Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двутактово масло в нафтата - за и против?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двутактово масло в нафтата - за и против?

    Срещнах една публикация за добавяне на минерално двутактово масло към дизеловото гориво и колко е добре и колко много предпазва двигателя и т.н.
    Някой има ли реални впечатления от въпросната процедура?

  • #2
    От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...E4%E8%E7%E5%EB

    Карам от 2009-та така. Минерално или синтетично на OMV. 330 милилитра минерално на 65 литра гориво. Разлика има.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

      Привет, и аз имам въпрос в тази връзка. Глупав механик наля 55 л нафта в резервоара за хидравличното масло на челния товарач /Маниту/. И още е щял да налее, ама преляло. Сега ще го източа и сменя. Въпроса ми е, мога ли да доливам от това масло, смесено с нафта 2:1 в горивния резервоар и ако да - колко да слагам към нафтата? И още нещо - ще се разложат ли от нафтата уплътненията по хидравликата, защото 6 часа машината е работила с 1/3 нафта в маслото и това се е разнесло по цялата система?
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • #4
        От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

        Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
        И още нещо - ще се разложат ли от нафтата уплътненията по хидравликата, защото 6 часа машината е работила с 1/3 нафта в маслото и това се е разнесло по цялата система?
        Не, няма да се разложат, но хидравличното масло трябва да се смени, при максимално източване на старата смес от системата.
        И може да се наложи още една смяна в следващия месец. Вискозитета на получената смес (а и други качества) не отговарят на
        необходимите на хидросистемата. Възможни са дефекти на помпи и по-лесно прегряванев на маслото.
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #5
          От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

          Първоначално публикуван от cicovesko Преглед на мнение
          Срещнах една публикация за добавяне на минерално двутактово масло към дизеловото гориво и колко е добре и колко много предпазва двигателя и т.н.
          Някой има ли реални впечатления от въпросната процедура?
          Верно ли? Много ли предпазва? И от какво? Знам, знам, от "хубавата" наФта от вареля в мазето. Продължават легендите за шаманите - "всичко знам от немските форуми, дилъри на двутактови масла в България. И да си знаете, за стар дизел минерално, за млад - полу или пълна синтетика, за останалите, за резачка, червеното, пък, нека сметката ви е излязла".
          Легендата продължава......

          Карайте дизелова машина, а не Балкан-че, 75 кубика.

          Коментар


          • #6
            От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

            Да няма грешка? Гледам слагат и мораво на резачките.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...E4%E8%E7%E5%EB

              Карам от 2009-та така. Минерално или синтетично на OMV. 330 милилитра минерално на 65 литра гориво. Разлика има.
              Мога да потвърдя.
              Карам от 4 години с някакво полусинтетично от верига супермаркети в грубо съотношение 1 към 90 на два джипа - Патрол и ТЛК-90.
              Имам впечатления и от Витара - Мазда дизел - има разлика.
              Life is too short to drive dull cars!

              Fight global warming !
              ... turn on your A/С !

              Коментар


              • #8
                От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
                Верно ли?
                Легендата продължава......
                Карайте дизелова машина, а не Балкан-че, 75 кубика.
                Глей ся.Както не всички бензинови силови агрегати могат да карат дълго време на авио бензин , така и много дизелови силови агрегати нямат нужда от авио дизел
                И да не забравяме , че голяма част от членовете на този форум ползват за офроуд (и не само) машини с по-старите дизелови мотори.А това за двутактовото масло не се е наложило от шаманите.Но се практикува.И то с положителен ефект.
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                  Ето и моите 5ст. по темата. От година слагам по 50 грама на 10 литра. Разлика има във звука на двигателя, чука малко по-леко. Друга разлика не усещам. Поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                    Аз пък карам с АТФ, на 100тана литра 0,3/4л АТФ. Мотора е по тих, работи по равномерно и гладко и почти не пуши синьо само сажди.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                      Глей ся.Както не всички бензинови силови агрегати могат да карат дълго време на авио бензин , така и много дизелови силови агрегати нямат нужда от авио дизел
                      И да не забравяме , че голяма част от членовете на този форум ползват за офроуд (и не само) машини с по-старите дизелови мотори.А това за двутактовото масло не се е наложило от шаманите.Но се практикува.И то с положителен ефект.
                      Двутактово масло в нафтата

                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                        Първоначално публикуван от krisalesk Преглед на мнение
                        Аз пък карам с АТФ, на 100тана литра 0,3/4л АТФ. Мотора е по тих, работи по равномерно и гладко и почти не пуши синьо само сажди.
                        А защо двутактово е друга тема.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #13
                          От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                          може и само на масло,без нафта.пробвано.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                            Разбрах, jeko47. Който практикува офроуд със стар дизел, 2Т маслото му е спасението. На дизела или на офроуда? Всъщност, все ми е тая.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ....Разлика има....
                              Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                              ... има разлика....
                              Разлика в какво ? В мощността / динамиката на мотора? В разхода на гориво ? В нивото на вредните емисии от изгорелите газове ? В удължен живот на клапани , намалено износване на сегменти и цилиндри ? В удължен живот на ГНП-то ? .....

                              ... иначе аз пък наскоро спах последователно с 2 дами .... има разлика .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X