Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Температура въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Температура въпрос

    Здревейте колеги. От скоро и аз съм собственик на Фронтера. Ходих и си я докарах сам от Германийка и не съм много в час още . Автомобила е 1998 2.5 TDS на VM дълга база, за този двигател съм слушал много и мненията са много разнообразни. Въпроса обаче е следния - температурата неможе да мине първото деление и разхода на колата е около 15/100 в града, а извън е около 12. Питам нормално ли е това или трябва да се направят нужните корекции с "термоса"!? Естествено остналото по колата е сменено - ремък, ролки, хубаво масло, филтри... сега съм приготвил и лют антифриз, та с него да сменяли и термостата? А има и още нещо, гумите на колата са някав скапан италиански регенерат, ама наистина скапан 255/65/16 и ми се струва, че й тежат. Може ли и това да е причина за разхода?

    Благодаря на всички предварително!
    RANGE ROVER

  • #2
    До: Температура въпрос

    Най-вероятната причина е, че караш на студен двигател... Сменяй термостата. От гумите разходът ти може да се вдигне почти незначително, спрямо това да караш с незагрял двигател...
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #3
      До: Температура въпрос

      Термостата няма 30лв.,но ако не ти вкара оптимална температура ще гори,защото компа мисли че е студена и обогатява.За съжаление това не е единствената причина.Датчик за температура към компа,датчик за темп. към таблото-иди при някой който чува петела.Ще си спестиш време и пари.За гумите не се съмнявай-тежки са и определено влияят лошо на разхода.

      Коментар


      • #4
        До: Температура въпрос

        Благодаря и на двамата, вярваш ли че и датчиците са отишли? Ако сменя само термоса, те може ли да са ок!?
        RANGE ROVER

        Коментар


        • #5
          До: Температура въпрос

          Мерят се съпротивленията на датчиците на студен и загрял мотор.Тях винаги можеш да ги смениш допълнително,той малкия е само информативен който е към арм.табло.Другия е важния-той казва на компа колко е топла системата и той решава да обогатява ако е студена или не.Те не са пари-малкия е 6-8лв.,големия-12-14 както намериш.Да ги смениш-няма да стане по-лошо.Това е само мнение-ти си решаваш.Една диагностика е 20-25лв.Ако излезе,че не са в норма-пак ще пазаруваш.
          Успех!

          Коментар


          • #6
            До: Температура въпрос

            Да прави сте. Направо ги сменям и тях
            Сега въпроса е, дали все пак този разход е нормален или трябва да е по-нисък. Ако някой има наблюдения към този модел бих бил много благодарен. Фактически това е за база за сравнение.
            RANGE ROVER

            Коментар


            • #7
              До: Температура въпрос

              Ако е нормален разхода тази тема нямаше да я има.Голям е-дизела принципно е по-икономичен+твоя е сравнително нов.Аз карам '94г. и градско на ГАЗ 12-13 както дойде-големина на обувката,гадна газ,задръстване....ДВГ-то ми е 2К куб/см;115к.с.+31/10.5/15 гуми(кални,сиреч агресивна шарка).
              Оправи неразбориите с охл.система и ще разбереш дали и гуми ще сменяш .Колата в нормален темп.режим трябва да си промени и вървенето освен разхода.
              Успех!

              Коментар


              • #8
                До: Температура въпрос

                Разхода определено ти е голям,аз също споделям мнението,че вероятно причината е в термостата.Искам да ти дам един съвет само,като сменяш антифриза,вземи си две добавки за прочистване на охладителната система,напълни го с вода,сипи добавките,загрей го до 90 градуса и тогава сложи новият.Независимо от всички отрицателни емоции по двигателите на ВМ,според мен са чудесни,като мощност и еластичност,недостатък им е,че са лакоми,но правят проблеми само от човешко безхаберие.Оправи си охладителната система на 6 и ти пожелавам много безаварийни километри и приятни емоции.
                TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                Коментар


                • #9
                  До: Температура въпрос

                  Можеш да свариш термостата в една тенджера да видиш дали има признаци на живот.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Температура въпрос

                    Благодаря на всички отзовали се! Смених термоса, промих и налях много хубав антифриз. Температурата малко се покачи, но ми се ще да знам дали е нормално да работи едно деление под средата!? Вътре си вее жега, загрява си за 10 минути, но пак си мисля че трябва да е в средата! Другото е за гумите! Дават ми цена за PIRELLI SCORPION ATR 235/70/16 - 200 лв за брой. Добра ли е цената? Гумата мисля че е прилична.
                    RANGE ROVER

                    Коментар


                    • #11
                      До: Температура въпрос

                      Kато парното обажда жега,намери един термометър и като е работила повечко го пъхни в изравнителното казанче.След това като си се убедил,че малкия датчик не е с всичкия си сложи нов и показанието на таблото трябва да е малко под средата.
                      Успех.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Температура въпрос

                        Не се притеснявай. Щом държи постоянно една температура всичко е ОК. Трябва при нормално натоварване да си стои там. А колкото до гумите мисля, че цената е добра за тоя размер.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          До: Температура въпрос

                          Ако някой знае - Фронтерата която аз карам (1998, дълга база, 2.5 ТДС), от кой датчик взима информация за темепратурата на свигателя компютъра, за да подава колко да е обогатена сместа. Защото моята кола е твърдо решена да харчи 15л/100км в града. 12л./100км. - извънградско. Имам компресия в цилиндрите, сменил съм тремоса (2 пъти), не харчи масло, върви, има 4 гуми, гражданска.... защо не ми качва темература!?!?!?!? Помагайте.... или някъде добра диагностика в София
                          RANGE ROVER

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X