Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново за климатик-какъв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново за климатик-какъв

    Стаята е вътрешна,съвсем прясно ремонтирана с нова дограма Шуко.Нисък етаж.ОбЕсняавах им да изолират тавана но поради липса на време не го направиха за жалост.Източно разположение.
    Тоя дет съм го харесал го дават 20—25 квадрата.
    Отговаря на 9тка тъй ли?
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

    Коментар


    • От: Отново за климатик-какъв

      Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
      Стаята е вътрешна,съвсем прясно ремонтирана с нова дограма Шуко.Нисък етаж.ОбЕсняавах им да изолират тавана но поради липса на време не го направиха за жалост.Източно разположение.
      Тоя дет съм го харесал го дават 20—25 квадрата.
      Отговаря на 9тка тъй ли?
      Да 9-ка е. Дават го до 20кв отопление и до 25кв охлаждане. Аз бих взел 12ка...

      Коментар


      • От: Отново за климатик-какъв

        При ценовата разлика между 9 и 12 винаги се взима 12.Запас от мощност никога не е излишна.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • От: Отново за климатик-какъв

          За триене.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • От: Отново за климатик-какъв

            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
            При ценовата разлика между 9 и 12 винаги се взима 12.Запас от мощност никога не е излишна.
            Не е баш така.
            За спално помещение колкото по-малък, толкова по-добре, щото е по-тих.
            Имам HITACHI 8-ца и 14-ка и виждам разликата при работата им, а отделно, че малкия "мирише" тока.

            P.S. HITACHI консумират 115W преди да изключат, за разлика от повечето климатици при които разхода е 250W преди да спрат.
            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 11-07-17, 11:26.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Отново за климатик-какъв

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              колкото по-малък, толкова по-добре, щото е по-тих.
              Склонен съм да възразя. Моите наблюдения са точно наопаки и са съгласувани с елементарната теория.

              Друг въпрос че на някои производители 9 и 12 се различават само по софтуера и съответно на максимална мощност (която е различна за двата) 9 е и по-тих, и по-ефективен.

              Коментар


              • От: Отново за климатик-какъв

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Склонен съм да възразя. Моите наблюдения са точно наопаки и са съгласувани с елементарната теория.

                Друг въпрос че на някои производители 9 и 12 се различават само по софтуера и съответно на максимална мощност (която е различна за двата) 9 е и по-тих, и по-ефективен.
                Въобще не става въпрос за максимална мощност, а за поддръжка на температурата докато се спи.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Отново за климатик-какъв

                  При външна температура -10 и повече градуса,се оказва че малкият колкото и да мирише тока,номерът не минава.Човек започва да съжалява че не е взел по-голям,и разбира че по-важно от ниската консумация е... да стопли помещението,независимо от разхода.Ако сега купувам климатик,бих погледнал нискотемпературните,дето трябва да работят до -25 до -30 градуса-цената на 12-ка,около 2000 лв

                  Коментар


                  • От: Отново за климатик-какъв

                    Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                    При външна температура -10 и повече градуса,се оказва че малкият колкото и да мирише тока,номерът не минава.Човек започва да съжалява че не е взел по-голям,и разбира че по-важно от ниската консумация е... да стопли помещението,независимо от разхода.Ако сега купувам климатик,бих погледнал нискотемпературните,дето трябва да работят до -25 до -30 градуса-цената на 12-ка,около 2000 лв
                    Имаме познал верният отговор.Зимата иде.... както е модерно да се каже.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • От: Отново за климатик-какъв

                      Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                      При външна температура -10 и повече градуса,се оказва че малкият колкото и да мирише тока,номерът не минава.Човек започва да съжалява че не е взел по-голям,и разбира че по-важно от ниската консумация е... да стопли помещението,независимо от разхода.Ако сега купувам климатик,бих погледнал нискотемпературните,дето трябва да работят до -25 до -30 градуса-цената на 12-ка,около 2000 лв
                      Абсолютно си прав, но на мен климатиците освен за отопление ми трябват и за охлаждане, защото не понасям жега и в момента в къщи е 22-23°С, като почти всичко ми е юг-югозапад а навън е повече от 32-33°С на сянка.

                      ... и в тази връзка, след малко мисля да се качвам на Витоша, ама поне на 1500-1600m.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Отново за климатик-какъв

                        Всички са прави ама аз ще съм по прав.
                        Най важния параметър е минималната мощност да е най малка.
                        Максималната мощност буквално те топли и ако не стига си на студено.
                        Минималната ти дава комфорт - като достигне температурата намаля мощността и не изключва а си поддържа без да ти вие на главата и да ти шуми.
                        Най икономичния режим на климатика е да работи 24/7 през целия отоплителен сезон.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • От: Отново за климатик-какъв

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Всички са прави ама аз ще съм по прав.
                          Най важния параметър е минималната мощност да е най малка.
                          Максималната мощност буквално те топли и ако не стига си на студено.
                          Минималната ти дава комфорт - като достигне температурата намаля мощността и не изключва а си поддържа без да ти вие на главата и да ти шуми.
                          Най икономичния режим на климатика е да работи 24/7 през целия отоплителен сезон.
                          Ако си го пропуснал.

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          ...
                          За спално помещение колкото по-малък, толкова по-добре, щото е по-тих.
                          Имам HITACHI 8-ца и 14-ка и виждам разликата при работата им, а отделно, че малкия "мирише" тока.

                          P.S. HITACHI консумират 115W преди да изключат, за разлика от повечето климатици при които разхода е 250W преди да спрат.
                          Преди известно време бях говорил в гаранционния сервиз на Техномаркет да ми сменят софтуера (защото казаха, че имат и друг, но трябва да се пробва) за да бичат яко и на по-ниски температури, защото мойте под -10°С не работят добре, но ми се промени ситуацията и не мога да свалям и да разнасям платки.
                          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 11-07-17, 21:50.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Отново за климатик-какъв

                            Нека пак разбуня духовете, но ми трябва мобилен климатик от тези с маркуч Ф100, който изкарва топлия въздух навън. Знам колко са неефективни, знам колко не стават, знам каква измама били, знам че били шумни и т.н и т.н. От 15 години се топля с климатици. Вкъщи съм с FTXS. Имам от 15 год. и от легендарните последни малайзийски панасоници, които още работят, НО сега ми трябва мобилен климатик, като нямам възможност за друг. Помещението е 17m2 и е високо 1.6м. С две думи ~1.5Kw ще са повече от достатъчни. Приоритети:
                            - Да охлажда - ако свали 6 градуса от настоящите 32 в момента ще е страхотно.
                            - Да не прави ужасно течение
                            - Да не е много шумен
                            - Ако може и да топли ще е страхотно
                            - Евтин
                            WG 2.7 CRD

                            Коментар


                            • От: Отново за климатик-какъв

                              Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                              ...
                              - Да охлажда - ако свали 6 градуса от настоящите 32 в момента ще е страхотно.
                              - Да не прави ужасно течение
                              - Да не е много шумен
                              - Ако може и да топли ще е страхотно
                              - Евтин
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Отново за климатик-какъв

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Ако си го пропуснал.



                                Преди известно време бях говорил в гаранционния сервиз на Техномаркет да ми сменят софтуера (защото казаха, че имат и друг, но трябва да се пробва) за да бичат яко и на по-ниски температури, защото мойте под -10°С не работят добре, но ми се промени ситуацията и не мога да свалям и да разнасям платки.
                                Хипотетично имаме стая 30 кубика.
                                Може да се вземе 9-ка която е дадена да топли примерно 30 кубика с минимална мощност 100 вата.
                                Може да се вземе и 12-ка дадена за 45 кубика с минимална мощност 75 вата.
                                По добрата е 12-ката.

                                най добре е да се почне с топлотехническо изчисление на топлозагубите на стаята при най студения ден в годината.
                                Добавя се запас 10% и се получава колко мощност е необходима за отопление.
                                После се избира климатик с такава мощност при температурата на най студения ден.
                                От няколкото предложения се избира това с най ниска минимална мощност за да се осигури безшумността.
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X