Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двутактово масло в нафтата - за и против?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Това е когато караш Трабант и си радикална скръндза та ползваш М10. С нафтата няма опасност да не се размеси каквото и да е масло.
    пробвал ли си с диференциално
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #47
      От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      пробвал ли си с диференциално
      Нямам какво да правя сместа после, ама ако трябва ще пробвам.

      Коментар


      • #48
        От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

        здравейте на мен ми припадна червена нафта и на 50лт добавих почти литър двигателно масло. Обясниха ми че била по-суха и имала нужда от масло. Ефекта беше че пушеше повече черно.

        Коментар


        • #49
          От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Ей я темата, в която е прикачен файла с резултатите от въпросния тест:
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=107487
          Мерси колегa,много интересен aнaлиз.
          поздрaви

          Коментар


          • #50
            От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

            Първоначално публикуван от ivo hristovvv Преглед на мнение
            здравейте на мен ми припадна червена нафта и на 50лт добавих почти литър двигателно масло. Обясниха ми че била по-суха и имала нужда от масло. Ефекта беше че пушеше повече черно.
            Има ли още?
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #51
              От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

              Айде стига сте философствали ! Който си слага да си слага ! Който не - да не слага ! Тя работата стана като със кондормите ! Може да се ползува и със гела който е във опаковката ! Може и без гела - все ще влезе !

              Коментар


              • #52
                От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                Имам 3 дизелови автомобила, от които единия е джипка. Постоянно слагам двутактово бездимно масло 2Т (за резачки) . 100гр / 100л ми е мярката и не се оплаквам от нищо (за сега). Правя го превантивно , заради нашенския дизел, защото съм чел доста по темата и защото смятам , че така е редно (поне за моите автомобили)

                Коментар


                • #53
                  От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                  Първоначално публикуван от caby Преглед на мнение
                  Имам 3 дизелови автомобила, от които единия е джипка. Постоянно слагам двутактово бездимно масло 2Т (за резачки) . 100гр / 100л ми е мярката и не се оплаквам от нищо (за сега). Правя го превантивно , заради нашенския дизел, защото съм чел доста по темата и защото смятам , че така е редно (поне за моите автомобили)
                  Понеже съм правил експерименти с дозата, поне при мен границата, над която се забелязва разлика в работата на двигателя е нещо като 250ml на 65 литра гориво, и това независимо дали сипвам синтетично или минерално масло. Над това и литър да изсипя - все тая. И съм се закротил на 1/3 литър на резервоар, или нещо като 1:200. Опитай ако искаш.

                  Колега от форума имаше грижи с масло за резачки. Имай предвид.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                    Каква е разликата между маслото за резачки и другите 2Т масла? Да не би да става дума за това, което е за веригата?
                    Аз също сложих 250мл, моето може би беше за тракторчета (MTD) и определено има разлика в звука особено на студено, когато си тракаше много. Не че сега пак не трака, но доста по-малко.

                    Някой има ли впечатления как се отразява на комън рейлите? По-специално HDI?

                    Коментар


                    • #55
                      От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                      Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                      Каква е разликата между маслото за резачки и другите 2Т масла?
                      Нямам представа. Ама факта е че колега имаше грижи, при това на примитивен дизел. Отделно дето вървят разни приказки че Stihl, експлоатиран с масло Stihl се държи по-добре и изкарва повече, например. Някой май спомена че е имал грижи и с пресичане на маслото с нещо друго в нафтата.

                      Аз затова постоянно пиша какво е ползвано и тествано вече много време без проблем. Впрочем, известно време (примерно година) след като започнах да сипвам, се сдобих с компресомер и реших да си премера компресията. Понеже при мен се мери през свещите, свалих свещите. Бях силно учуден че по тях няма абсолютно никакви сажди - ако ги върнех в кутийките можеше да ги продам за нови. Не знам дали маслото има пръст в това (не ми се вярва), но поне е сигурно че от сипването му в горивото не следва натрупване на нагар и други подобни.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                        От предишният собственик на моят nissan знам, че слагаше спирачна течност, (много тубички изхвърлих) била разтваряла водата. Някой знаели дали е така?

                        Коментар


                        • #57
                          От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                          Първоначално публикуван от ivo hristovvv Преглед на мнение
                          От предишният собственик на моят nissan знам, че слагаше спирачна течност, (много тубички изхвърлих) била разтваряла водата. Някой знаели дали е така?
                          Така е. Спирачната течност е силно хигроскопична. Една от причините да се препоръчва замяната на спирачна течност на две години е нейната хигроскопичност. При интензивно ползване на спирачките абсорбираната влага "кипва" и прави въздушни възглавници в системата от които педала "пропада".
                          В първите години от ерата на Жигулите спирачната им течност "Нева" никъде не се намираше. Българската не се препоръчваше да се сипва. След дълго ровене в наличната тогава литература си направих спирачна течност от спирт и рициново масло /доколкото си спомням/. А спирта много обича да се меша с вода за разлика от петролните деривати.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #58
                            От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                            Това как турски шофьори сипват спирачна течност в резервоарите
                            на камиони,го видях с очите си преди 15г.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #59
                              От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Интересно, а в бензина помага ли за нещо?

                              На мен като ми трябва 2Т смес си точа от колата бензин, смесвам, а каквото остане после го връщам.
                              Веднъж пък на Ужаската налях само готова двутактова смес и освен леката миризма на Трабант нямаше други резултати.
                              Ужаската върви и на чиста нафта - пробвано в казармата
                              Шапкарите редовно крадяха бензина от Уралите и УАЗките и веднъж като се зададе проверка от щаба на някой гений му дойде гениалната идея да напълнят резервоарите с нафта от дизел генераторите. Проверката мина, забрави се за нафтата докато не дойде едно учение. Тръгваме с УАЗката, запали без проблем (явно бензина в карбуратора и горивопровода е бил достатъчен). Тресе, няма мощност, но върви. Минахме към 70 км, пристигнахме, старшината врътва ключа, мотора продължава да работи...
                              По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                                Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
                                таршината врътва ключа, мотора продължава да работи...
                                По-интересно е после дали ще запали.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X