Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двутактово масло в нафтата - за и против?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

    Интересно, а в бензина помага ли за нещо?

    На мен като ми трябва 2Т смес си точа от колата бензин, смесвам, а каквото остане после го връщам.
    Веднъж пък на Ужаската налях само готова двутактова смес и освен леката миризма на Трабант нямаше други резултати.

    Коментар


    • #32
      От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

      Аз го слагам за да ми маже помпата. При мен и аромат няма - изобщо никаква друга разлика освен много миниатюрна промяна в цъкането на мотора. Доста по-малка от разликата между хубава и не до там хубава нафта.

      Къде в бензинка може да помогне нямам идея - там май изначално не се разчита на мазане от горивото.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

        Здрaвейте колеги,следя темaтa с интерес.Преди години когaто ходих нa мaйстор дa питaм зa реглaж нa дюзи и смянa нa рaзпръсквaчи и някви О пръстенчетa нa изходa нa помпaтa мaйсторa кaзa 1000€ .Кaрaм 23г плaщaм дaнaци зa две нови и сaмо остaнa дa плaщaм и тия ремонти.Зaкупих си рaзпръсквaчи и всичките видове реголировъчни шaйби с стендa зa регулaция нa дюзи.Помня че по уновa време кaрaх и нa олио което променя вискозитетa нa горивото и съответно лъже стендa.Когaто имaш добри инжектори без износвaне те впръсквaт точно в дaдения момент зaдaден от произведителя,тоест aко сa нa 115 тм нa толковa отвaрят.Когaто имaш износени инжектори те могaт и дa пикaят и дa отвaрят нa по мaлко нaлягaне.С промянa нa вискозитетa може дa се променя впръскaнето предвaрение или зaкъснение.Нaй вероятно при износени дюзи дa се корегирa от чaст износвaнето с добaвa нa мaсло тъй кaто се променя вискозитетa.Нa скоро мярнaх едни дюзи зa моя мечо и кaто ги пипнa могa дa си поигрaя с стендa.Знaм че дaвa знaчение мaкaр и 200г мaсло но ще го пробвaм.
        В моментa кaрaм смес 60л с 1л хидрaвлично мaсло и мечо не ми хaресвa нещо,кaрaл съм и с двутaктово но пaк нещо не ми допaдa,при добри дюзи без дa пикaят и нa вярното нaлягaне е логично дa не ми допaдa рaботaтa.Кaто дойдaт стaрите ще ги тествaм кaк се държът с мaсло и без.
        поздрaви

        Коментар


        • #34
          От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

          Ей я темата, в която е прикачен файла с резултатите от въпросния тест:
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=107487
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

            Никога не съм имал дизелова кола но темата и на мен ми е интересна. Доколкото успях да схвана - с масло се подобрява работата на помпата, изразено в утихване на двигателя и може би подобряване работата на дюзи. И няколко твърдения за подобряване на изгарянето в критичните режими на работа, констатирано по пушека от ауспуха.
            Ако последното е вярно, би трябвало да спада и разхода. Някой има ли такива наблюдения.
            ОФБ ДБ X22SE
            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

            Коментар


            • #36
              От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

              При мен пушека нито се увеличава, нито намалява. Разхода също.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                За един месец пробно,2Т масло в комбинация,на 78л.резервоар-400гр.масло/горе-долу 1 към 200/,пушека изчезна,няма вибрации и двигателя е много тих.
                Grand Cherokee WJ
                Dodge Caliber
                E 430 4-matic-T(S210)
                GLK

                Коментар


                • #38
                  От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                  Много възрастен майстор/познавам го от 1978г.-помпи,дюзи,реглаж и ремонт/,обясняваше,че нафтата е суха и смесваше 1л нафта+1капачка ЛТ2Т/българско,че е по-евтино.Добавяше го за да си защитава дюзите и помпените елементи.Беше се нагледал на съсипани ГНП.Двоиците са с отвратителни допуски.То и иначе няма какда се постигне налягането на впръскване.Предпазва от интензивно износване и нищо друго.Но и това стига.Двутактово заради изгарянето.То си е създадено за горене в двигател.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                    Първоначално публикуван от vesvas5 Преглед на мнение
                    Двутактово заради изгарянето.То си е създадено за горене в двигател.
                    Я случая същественото е че е създадено да смазва дори при такава разреденост. Класически (не common rail, помпа-дюза и от сорта) дизелов двигател в добро състояние не пуши от почти нищо, което все пак става за горене.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                      Дали може да се добавя масло 10w40 двигателно и какво количество за терано тд, 125к.с.?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                        През зимата под -15 добавям 2л. бензин на 80 л. нафта и проблеми не съм имал, ама не знам сега при ниски температури тая смес да не затруднява помпата?
                        Последно редактирано от v.kostov; 08-12-15, 08:26.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                          Бензин се добавя против "замръзване" на дизела, така че колкото е по-студено, повече бензин може да "поеме"...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #43
                            От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                            Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                            Дали може да се добавя масло 10w40 двигателно и какво количество за терано тд, 125к.с.?
                            Може. В каквото количестъво искаш. Може и само масло. Ако го добавяш за мазане обаче, по-добре двутактово, предвид документа по-напред в темата.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                              Двутактовото масло вероятно има добавки за разтваряне в горивото, затова са ми казвали, че двигателното или др. масло трябва първо да се разбърка с малко гориво, защото в резервоара може и да не се смеси достатъчно добре.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                                Първоначално публикуван от Nediy Преглед на мнение
                                Двутактовото масло вероятно има добавки за разтваряне в горивото, затова са ми казвали, че двигателното или др. масло трябва първо да се разбърка с малко гориво, защото в резервоара може и да не се смеси достатъчно добре.
                                Това е когато караш Трабант и си радикална скръндза та ползваш М10. С нафтата няма опасност да не се размеси каквото и да е масло.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X