Обява

Свий
Няма добавени обяви.

дайхатсу фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • дайхатсу фероза

    здаравейте колеги търся ПОМОЩ имам джип дайхатсу фероза 89 година хард,топ със ръчни хъбове проблемът е изчезна ми 5 скорост след смяна на маслото друго всичко работи а и съм новобранец колата е от 1 седмица смених всички масла за по сигурно и сега проблем дайте съвет БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

  • #2
    От: дайхатсу фероза

    Честито за колата. Преместих темата в раздела за Дайхацу.

    Хайде сега по точки:
    1. Какво масло е сложено в скоростите?
    2. Какво точно значи "изчезна" 5 скорост? Лостът не влиза в мястото за 5 скорост? Изключва сама? Нови шумове?

    Традиционното при обслужване на новозакупена кола е да се обърка вид или количество на някое от маслата, а в по-тежките случаи - и изобщо да забравят да налеят на някое от местата (тази Фероза както повечето джипки има 4 места за смяна на маслото в трансмисията, двигателят - отделно). В повечето работилници нямат навици за обслужване на трансмисия, защото рядко им се случва. На аджамиите понякога се случва да източат не там където после наливат.

    Първото което трябва да се провери е дали изобщо има правилно количество масло на тези 4 места - преден мост, заден мост, скоростна кутия, раздатъчна кутия. Добре е да се изясни и какво точно масло е сложено. Удобен момент е да се провери и дали маслото прилича на ново.

    Също май имаше Ферози без 5 скорост (не съм сигурен). Да не е и вашата от тях?

    Коментар


    • #3
      От: дайхатсу фероза

      Първоначално публикуван от VALYA DILCHOVSKA Преглед на мнение
      ..... проблемът е изчезна ми 5 скорост след смяна на маслото .....
      А дали някой не е объркал някоя пробка с болт.

      Коментар


      • #4
        От: дайхатсу фероза

        Здравейте
        Маслото го източихме от където трябва, но пробката за наливане на маслото не се отвърташе/ вероятно е залепена/ и го налехме от един болт който е на 4см.над нея в ляво по диагонал.Източихме 3 литра масло/по документи трябва да е 1,7/ и налехме 2 литра.

        Коментар


        • #5
          От: дайхатсу фероза

          Здравейте
          Количеството и вискозитета на маслата взех от интернет.На скоростната кутия сипах Transmision Semi-synthetic TRS 75W-90 VEXXOL API GL-4/GL-5.От кутията източих 3 литра, а сипах 2 литра/ по документи трябва да е 1,7/. Пробката за наливане не се отвъртя и го налехме през един болт на 4 см над нея и леко в ляво по диагонал. 5 скорост преди смяна на маслата я имаше, а сега лоста влиза на мястото но все едно е изключена от скорост. Странични шумове няма. Маслата са нови, лично си ги купих, и участвах в смяната.

          Коментар


          • #6
            От: дайхатсу фероза

            Тая работа с количествата на маслата звучи като преминало масло от раздатъчната кутия в скоростната. Ама няма проблеми де - все едно трябва да свалите и скорости, и раздатка.

            Иво нещо е ясновидец. Ама не съм разглобявал скорости на Фероза та не знам какво вътре сте откачили. Вие ще разглобите и ще кажете.

            Коментар


            • #7
              От: дайхатсу фероза

              Странно, при мен изчезна задната скорост, при объркване на пробките от начиваещ маслар, но 5-та,според мен не е възможно. има и тема по този въпрос. трябва сваляне на кутията и обзор от специалист, но си е бая работа и след това, при мен протече и сега си сипвам 300 мл на година. Не виждам откъде е колежката да я пратя на ИСТИНСКИ сервиз, ако е от София.
              Последно редактирано от белята; 16-08-15, 18:39. Причина: кривопис
              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

              Коментар


              • #8
                От: дайхатсу фероза

                Какво изтече от кутията - чисто масло или бозава смес?
                Обем от 3 литра е приблизително общото масло на скорости и раздатка. По документи СК събира 1.7 литра, раздатката - 1.4 литра.
                Скоростите са по-високо от раздатката. Предаването на движение е чрез вал, който е в най-високата точка на двете кутии. Има семеринг за да не допуска преминаване на масло от скоростите в раздатката.
                Къде се намираха пробките, които използвахте за смяна на маслото - странично на кутиите или на задния капак от към кардана?
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #9
                  От: дайхатсу фероза

                  Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                  Какво изтече от кутията - чисто масло или бозава смес?
                  Обем от 3 литра е приблизително общото масло на скорости и раздатка. По документи СК събира 1.7 литра, раздатката - 1.4 литра.
                  Скоростите са по-високо от раздатката. Предаването на движение е чрез вал, който е в най-високата точка на двете кутии. Има семеринг за да не допуска преминаване на масло от скоростите в раздатката.
                  Къде се намираха пробките, които използвахте за смяна на маслото - странично на кутиите или на задния капак от към кардана?


                  Маслото от раздатката си беше 1,4 но беше бозов цвят а имаше и някоя и друга струшка. Маслото от скоростната кутия беше абсолютно чисто, но беше 3 литра. Явно и при предишната смяна е наливано през фиксатора.Пробката неможе да се отвие. Колата беше на скорост когато развихме и завихме фиксатора фиксатора.

                  Коментар


                  • #10
                    От: дайхатсу фероза

                    Не е объркана пробката, но т.к. не се отвърташе маслото го налехме през фиксатора. Явно и прди е наливано от там и затова беше толкоз много. Фиксатора е на 4 см над пробката. Колата беше на скорост при отвъртане и завъртане на фиксатора и може би това има значение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: дайхатсу фероза

                      Щом в раздатката е било бозаво е влизала вода. Най-често се получава при запушен отдушник.
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • #12
                        От: дайхатсу фероза

                        Има тема за скорости на Фероза,а и ето една снимка която тогава качи колегата Сашо.На нея виждате ли болта през който сте сипали маслото.Белята,и на мен ми изчезва задна и потради тази поричина Сашо качи и някой снимки на скорости едната от които е тази.Аз сам, си оправих задна,ако те интересува питай!Но пета за да изчезне,е отвъртян някой неподходящ болт.Единия имбусен на тази снимка е за задната,нищо чудно другия дяа е за пета.

                        Коментар


                        • #13
                          От: дайхатсу фероза

                          Ето още снимки които качи в темата за Скорости и съединител Сашо2 с които много ми помогна на мен.Единия имбусен болт е за задна(белязания) а другия е възможно да държи пета!

                          Коментар


                          • #14
                            От: дайхатсу фероза

                            Още една снимка на която се вижда вилката за задна и по думите на колегата Bocho оста под нея е за пета,а като гледам на снимката другия имбусен май държи точно тази ос,та възможно е ако сте отвъртяли този болт да сте загубили пета!

                            Коментар


                            • #15
                              От: дайхатсу фероза

                              Още една снимка на която по ясно се виждат двата имбусни болта,левия вероятно държи оста за пета,само предположение от моя страна без да съм сигурен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X