Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Влошено охлаждане 469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Влошено охлаждане 469

    Здравейте колеги.Имам проблем с охлаждането на джипа .Двигателят е от Волга газ 24 100кс,след ремонт е върви си прилично,разхода е в норма кара се само на газ.Водният радиатор е от бус Латвия,разглобен и почистен идеално,малко е по малък от оригиналния,но мисля че не е чак такъв проблем .Термостата е нов 70 градуса,водната помпа с цялата конзола също е нова,разглобена и прегледана ,ако има значение е от 414умз. Така си беше с такава помпа,няма проблем със загряването зимата и когато е по хладно времето.Радиатора на парното е чисто нов оригинален купен есента,водата през него не я спирам циркулира си и лятото.Перката е механична желязна без дифузор,монтирах и електрическа и с нея положението е същото и с двете заедно предполагам пак ще е така не съм пробвал.Проблема е такъв джипа загрява нормално и бързо няма разлика с вода или с антифриз.Достига работна температура 70 градуса,термостата отваря нормално,електрическата перка заработва на 80 градуса и си работи постоянно дори когато е в движение.Вентилатора покрива почти цялата площ на радиатора вади топъл въздух като калорифер дори и без дифузор.При продължително изкачване на 4 та бърза предавка си загрява до 90гр,мотора не се мъчи скоростта е 80 кмч може би ще заври не съм го мъчил толкова но видимо загрява и подминава 90гр .На бавните положението е почти същото може би малко по добре заради по ниските обороти на двигателя на 1 и 2 бавна пак си загрява,в момента в които спра на място на празен ход мотора се охлажда до 70 или малко по малко и перката спира да варти след известно време.С механичната положението е същото температурата се държи по същия начин грее бавно и сигурно.С термостат или без е едно и също положението.Зимата му слагах термостат на 90гр градуса,пове4е от 80гр по равното трудно вдигаше,парното прави баня .Имам малки съмнения че водата минава твърде бързо през този радиатор или минава през 1/3 от радиатора тези тръбички които са точно под щуцера на горното казанче загряват най-първо.Мисля да забавя водата в радиатора с поставяне на рестриктор на входа или на изхода,но не знам как ще повлияе това на положението.Оригиналния радиатор беше 3 реден с големият горен казан.Този казана му е по малък,пак е 3 реден.Приемам съвети,предложения,идеи,препоръки.

  • #2
    От: Влошено охлаждане 469

    Никакъв чалъм няма с рестриктор да подобриш охлаждането.

    Коментар


    • #3
      От: Влошено охлаждане 469

      Радиаторите(питите) са еднакви. Разликата е в горното казанче. На УАЗ е двойно или тройно по-голямо и съответно охлаждата течност е повече като си мислят че няма да загрява. Сложи си дифузьора - по добре ще бъде. Ако не подминава 90градуса моят съвет е нищо не пипай.И според мен 80км/час не е подходяща скорост за УАЗ. Ако забавиш движението на водата ще загрява повече. С поздрав Борето(двигателя на Волгата е 97 к.с)Когато е на бензин загрява ли до същата температура?

      Коментар


      • #4
        От: Влошено охлаждане 469

        Не съм го пробвал на бензин на дълго,определено върви доста повече от на газ.80км е доста да,и със 70 и със 60 е така.Принципно 60км 70км си го карам нормално с бавните дифове.Делкото съм го преправил с датчик на хол пали без грешка на газ и бензин не от четвърт ами не дава да превърти мотора както си беше и с чукчето.По равното не подминава 80гр и в 3 следобед по слънцето обаче види ли малко зор и се получава загряването не знам дали мотора не си иска неговата водна помпа макар и тази от умз да си става като захват на змз.Питата на радиатора някъде по спомен беше по малка около 40 или 50 мм на ширина от оригиналната но все пак не би трябвало да грее мотора, това са си мои разсъждения.Благодаря за насоките все пак,нямам оригинален дифузор за този радиатор, но не е проблем да си изработя както мисля и да направя.

        Коментар


        • #5
          От: Влошено охлаждане 469

          Ако върви доста повече на газ значи газта е много зле настроена и може от това да грее. Нормално двигателят ЗМЗ върви по-добре на газ.

          Коментар


          • #6
            От: Влошено охлаждане 469

            С коя перка е, от Волгата или от УАЗка и с колко лопатки е перката?
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #7
              От: Влошено охлаждане 469

              Карал съм бус Латвия десетина години,с 90гр. нямаше проблем.
              Лятно време беше нормална температура,с единадесет пътника,
              но мотора идва слаб за бус.

              пп И на бензин и на газ все същото,но се борех за икономия на
              гориво,по ясни причини.
              Последно редактирано от georgipetkov64; 11-08-15, 20:02.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #8
                От: Влошено охлаждане 469

                Аз залагам на бедна смес на газ и радиатора малее в жегите.

                Коментар


                • #9
                  От: Влошено охлаждане 469

                  провери затягането на ремъка ,сложи дифузьор,нормален радиатор,ел. перки 2 бр с реле, почисти блока с някакви препарати (може да има котле камък)Почваш отначало докато се реши проблема
                  Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                  Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                  Съдействие на закъсали автомобили

                  Коментар


                  • #10
                    От: Влошено охлаждане 469

                    Помисли върху следното: Водата след изпарителя не е охладена достатъчно пък се връща в двигателя(това се явява малък кръг който не се затваря когато двигателя загрее - както е при термостатите)Пробвай да намалиш дебита през изпарителя , или да охлаждаш този кръг след изпарителя. С поздрав Борето - Хвърлих ли те в размисъл?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Влошено охлаждане 469

                      Мини на бензин и кажи как е работата. Ако е същата история тогава ще му мислим. Так само си гадаем.

                      Малко инфо за радиаторите.

                      Триредов радиатор ГАЗ-24 - топлоотдаване - квт - 26,7

                      Триредов радиатор УАЗ - квт - 41.

                      По спомени волговия радиатор беше от 3 до 4 литра.

                      УАЗ - към 6 литра.

                      Но първо кажи какво става на бензин.
                      Последно редактирано от uazik; 11-08-15, 22:40.
                      only 4 x 4,sim AWD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Влошено охлаждане 469

                        1 На главата трябва да пише 402ххх ако е 100те коня или мотора е от 24-10 и следващите - ако е така с водната помпа е на блока. Но при теб по писаното става ясно че не е, ако е правено нещо по главата в правоъгалната дупка зад помпата трябва да има водоразпределителна тръба /надупчена ламарина/ с тази помпа това е задължително, при тези с водна помпа на блока това го няма.
                        2 На електрическата перка датчика къде си го свързал /поставил? Не разбрах последователно ли е свързано парното и изпарителя. Главата ако си я свалил на максимум, под 94-93мм доста случаи съм имал да се случва така с температурата. явно стената над буталото около горивната камерата изтънява и топлоотдава много повече.
                        3 Тази скорост и по скоро оборотите на двигателя и то в бари след ремонт си е много /вадил съм пукнати бутала около полите от такова каране + минаващи 90 градуса на водата, не знам може да е инцидентно/ и от там задират. Това може да кара и много време с такъв дефект без да се усети нищо.
                        4 Най бързия вариант е да си сложиш Уаз-ов радиатор 3-редов.
                        5 Газта и аванса може да правят нещо подобно. Какъв е разхода горе долу на газ и усещаш ли придръпване като е на висока скорост и отвори втората клапа
                        Колегата дето обяснява за голямото казанче така е но това е на 469 и може би първите 31512 и товарни, след 89 са с тънки казанчета колкото питите. А кой какво е слагал /имал/купил или слага още си е отделен случай. И определено да има повече охладителна течност помага в някои моменти.
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • #13
                          От: Влошено охлаждане 469

                          Писах и писането отиде коша.

                          Та инфо за радиаторите:

                          Триредов ГАЗ-24 - около 26,7 квт. обем по спомен до 4 литра.
                          Триредов УАЗ - около 41 квт. обем - 6 литра.
                          only 4 x 4,sim AWD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Влошено охлаждане 469

                            Фу два пъти написах едно и също, нещо се шашна компа Сори.

                            За мен има само един радиатор за УАЗ - меден триредов на ШААЗ. Е скъп е но добър.
                            Последно редактирано от uazik; 11-08-15, 22:51. Причина: допълнение
                            only 4 x 4,sim AWD

                            Коментар


                            • #15
                              От: Влошено охлаждане 469

                              Има нещо збъркано в тия мотори за да греят толкова но незнам какво е. С уазов радиатор с малкото казанче охлаждам безпроблемно четири цилиндров перкинс който е близо 4000 кубика, и то с четири витла на перката. Супер преоразмерен е този радиатор за уаза и пак едвам смогва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X