Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко струват добрите идеи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Колко струват добрите идеи?

    Какво да коментираме една реклама на Самсунг.......ако турят този екран на тира с кола на дядо Коледа, тогава може.....
    Виж, когато измислят камера да ми показва неправилно изпреварващ в завоя срещу мен, тогава ще си струва отвсякъде.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #17
      От: Колко струват добрите идеи?

      При въртене на винтов крик среден мъж може да отдели 400w, но кратковременно.
      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

      Коментар


      • #18
        От: Колко струват добрите идеи?

        Това нещо ако се приложи ще има повече вреда отколкото полза. Аз лично, ако зависи от мен-бих забранил такъв цирк на задниците на камионите.

        Изобщо в съвременния свят се набляга на технологиите, вместо на по-доброто обучение на шофьорите. А то, в съчетание със засилен контрол(посредством технологиите) може да доведе до значителен спад на произшествията по пътищата.

        Нека да не забравяме, че това е рекламно клипче на Самсунг...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Колко струват добрите идеи?

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          ...
          Виж, когато измислят камера да ми показва неправилно изпреварващ в завоя срещу мен, тогава ще си струва отвсякъде.
          Ми точно това представлява този екран. Прожектира изображение от камерата в предницата на камиона.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #20
            От: Колко струват добрите идеи?

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Ми точно това представлява този екран. Прожектира изображение от камерата в предницата на камиона.
            За друго говоря, днес се прибирах от Велинград та ми е прясно, по завоите в дефилето, ако карам зад ТИР не ми пука дали виждам как някой изпреварва СРЕЩУ тира, проблема е когато аз съм първа кола и тръпна на всеки завой дали някой бързак няма да излети в моята лента.
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #21
              От: Колко струват добрите идеи?

              Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
              При въртене на винтов крик среден мъж може да отдели 400w, но кратковременно.
              Абе то щанги като вдига някой шампион са даже няколко киловата ама е хептен кратковременно.

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Изобщо в съвременния свят се набляга на технологиите, вместо на по-доброто обучение на шофьорите
              Набляга се на това което носи ползи. Обучението е трудно, скъпо, иска време и повечето хора пак не вдЕват. Отделно че хората дето вдЕват са скъпи и е неправилно да ги харчим за шофьори щото ще оголим други по-важни дейности.

              Технологията се измисля, прави се в Китай евтино, завинтва се някъде, включва се и дава резултат веднага. Тая е на етап измисляне - я влезе в употреба, я не.

              Коментар


              • #22
                От: Колко струват добрите идеи?

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                проблема е когато аз съм първа кола и тръпна на всеки завой дали някой бързак няма да излети в моята лента.
                Аз за такива места много тача големите камиони. Пускам един пред мене на 30-40м и даже без екран на гърба му се чувствам много по-добре. Екранът ще ми помогне дотолкова че ще предвидя кога той ще кове спирачки. Съвременните камиони спират впечатляващо.

                Коментар


                • #23
                  От: Колко струват добрите идеи?

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  ... ако карам зад ТИР не ми пука дали виждам как някой изпреварва СРЕЩУ тира, проблема е когато аз съм първа кола и тръпна на всеки завой дали някой бързак няма да излети в моята лента.
                  Е, идеята на подобна система е ТИ да не излетиш срещу някого, като тръгнеш да изпреварваш бавно влачещ се голям камион.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Колко струват добрите идеи?

                    И това е интересно:
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #25
                      От: Колко струват добрите идеи?

                      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                      И това е интересно:
                      Те,дебилите напоследък на истински пешеходци не спират...ти очакваш на камуфлаж...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Колко струват добрите идеи?

                        Нежеланите екстри

                        В първия си „доклад“ за тази година 2015 Driver Interactive Vehicle Experience Report J.D. Power отбелязва, че поне 20% от собствениците на нови автомобили никога не са използвали 16 от 33 нови технологии и услуги за автомобилите им, включени в изследването.
                        В студията се отбелязва, че 35 процента от шофьорите никога не са ползвали наличната система за автоматично паркиране на колата си, други 33 процента споделят, че никога не са използвали системата за прожектиране на данни на предното стъкло „head-up“ дисплей. Мобилните приложения използвани в инфотеймънт системите на колите им никога не се били използвани от 32% от собствениците на нови автомобили.
                        Според експерта по нови технологии и вице-президент за качеството на автомобилите в J.D. Power Рене Стивънс, за всяка технологична новост или услуга има едномесечен период от първото й прилагане, през който , ако тя не се използва поне няколко пъти, така и ще си остане непипната до края от собственика на колата.
                        В изследването са посочени нежеланите от собствениците системи и екстри в колите им. Според J.D. Power става дума за 14 позиции, които 20 или повече процента от собствениците не биха искали да видят в следващия си автомобил. Става дума за системи като Apple CarPlay, Android Auto и за гласово писане на есемеси в колата /in-vehicle voice texting/.

                        За 20% собственици на автомобили от „поколението Y“, хората от което са родени между 1977-а и 1994-а, в машините им има 23 системи и екстри, които не искат да са там. Нежеланите технологии са свързани със системите за забавление и за връзка с интернет. Неизползваните технологии в крайна сметка резултират в „загубата на милиони долари, едновременно за купувачите и производителите на автомобили“, се казва в изследването. Според него, основната причина за неприемането на новите системи и услуги е че купувачите не са ги намерили за полезни или пък са част от стандартното оборудването на автомобила, а клиентът не ги иска.
                        Проблемът в неприемането и неизползването на новите системи е и в това, че клиентите обикновенно бързат по време на сделката и отиват директно към финансовата й част, без да си отделят време за изучаване на системите и услугите предлагани от търговеца за автомобилите."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Колко струват добрите идеи?

                          Anti-collision Car Laser Fog Lamp

                          http://www.amazon.com/s/ref=as_li_ss...2cce2fdb0f2149
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #28
                            От: Колко струват добрите идеи?

                            Бива. Лошо за нашите пътища - рипне предният в някоя Фандъчка в София и лъчът отишъл в очите на задния. И зависи от такива дреболии като спазване на скоростния режим, иначе ще е поредното оправдане - къс му беше лъчът. Нещо като "засече ме".

                            Коментар


                            • #29
                              От: Колко струват добрите идеи?

                              Е, то това е помощно средство.... Сигурно сте ги виждали същите лампички/лазерчета на някои велосипеди, само дето там светят 'странична дистанция'...
                              С настъпването на активните средства за контрол на дистанцията и предотвратяване на сблъсъци, изчезва необходимостта от такива визуални средства....
                              При мен работи комбинация радар/камера, и взема предвид и скоростта, с която се движа - при ниска скорост 'късата' дистанция е наистина малка...
                              Докато същия режим на магистрала ме отдалечава доста от предходния...
                              Лошото е, че се случва да те стресне в града, като ти удари рязко спирачки, защото например се движиш с 50км/ч, а предходния автомобил на достатъчно голяма дистанция завива в пресечка вдясно....
                              Ти не намаляваш, автомобила отпред се движи съвсем бавно и вече е освободил платното, като само задницата стърчи още например 50см, а радара смята, че предния е набил рязко спирачка и ще се удариш в него...
                              Битката с компютъра е неприятна и се налага леко да промениш стила на шофиране.... Например в горния случай усещам, че изработвам рефлекс - има ли подобна ситуация чуквам съвсем леко спирачка - колкото да 'щракне' бутончето на педала...
                              Така системата за автоматично намаляване се изключва...
                              От друга страна системата ми е помагала при рязко изскачащ насрещен автомобил в кръстовище пред мен - в момента в който натиснах спирачката, усетих, че педала вече е мек - колата ме е изпреварила, и навярно ми е спестила метър-два спирачен път......
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Колко струват добрите идеи?

                                За тази система ли става дума?



                                Натуралната глупост винаги побеждава изкуствения интелект
                                Последно редактирано от icos; 20-09-15, 08:05.
                                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X