоросната кутия и полуоските към окачването на баркаса! Според мен вероятно ползват скоростите от баркаса , а само мотора от другата машина.
                          Най добре е да видиш дали може да ти стане двигател от четиритактовия вартбург! Вероатно ще пасне на скоростите.
                          [SIGPIC][/SIGPIC]
                          SJ 413

                          Коментар


                          • #14
                            До: Бордови Баркас

                            Първоначално публикуван от Sam40 Преглед на мнение
                            Баркаса е с предно предаване, няма кардан
                            А и чудно ми е как са напасвали скоросната кутия и полуоските към окачването на баркаса! Според мен вероятно ползват скоростите от баркаса , а само мотора от другата машина.
                            Най добре е да видиш дали може да ти стане двигател от четиритактовия вартбург! Вероатно ще пасне на скоростите.
                            Не става от 4тактов. Той няма нищо общо със двутактовия. Освен това проблемът не е с куплирането към скоростите, а в предавателното число. Двутактовият е много по-високооборотен... Вариантът със скорости и двигател от ауди е най-приемлив за мен. Захващането не представлява проблем.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Бордови Баркас

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Не става от 4тактов. Той няма нищо общо със двутактовия. Освен това проблемът не е с куплирането към скоростите, а в предавателното число. Двутактовият е много по-високооборотен... Вариантът със скорости и двигател от ауди е най-приемлив за мен. Захващането не представлява проблем.
                              Имало е и една ограничена бройка с 4-тактов двигател - Barkas B1000/1 http://en.wikipedia.org/wiki/Barkas По скромното инфо, което намерих май става въпрос за същия двигател като на Варбург-а
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X