Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново за климатик-какъв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Отново за климатик-какъв

    Ми да се включват тогава. На torozoff веднъж ползвах услугите, знам че има и други из Форума.

    Коментар


    • #32
      От: Отново за климатик-какъв

      вече съм в комуникация с един
      първия отзовал се...
      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • #33
        От: Отново за климатик-какъв

        За дайкин ако ще се взима за отопление се взима или професионална серия тоест FTXS или нещо от сериите над него.Ако ще се ползва за спалня силно се препоръчва С-ка със подово вътрешно тяло.Шума при него е сведен до почти нула което е супер за разлика от високостенните модели.
        ФТХБ за който пита го има от тази година и като цяло е старият комфорт серия в нова коруба.Добра машина,но след -15 почва да издъхва.
        Много народ ги ползват и са доволни.Като цена в момента нямат конкурент за парите си и е голям + че все още ги правят в Чехия.
        Очаква се да не издържат на цените и да ги почнат в Китай,а тамошното качество съм го виждал и не става.
        Най-добра цена в момента дават Ви-макс обаче има уловка,че те цакат още 3 години по 60лв за гаранцията та да си знаеш.
        От към монтажи и качеството им е според това на какви момчета попаднеш т.е. божа работа.
        Ако имаш интерес към модели на дайкин мога да помагам с инфо тъй като работя за един от вносителите им,но за монтаж в момента нямам време.
        При нужда и ако колегата с който кореспондираш не може да смогне има при кого да те изпратя да ти даде разяснение и цени за различни модели,но да не става реклама ако решиш пиши на лично.
        Поздрави и дано случиш на читава машина.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #34
          От: Отново за климатик-какъв

          Само да вметна, че отоплението с климатик на стая с малко дете не е най удачен вариант особено за детската спалня.
          Развиват се алергии, има силни въздушни течения и мн. Др. Нежелани "Екстри"
          Иначе по темата, този форум едва ли ще ти отговори на конкретния въпрос.
          Разгледай сетком бг.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #35
            От: Отново за климатик-какъв

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            Само да вметна, че отоплението с климатик на стая с малко дете не е най удачен вариант особено за детската спалня.
            Развиват се алергии, има силни въздушни течения и мн. Др. Нежелани "Екстри"
            Нежеланите екстри до една са поради зле подбран и зле поддържан климатик. Нищо си му няма на детето (поне на моето де).

            Коментар


            • #36
              Отново за климатик-какъв

              Абе Ясене не ми се спори.
              Само да вметна че доскоро бях с хиперинвертор тошиба с коп 6.4 и минимална консумация 100 вата.
              Невероятно ниски сметки и приличен комфорт.
              И пак бебето спеше с ел. Конвектор.

              Но нищо общо с отопление с термопомпа и нискотемпературно подово.
              Разлика от Нива до Гей класа

              П.с. Прочети бг мама има си теми за бебета и климатици
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #37
                От: Отново за климатик-какъв

                Да ползвам темата на колегата (дано не се сърди,ама да не отварям нова).Моля за мнение от знаещите и разбиращите от климатици.Какво ви е мнението за LG D18CM.NSK/D18CM.UL2

                Коментар


                • #38
                  От: Отново за климатик-какъв

                  От това като марка бягай далече забрави и самсунг
                  ftxb 50 малко шумна и леко по калпава изработка от чешките модели фтх50 комфорта е класика много е добро дори по добро от 50 на митсубиши
                  като параметри и работаа фтхб35 е доста различно от фтх35 комфорта други външни и вътрешни мотори друга по орязана платка отвън друг 4-пътен вентил само компресора и питата са еднакви
                  vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
                  Suzuki GSR600 98 hp
                  Nissan Pathfinder 174 hp
                  0878222 три 3 шест

                  Коментар


                  • #39
                    От: Отново за климатик-какъв

                    Личен опит:от 6 години съм с Шарп,нямам забележки!Модела сега не мога да кажа щот .......... не мога, ама съм доволен.
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                    0888854582
                    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Отново за климатик-какъв

                      lg а мен е един от боклуците на пазара алуминиева външна пита доста често гърмят платки пити компресори и те така последния който слагахме работи 1 ден и външната платка умра -това климатик за 2300 лв
                      vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
                      Suzuki GSR600 98 hp
                      Nissan Pathfinder 174 hp
                      0878222 три 3 шест

                      Коментар


                      • #41
                        От: Отново за климатик-какъв

                        Daikin FTXB 50 C /RXB 50 C идеален е за парите, ще върши работа и е в бюджета. С по малък ще се наиграеш. Относно алергии и други такива това си зависи от ползвателите и хигиенните им навици. При редовно почистени филтри няма как да се случи, а и проблемите са през летния сезон, когато работи на охлаждане и се въдят плесени и не се прави почистване

                        Коментар


                        • #42
                          От: Отново за климатик-какъв

                          И аз трябва да слагам климатик съвсем скоро. В хола - 25 квадрата на 2,50 височина. За отопление зимата и охлаждане през лятото.

                          Предлагат ми Daikin FTXB35C, уж произведен в Чехия, на около 1050 лв с монтажа. По принцип мога да отделя до към 1200 лв.

                          И на мен ми вкарват мухата с тия втора употреба от Япония. Ама като не знам какво точно да избирам..? Цената им е близо до тази на нов климатик и дават само 6 месеца гаранция ...

                          Та нещо против въпросният Daikin или нещо по-добро за близки пари?
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #43
                            От: Отново за климатик-какъв

                            Aз сложих Панасоника,предложен от колега от тук..
                            Може да видиш и темата в setcom форума:
                            http://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1%...%B5%D0%BD.html
                            Cherokee WJ 4.0L- NP242
                            Honda Africa Twin XRV 750

                            Коментар


                            • #44
                              От: Отново за климатик-какъв

                              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                              И на мен ми вкарват мухата с тия втора употреба от Япония. Ама като не знам какво точно да избирам..? Цената им е близо до тази на нов климатик и дават само 6 месеца гаранция ...
                              При тях има много добри екземпляри, но и много боклук. Освен това продавачите им много се овълчиха, не им пълнете гушите. По добре нещо ново.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Отново за климатик-какъв

                                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                                И аз трябва да слагам климатик съвсем скоро. В хола - 25 квадрата на 2,50 височина. За отопление зимата и охлаждане през лятото.

                                Предлагат ми Daikin FTXB35C, уж произведен в Чехия, на около 1050 лв с монтажа. По принцип мога да отделя до към 1200 лв.

                                И на мен ми вкарват мухата с тия втора употреба от Япония. Ама като не знам какво точно да избирам..? Цената им е близо до тази на нов климатик и дават само 6 месеца гаранция ...

                                Та нещо против въпросният Daikin или нещо по-добро за близки пари?
                                Ако решиш да е дайкин може,но моят съвет е че климатика е прекалено нов като модел за да му имаш доверие как ще работи през зимата.
                                Дайкин за отопление се взима С серията поне да ти е мирна главата,но всеки си преценява според парата и джоба.
                                Имам инфо за едни лг-та 12ки с 5 години гаранция на около 1200лв цена което хич не е за пренебрегване.
                                И други има. ...само желание да има.
                                Няма страшно в умирачката...
                                Страшното е да си жив!...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X