Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бордови Баркас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Бордови Баркас

    Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
    Имало е и една ограничена бройка с 4-тактов двигател - Barkas B1000/1 http://en.wikipedia.org/wiki/Barkas По скромното инфо, което намерих май става въпрос за същия двигател като на Варбург-а
    Но с други предавателни числа на трансмисията
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      До: Бордови Баркас

      Най-вероятно. Все пак говорим за коренно различни машини Предполагам, че ще може да се изнамерят предавателните числа и със малко сметки да се избере подходящ двигател Само не знам дали всичко това си струва
      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар


      • #18
        До: Бордови Баркас

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Не става от 4тактов. Той няма нищо общо със двутактовия. Освен това проблемът не е с куплирането към скоростите, а в предавателното число. Двутактовият е много по-високооборотен... Вариантът със скорости и двигател от ауди е най-приемлив за мен. Захващането не представлява проблем.

        Може би си прав!
        Но аз лично съм виждал вартбург със голфов мотор и неговата си кутия, но не съм виждал с друг мотор и скорости компл. от друга машина. Това имах впредвид.
        [SIGPIC][/SIGPIC]
        SJ 413

        Коментар


        • #19
          До: Бордови Баркас

          На Вартбурговата кутия се прави планка дебела 10мм и се куплира с дизелов двигател от Голф2-1,6.
          Няма как да се сложи мотор с кутия от Лада.Осжен ако не сложиш и заден мост с диф...-безсмислено!!!
          Вариянтите не са много,мотор със скорости от Ауди(респективно от Москвич Алеко),някои модели Рено(21,25 са така)или то бус Рено Трафик..всъщност трябва да е нещо с надлъжен мотор и скорости и ПРЕДНО предаване...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #20
            До: Бордови Баркас

            А при тоя случай не създава ли проблем напасването на полуоските ,защото вероятно дължината на двигателя и скоростната кутия от Голфа ще са с различна дължина от тези на Баркаса или това се докарва при наместването на двигателя към рамата!

            Коментар


            • #21
              До: Бордови Баркас

              Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
              А при тоя случай не създава ли проблем напасването на полуоските ,защото вероятно дължината на двигателя и скоростната кутия от Голфа ще са с различна дължина от тези на Баркаса или това се докарва при наместването на двигателя към рамата!
              Нещо май не ме разбра.Голфовия мотор се напасва на Вартбурговата кутия посредством 10мм-трова планка.
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #22
                До: Бордови Баркас

                В Казанлък скоро видях един който беше със заден мост от Волга или УАЗ и със задно - там кардани и всичко останало... Явно си беше поиграл човека.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #23
                  До: Бордови Баркас

                  Преди няколко години един Баркас пътна помощ който дежуреше на магистрала Хемус в участъка Ботевград-София му беше сложен и преден мост от УАЗ а мотора му беше от Лада
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #24
                    До: Бордови Баркас

                    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                    ...Дори видях един Вартбург с газова бутилка в багажника ...
                    Двутактов на газ? Това възможно ли е изобщо? Нали се маже през бензина? Нали за това му се сипва масло?

                    ...или аз нещо не съм в час?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Бордови Баркас

                      Доколкото си спомням навремето май в Русенския технически университет се опитваха да правят разработки на газови уредби за двутактови автомобили.Как функционира това и аз не мога да си обясня.А то май си и остана само в сферата на разработките.
                      След като прочетох всички мнения можах да се ориентирам за себе си.Стигам до извода,че за моите нужди най-лесно и най-ефтино ще е ако монтирам двигател от двутактов Вартбург.Така че,темата може да се промени на :Купувам двигател за Вартбург-двутактов,оборудван ,с документи!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Бордови Баркас

                        Газовите уредби за 2т не са новост Виждал съм даже скутери с газ. Просто системата за мазане е автономна с помпа, както при някои 2т мотори. На Вартбург се правеше с помпа от ЧЗ-175. Интересното е, че работи по-добре на газ.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #27
                          До: Бордови Баркас

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Газовите уредби за 2т не са новост Виждал съм даже скутери с газ. Просто системата за мазане е автономна с помпа, както при някои 2т мотори. На Вартбург се правеше с помпа от ЧЗ-175. Интересното е, че работи по-добре на газ.

                          И аз знам за Вартбург с газова уредба, системата му беше устроена по същият начин както обясни колегата, но само не съм сигурен с каква помпа беше.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Бордови Баркас

                            Пич добре си се насочил с това да си земеш вартбургов двигател , не че неможе да си сложиш един от голф 1.6 дизел но все пак с варцовия е по евтино и нема преправки , обаче тва за сменяне на скоростна кутия е пълна простотия че те скоростите на барказа са направени за бус уж да може да товари , па вие "сложи му двигател и скорости" и като му клопне 1 тон и той ще се чуди с тая скоростна кутия кво да прави.И още нещо направи си перката на радиатора електрическа (и му сложи чешкият карбуратор от шкодите) , че с оригиналното "хрумване" може да изпатиш и тва дет ти разправят че с неговия си двигател неможе да варви или да влаче товар , да дойдат с техните транзити и боксери да видим кое колко влачи и как варви.Разхода варира от 8 до 11 на 100 и от това с кви гуми си щото е много капризен към широките гуми по добре да е с тесни , за скорост-празен си пълни килметража , натварен-80 90 спокойно.Хайде тва от мен, а така наречените разбирачи да пият по една бира и да дават мнения където може да са обективни

                            Коментар


                            • #29
                              До: Бордови Баркас

                              Колега, Баркасът е бус, по-малко, отколкото Вартбургът е кола и да го сравняваш с истински бус е смешно.
                              Това за бирите ми харесва, но някои от нас все пак са карали въпросното чудо доста време и поназнайват нещо за него...
                              На скоростите дето са за бус, обикновено лостът трябва да се държи, та първа за да не изключи, особено натоварен.
                              А идеята да сложиш на тези скорости за бързооборотен 2т двигател дизелов и да очакваш да развива повече от 60 със сичката газ и надежда за икономия ми се струва странна...
                              Виждал съм вартбург с дизелов мотор от голф и трудно вдигаше 80, като двигателят беше в критични за дизел обороти.
                              Вариантът с истински двигател, с истински скорости (от Ауди примерно) е правилният. И не е сложно за преправяне.
                              А това колко влачи Баркасът също е смешно
                              Празен на първа и втора е доста пъргав, но като му качиш 400кг и тръгнеш през Шипка, обикновено фърля антифриза. и не може да включиш трета
                              Единственото, което ми харесваше във този "бус" беше, че ръчната спирачка е на предните колела
                              И релето къси/дълги а бензиновата помпа на джипа ми е от бензиновия отоплител на баркаса
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #30
                                До: Бордови Баркас

                                Виж сега за това че изключват скоростите при 400 кила по баири или проходи досега неми се е случвало , може би си зависи и от късмета да го оцелиш по запазен.Лично моят го взех в лошо състояние , беше блокирал , купето беше чукнато на доста места , както и му нямаше задните главини.Преди да го вкарам в движение му сложих вартбургов мотор със чешкия карбуратор който уж е по икономичен пък и двукамерен , главини , кит , и една боя колкото да заприлича на нещо.И да поясня не съм карал баркаса със оригиналната перка за охлаждане и не знам как се държи двигателя с нея , за мен най лесно беше да сложа електрическа от сеат и не съм имал проблеми със загряване НИКОГА!! , също най много е тварено в него към 1200 кила и не ми е изключвал от скорост дори си подържаше скорост от 60 до 80 километра.Виж сега в предния ми пост се опитах да кажа че скоростната на ауди-то или от каквато и ще да е кола скоростна кутия няма да издържи просто на натоварването , а за това дали няма да върви със 1.6 дизел немога да кажа как върви и как се държи на баири , но един комшия е с такъв двигател към оригиналните скорости и каза че няма проблеми със вървенето ,а за скорост каза че си подържа 100км/ч.
                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X