Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • WIN 10 - първи впечатления

    От снощи съм с 10-ката. Ъпдейтнах един лаптоп, който ползваме в къщи за елементарни неща и забавление. С изключение на омазването на драйвърите на звука, които се наложи да оправям ръчно (излязох късметлия, че намерих нещо което да работи), всичко на този етап е ОК. Машината стана осезаемо по-бърза при зареждането на различни програми. До тук съм (да кажем) приятно изненадан. Да видим дали и за колко време ще се самоомаже...?!!
    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 11-08-15, 13:17.

  • #2
    От: WIN 10 - първи впечатления

    Явно естетическите ти чувства клонят към индийско минималистично
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: WIN 10 - първи впечатления

      И аз ъпдейтнах преди 4 дни, но без никакви допълнителни инсталации на драйвери от моя страна. За сега съм доволен. Може пък и да излезе читав тоя Windows.
      Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

      Коментар


      • #4
        От: WIN 10 - първи впечатления

        Аз съм оптимист. При проблем Windows 10 вместо да изкарва BSOD (сините екрани), ще пее и танцува.
        LZ(единица) Лима Жоро Жоро
        2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

        Коментар


        • #5
          От: WIN 10 - първи впечатления

          Като си припомня предишните преинсталации какво чудо бяха! Сега си е крачка напред - изтегли се за минути, ъпгрейдна си се и просто си заработи. А! И не трябват кракове и активатори. Ако просто се чете по време на инсталацията, после по-малко се реве и за шпионирането от страна на MS.

          Коментар


          • #6
            От: WIN 10 - първи впечатления

            Да се чете - колко да се чете. Ако се криптира диска с BitLocker, то автоматично ти прави копие на recovery ключа в OneDrive акаунта.
            Освен това 10 генерира уникален ID за всеки компютър и чрез него може лесно да бъде идентифициран.

            А като иде реч за четене... ми да почетем.
            Отказваме всички налични опции и спим спокойно, но в новата им декларация за конфиденциалност пише:
            We will access, disclose and preserve personal data, including your content (such as the content of your emails, other private communications or files in private folders), when we have a good faith belief that doing so is necessary to protect our customers or enforce the terms governing the use of the services.
            Таааа, цъкайте си вие колкото си искате по бутоните, но това черно на бяло си означава, че MS така или иначе ще имат достъп до каквото им потрябва, когато им потрябва.

            https://www.microsoft.com/en-us/priv...t/default.aspx
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: WIN 10 - първи впечатления

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              Да се чете - колко да се чете. Ако се криптира диска с BitLocker, то автоматично ти прави копие на recovery ключа в OneDrive акаунта.
              Освен това 10 генерира уникален ID за всеки компютър и чрез него може лесно да бъде идентифициран.

              А като иде реч за четене... ми да почетем.
              Отказваме всички налични опции и спим спокойно, но в новата им декларация за конфиденциалност пише:


              Таааа, цъкайте си вие колкото си искате по бутоните, но това черно на бяло си означава, че MS така или иначе ще имат достъп до каквото им потрябва, когато им потрябва.

              https://www.microsoft.com/en-us/priv...t/default.aspx
              Ми защо Бил да изостава от Гугъл, Фейсбук и т.н...?!!

              Коментар


              • #8
                От: WIN 10 - първи впечатления

                Явор беше писал преди известно време нещо от рода на "хора, пазете си седмиците". Ами време е да му повярвате.

                Коментар


                • #9
                  От: WIN 10 - първи впечатления

                  Пазете си XP-тата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: WIN 10 - първи впечатления

                    Инсталацията тече вече четвърти час. Изтегли файловете за около час, отвори се прозорец с надпис "Подготовка за надстройката" и така вече 3 часа ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: WIN 10 - първи впечатления

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Пазете си XP-тата.
                      Като музейни експонати ли?
                      Щото и да го пазя, нищо от това с което работя в момента, няма да тръгне с XP-то...

                      Коментар


                      • #12
                        От: WIN 10 - първи впечатления

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        Ми защо Бил да изостава от Гугъл, Фейсбук и т.н...?!!
                        Те винаги се сещат накрая - последни в търсачките, като първо ползваха Google, последни в комуникаторите и то като купиха Skype, та чак го осраха, последни в мобилните услуги с недоносчето, последни в събирането на лични данни за целева реклама... Чак се чудя как навремето изобщо са пробили с откраднатите идеи...
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #13
                          От: WIN 10 - първи впечатления

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          Като музейни експонати ли?
                          Щото и да го пазя, нищо от това с което работя в момента, няма да тръгне с XP-то...
                          Прекарай си седмицата през RT Se7en Lite.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: WIN 10 - първи впечатления

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Прекарай си седмицата през RT Se7en Lite.
                            В телевизията всичко е на 7-ци "Ентърпрайз" и ще остане така още доста време...

                            Коментар


                            • #15
                              От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Те винаги се сещат накрая - последни в търсачките, като първо ползваха Google, последни в комуникаторите и то като купиха Skype, та чак го осраха, последни в мобилните услуги с недоносчето, последни в събирането на лични данни за целева реклама... Чак се чудя как навремето изобщо са пробили с откраднатите идеи...
                              Сега Google като се преструктурират в мастодонта "Alphabet", още много работи ще се "сетят"...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X