Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще купувам УАЗ 469 как да разбера дали е в добро техническо състояние

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Ще купувам УАЗ 469 как да разбера дали е в добро техническо състояние

    Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
    Как какво, маслото е наливно 10Д-3лв-1л. ГАЗката 69 от 2003 година до сега върви само с черен Кастрол-преработено масло което никога до сега не е сменявано, както и масления филтър.Чакам двигателя да се счупи,че има три перфектни, но си работи и няма намерение да блокира.

    Запазвам един 417 !

    Коментар


    • #92
      От: Ще купувам УАЗ 469 как да разбера дали е в добро техническо състояние

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Разни хора, разни идеали, затова и има и различни коли
      Да ама твоя френския не връви за разлика от моя
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #93
        От: Ще купувам УАЗ 469 как да разбера дали е в добро техническо състояние

        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
        Да ама твоя френския не връви за разлика от моя
        А върви си много добре даже.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #94
          От: Ще купувам УАЗ 469 как да разбера дали е в добро техническо състояние

          Очаквах поне тук да сте надживели детството си и да дадете адекватни съвети на дамата.
          На първо бръкнете с пръст в ауспуха, разтъркайте, по пръстите тряба да останат сухи сажди, ако има мазно то значи автомобила гори масло(което не е много добре): направете едно пробно шофиране - не би трябвало да има проблем при изправен такъв - не би трябвало да има страчини шумове - чукане и тракане, пробвайте как влизат "скоростите на скоростната кутия"; пробвайте изправността и на предното предаване - запознатите да кажа как се усеща; вижте как работят уредите - за акумулатора(при работа на двигателя стрелката на прибора с изписана на него буква "А" трябва да е леко вдясно, когато мащината работи на празен ход трябва да е в средата, а без пуснат двигател с пуснати светлини - леко вляво); при движение налягането на маслото е хубаво да е между 2-4(мисля, че масло пишиши на прибора). Залегнете след пробното шофиране и вижде от долу за ръжди(корозия) и течове от автомобила - всяко едно нещо е предпоставка за посещение в сервиз, ако сами не можете.
          Това са неща, които ги има и в други форуми.
          Като цяло УАЗ е евтин за подръжка автомобил с изключение на разходаь но няма пълно щастие. Няма затчици и клапани, които могат да бъдат проблемни и манипулирани както при новите автомобили - с датчици за 1000лв за да се свали разхода с 1-1,5л. Няма скъпи ремонти, цените на частите са символични
          Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
          Колко да са поскъпнали частите за УАЗките като едни сегменти са 20лв. гарнитури комплект-18лв.феродов диск35лв.смяна масло и филтър-23лв.
          бих добавил мембрана на бензиновата помпа 3лв, ремък - 3 лв.
          УАЗ е хубаво да си купи човек, ако ще си го ремонтира сам. Ако това ще става в сервиз просто се губи смисъла на това да се управлява УАЗ.
          Цените за ремонт са като на джип или почти, само караш УАЗ и си лишен от всякакъв комфорт или престиж(до колкото тези автомобили се наложиха като символ за социално благополучие).
          Ако не го правиш сам/а просто няма смисъл от евтина УАЗ-ка, която дори в момента не е толкова евтина за покупка според мен.
          За дама може би една пандичка отново 4х4.
          Всеки автомобил си иска своето - време(за автомоби като УАЗ, нива и старите автомиби, които човек може да прави сам в гаража или на паркинга пред блока) или пари(за повечето западни, които да се установип роблема се закача с жица и началото е 20-30лв), куците броки машини изискват и двете и пари и време, но няма такава машина, която не изисква нито едно от двете.
          Човек, които купува УАЗ по принцип взима с цел само да въти геврека и следва момент, в които всичко почва да подава лека полека и от там тръгват приказките за трошливите УАЗ-ки. Ако се експлоатира по същият начин един японски, немски и ли не знам си къв джип също ще подаде. Това обаче не става, защото там всичко е по-"дебело" и никой не си позволява такива волности.

          Коментар


          • #95
            От: Ще купувам УАЗ 469 как да разбера дали е в добро техническо състояние

            Много добри съвети. Точно и изчерпателно. Аз само бих добавил едно закачане на диагностика. Братко мили, та това е един УАЗ ! Той си омаслява по принцип , вози дървено , скоростите са предизвикателство и навик .Частите не са чак толкова евтини .А що се отнася до престиж ,ще снимам вече тези ,които ги дърпам .Като предварително ще ги питам дали няма да ги обидя като им помагам с тоя руски недомисляк.

            Коментар


            • #96
              От: Ще купувам УАЗ 469 как да разбера дали е в добро техническо състояние

              Първоначално публикуван от velinsl Преглед на мнение
              Очаквах поне тук да сте надживели детството си и да дадете адекватни съвети на дамата.
              Не знам кой си е надживял детството ама добре знам кой не е виждал УАЗ на живо.

              Коментар


              • #97
                От: Ще купувам УАЗ 469 как да разбера дали е в добро техническо състояние

                Първоначално публикуван от velinsl Преглед на мнение
                не би трябвало да има страчини шумове - чукане и тракане.
                Такъв УАЗ още не е произведен Там просто свикваш с шумовете и като някой по някаква причина изчезне значи има проблем На времето в сервизната книжка на волгата пишеше че виенето от диференциала само влошава комфорта на возене.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #98
                  От: Ще купувам УАЗ 469 как да разбера дали е в добро техническо състояние

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Не знам кой си е надживял детството ама добре знам кой не е виждал УАЗ на живо.
                  Ясене, ако си мислиш за мен, то си нямаш и на идея колко си далеч от истината. Дори и не можеш да предположиш.
                  Само да кажа, че публикуваните цени съм ги купувал ЛИЧНО тези неща.

                  Дорога, вярно си прав. Това, обаче да дърпаш разни западни и далекоизточни и др. подобни е унижение за тях. Няма как да е престижно щото хората, които мечтаят за Х5, Кю7, Е200 и т.н. не виждат събитията в гората. Тях не ги привлича джипа като способности извън пътя , а лъскавото и символът на това да управляваш такъв "джип" - финансово стабилен, свободен да правиш на пътя каквото си искаш БЕЗНАКАЗАНО, правото да "не работиш" и мачкаш останалите около теб.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Ще купувам УАЗ 469 как да разбера дали е в добро техническо състояние

                    Първоначално публикуван от velinsl Преглед на мнение
                    ... да дърпаш разни западни и далекоизточни и др. подобни е унижение за тях.
                    Знам поне 50 човека само от Форума които никак не ми изглеждат унижени.

                    А това че съдиш за хората по колите им малко те изкарва извън понятията на този форум.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X