Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двутактово масло в нафтата - за и против?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Разлика в какво ? ... В нивото на вредните емисии от изгорелите газове ? В удължен живот на клапани , намалено износване на сегменти и цилиндри ? В удължен живот на ГНП-то ? .....
    Всичко това нагоре, в +
    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Разлика в какво ? В мощността / динамиката на мотора? В разхода на гориво ?
    За това не знам. А за последното, най- важното, го каза сам.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #17
      От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

      А да питам аз за комън рейл масло добавя ли се?
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #18
        От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

        ХДИ-то си върви.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #19
          От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

          То си върви ама защо го слагаш, има ли полза от него?
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

            Точно на него за 250К единствено за слуха ми. И другото единствено е, че само моторът не се счупи. Катализаторът го откраднаха (не че щеше да има значение) и повече не се знае.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #21
              От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

              Що не се цаните за R&D в някой голям авто или гориво производител, не знам... Само в България всеки внася подобрения навсякъде без да влага смисъл и мисъл, освен собственото си мнение на разбирател...

              Коментар


              • #22
                От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Разлика в какво ? В мощността / динамиката на мотора? В разхода на гориво ? В нивото на вредните емисии от изгорелите газове ? В удължен живот на клапани , намалено износване на сегменти и цилиндри ? В удължен живот на ГНП-то ? .....
                В шума, в удължен живот на ГНП и дюзи, конкретно. Мога да ти извадя и подгревна свещ без саждичка по нея. Мога да ти демонстрирам и как пали студен почти без пушек или не съвсем студен съвсем без.

                Сигурно поне 4-5 пъти съм опитвал проба със/без, и не само аз, и не само на тоя мотор. Има си и тестове по случая, за мажещи качества на горивото с добавки, двигателно и двутактово масло. И PDF-и има из темите - прикачал съм ги поне 2-3 пъти.

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                ... иначе аз пък наскоро спах...
                И като се събуди - краката отвити, а тавана - бял.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                  Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
                  ...Продължават легендите за шаманите...
                  Продължават и тия за "авио", "паур"(цитат) и прочие.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                    Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                    Що не се цаните за R&D в някой голям авто или гориво производител, не знам... Само в България всеки внася подобрения навсякъде без да влага смисъл и мисъл, освен собственото си мнение на разбирател...
                    Безсмислено. След това има търгаши по веригата. R&D-то работи по задание - колата след 10 години да е скрап.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                      Колко от пишештите са учили специално ДВГ, че да им се обяснава какво се случва със диз.гориво когато му туриш истнски петрол ?
                      Някой правил ли е химичин анализ на диз.гориво което се продава във Б-я ?
                      Чиста химия със минимален % участие на петрол !!!
                      Е какъв е извода оставям на четящите да направят

                      Коментар


                      • #26
                        От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                        Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение
                        Колко от пишештите са учили специално ДВГ, че да им се обяснава какво се случва със диз.гориво когато му туриш истнски петрол ?
                        Вероятно въпросите, които поставяте са подплатени с необходимата информация и точно Форума е подходящото място за споделяне.
                        Ще ми бъде полезна всяка информация по тези въпроси от позицията ми на "ползвател".
                        Предварително ВИ благодаря.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                          Аз също добавям 2т масло - даже сипвам повечко - по литър на резервоар. Когато взех джипа и нямаше масло в нафтата, той наистина беше много шумен.
                          След като започнах да добавям масло шумът от двигателя се промени драстично - дори бих го доближил до звукът от лек автомобил. Колкото до това защо 2т а не друго масло - без да претендирам за кой- знае какви специални знания, 2т маслото би следвало да е със по- пълно изгаряне в цилиндъра, спрямо другите масла (поне според мен).
                          Имам и пежо 306 1.9 чист дизел от типа: XUD9 , които са доста уважавани двигатели. Ефектът беше същият - просто мотора утихва. Джипа ползвам отскоро, пежото повече от 8 години и около 120 000 км, гаранция няма разбира се - може още утре да се развали, но като цяло до момента не съм имал проблеми, които да ме навеждат на мисълта, че маслото вреди. Пък и ние нали имаме едни качествени горива, едни доверени бензиностанции...
                          По - приятен ми е звукът със масло, започнах да се ослушвам и да усещам по джипа шумове, които без масло просто се губят сред вибрациите. Без да агитирам колегите към използването - просто лично мнение.
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                            1.5 dci, евро 5 - добавям на око по около 200гр. на всяко зареждане (40-45 литра). За 40 000 още не му е навредило, нито се е запушил катализатора. Осезаема разлика нито забелязвам, нито съм очаквал.
                            (всеки път си спомням как забърквах на балканчето и ми е гот )
                            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                            Коментар


                            • #29
                              От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                              Не вярвам да навреди, но дали помага? Хубавото 2Т масло не е хич евтино... Ако няма полза, има ли смисъл да се слага "щото не вреди"... Ако беше по-евтино от нафтата (както е например "горялото" масло) и "не вреди", тогава е по-логично да се добавя...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #30
                                От: Двутактово масло в нафтата - за и против?

                                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                                Не вярвам да навреди, но дали помага?
                                Според разни тестове, резултатите от които са постнати тук-там във форума (поне в 2 теми от мен и в 1 от друг съфорумник), подобрява мазилните качества на горивото съвсем съществено. За разлика от "горялото", когато се добавя в нафтата в малки количества, а не се кара само на горяло. Бяха тествали няколко добавки (5-6), горяло масло и двутактово масло, ако помня добре. От всичките добавки, само една даваше значимо повече от двутактовото. Сега, на кой мотор колко смазване му трябва е една съвсем друга тема. Ама аз почти не пропускам - 300ml/65l гориво, минерално на OMV. И синтетика съм пробвал - няма значима разлика. Пробвал съм и повече и по-малко, общо взето около 200-250ml е границата, под която ефекта (поне на звук) намалява. От там нагоре и кило да сипеш, файда (пак на звук) не се усеща.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X