Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От къде да намеря Бабит без съдържание на олово за направа на биелни лагери

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От къде да намеря Бабит без съдържание на олово за направа на биелни лагери

    Здравейте.
    От къде мога да намеря в България сплав -Бабит на основата на калай. ( 89%калай, + антимон и мед).

    Трябва ми за направата на биелни лагери на стар бензинов 4-т двигател. ( 6-7конски сили)

    Също така някой правил ли тази процедура?
    Четох много в американски форуми и от почетеното разбрах, че в бабита не трябва да има голямо съдържание на олово. Оловото е меко и е използваемо в големи бавно оборотни двигатели където смазването е осново с четчица с грес по движещите се детайли.

    За двигатели с вътрешно горене и не много високи обороти трябва да се ползва бабит с ниско съдържание на олово.

    Някой знае ли от къде може да се намери?

    Благодаря.

  • #2
    От: От къде да намеря Бабит без съдържание на олово за направа на биелни лагери

    Търси някои познат от Сливен,там навремето имаше имаше изкустни маистори на такива лагерни черупки!Все някои младок щее откраднал занаята
    Най-добре е да имаш богати приятели!!!
    Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

    Коментар


    • #3
      От: От къде да намеря Бабит без съдържание на олово за направа на биелни лагери

      Преди доста време правих във Варна лагери за една хонда 250. майстора използваше лагери от някакъв автомобил които напасваше. Реже ги до необходимия размер, огъва ги/предполагам чрез нагряване/ и разпробива дупка за маслото където трябва. Мисля че ще е по лесно да пробваш тоя вариант с някакъв стар лагер.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #4
        От: От къде да намеря Бабит без съдържание на олово за направа на биелни лагери

        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
        Преди доста време правих във Варна лагери за една хонда 250. майстора използваше лагери от някакъв автомобил които напасваше. Реже ги до необходимия размер, огъва ги/предполагам чрез нагряване/ и разпробива дупка за маслото където трябва. Мисля че ще е по лесно да пробваш тоя вариант с някакъв стар лагер.
        Точно това е пътя .Напасване на автомобилен до размер
        РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

        0895шест29410 .

        Коментар


        • #5
          От: От къде да намеря Бабит без съдържание на олово за направа на биелни лагери

          Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
          Точно това е пътя .Напасване на автомобилен до размер
          0888872424 Радко Мирчев

          Коментар


          • #6
            От: От къде да намеря Бабит без съдържание на олово за направа на биелни лагери

            Пробвали сме с огъване и напасване (с шлайфане на задната част на черупката) обаче не издържат.
            Двигателя на който ще се прави тази процедура е без маслена помпа, смазва се с плискане на маслото и автомобилните лагери са едва покрити с въпросната "спойка" докато оригиналните са почти целите от такъв материал.
            Иначе ако има автомобилен лагер с такъв размер веднага бих пробвал. Диаметъра на вала е 29мм

            Коментар


            • #7
              От: От къде да намеря Бабит без съдържание на олово за направа на биелни лагери

              Само идейка.Да се пита във вагоноремонтния завод.
              пп За композит , да си не помислихте за плъзгащ лагер!
              Последно редактирано от jeko47; 02-08-15, 22:55. Причина: знам ли...
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: От къде да намеря Бабит без съдържание на олово за направа на биелни лагери

                Пробвaй където продaвaт чaсти зa мотофрези и косaчки.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #9
                  От: От къде да намеря Бабит без съдържание на олово за направа на биелни лагери

                  На старите корабни агрегати лагерите са бабитови.Сигурен сън,че в кораборемонтните заводи на Варна все още се възстановяват такива.Мога да попитам.Успех!
                  TLC 120 Prado
                  Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                  Коментар


                  • #10
                    От: От къде да намеря Бабит без съдържание на олово за направа на биелни лагери

                    Имам каквото ти трябва.Купих парче от пръчка /композицията доста тежи/ да правя лагерите на един Мерцедес от 1938г но го продадох така и материала остана.Ако искаш,пиши на лични или се обади на 0888074317.Само че трябва да знаеш ,че заливането на черупките и обработката после не са лесна работа,трябва си специалист....

                    Коментар


                    • #11
                      От: От къде да намеря Бабит без съдържание на олово за направа на биелни лагери

                      Благодаря. Писах ти ЛС.

                      Някой знае ли точна пропорция на Калай антимон и мед ? 80-82%калай около 12% антимон и 5-6% мед това ли е пропорцията ?
                      Намерих фирма която прави сплави по поръчка и когат да ми направят такава сплав цената е около 30лв/кг

                      Коментар


                      • #12
                        От: От къде да намеря Бабит без съдържание на олово за направа на биелни лагери

                        Обади се на Жоро - 0888 711 341. Опитен реставратор, професионален двигателист, почитател на старинните машини. Мисля, че няма да ти откаже съдействие.
                        С "Фармахим" - непобедим
                        Дизел - само дънки!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X