Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за керамоти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за керамоти

    Здравейте, в края на месеца заминавам на Керамоти в Гърция на море. Докато съм там мисля да си взема една въдичка и да похвърлям от кея или не знам откъде. Предполагам, че любителите на морския риболов за ходили и могат да ми кажат какво да правя?
    Имам шаранжийски въдици 3 метра дължина,имам по 1,50-1,80м дължина въдици и една 2,30м
    Дълга въдица ли да избера за морето и на какъв монтаж да съм? Може би изкуствена рибка?
    Никога не съм ходил на морски риболов и това ще ми е за първи път. Сутрин или вечер да ходя?
    Колко резервни мотажа да си нося, като се има впредвид, че ще ходя общо за 6-7 часа за целия престой

  • #2
    От: Съвет за керамоти

    Ходи от септември нататък, ако става дума за от брега.
    Сега - само с лодка и навътре.
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за керамоти

      Аз колкото за кеф да се пробвам. Нищо ли няма вмомента от брега?

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за керамоти

        Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
        Аз колкото за кеф да се пробвам. Нищо ли няма вмомента от брега?
        Вземи чепарета и бомбарди (или булдо). Не хвърляй близо до плажа - забранено е. Носи за стръв бели и пилешко месо.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за керамоти

          Вземи си един директен телескоп поне 6-7м. и/или болонезе. Монтажите са на плувка, може подвижна, може и стационарна. Дълбочината на кея е 5-8м. Сутрин рано и привечер е идеалното време за кея, има добри попадения независимо от мнението на скептиците. Ходя доста често там и ти го казвам от опит. Стръв може и да не носиш, защото отвориха нов магазин за такъми точно срещу кея(точно до сладкарницата която вади табела "ДОМАШНО ПРИГОТВЕН СЛАДОЛЕД/ и винаги има добра стръв. На слука и да си изкарате добре. Аз заминавам за там на 08.08.
          TOYOTA Land Cruiser LJ70
          Fiat Croma II 1.9 JTD

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за керамоти

            Чувал съм разни работи, че като се прибират риболовните кораби с тях върви и навалица от риба. Не знам до колко е вярно и дали може да е полезно за риболов обаче .

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за керамоти

              Най-дългия ми телескоп е 3,50 метра и не виждам смисъл да купувам телескоп, като няма да ходя отново. Директен телескоп имам, но е 4 метра. Какъв е проблема да ползвам моя телескоп с макара?
              Тоест да се отказвам?

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за керамоти

                Няма да се отказваш. И 3,50 ще свърши работа с подвижна плувка. Все пак каза че за малко ще ловиш. Като тръгне рибата, не излиза отгоре да пита дали си с болонеза, за да кълве само на нея. Същия телескоп ще ти свърши работа и за бомбардата. Аз миналата година бях уж за малко есента, а не пропуснах и ден (за два-три часа само) от 10 дневната почивка. Смея да твърдя че риба не сме купували, но и без нея на масата не сме оставали. Телескопчето ми бе 2,80 . Хубаво би било да имаш различни корди навити на шпули за макарата на телескопчето. Това за различните методи на ловене за видовете риба. Шаранджийската пръчка я вземи. Няма да натежи. Ако хванеш зарган, монтажа е на тапа като за щука, но без олово. Зарганчето за стръв, пускаш го и то си развива доста. Ударите са.....(ако ги има) олеле майко. На мен ми казаха че било късмет да удари на това. Е, аз имах 3 пъти късмет, но само една риба извадена. Останалите 2 си развиха 200м. влакно 0,35 на аванс и си заминаха. Сещай се за размера Тази година ще съм пак така
                Последно редактирано от tiramisu; 24-07-15, 17:36.
                „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за керамоти

                  Супер си, телескопа ми е с макара. Само не ми стана ясно точно какви монтажи да взема от магазина и на какво по-точно да ловя. Колко грама да е тази подвижна плувка? Кукичката колко да е голяма и какво да слагам за стръв? Колега по-нагоре в темата каза, че имало магазин срещу кея и от там можело да си купя стръв, но каква?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за керамоти

                    Понеже не съм голям рибар искам нещо простичко, но и добре обеснено за да не ми се смеят в магазина. Извинявам се, ако прекалявам с въпросите

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за керамоти

                      Нещо простичко и добре обяснено е да си вземеш риба от магазина. Всяка сутрин карат прясна и различни видове. От там нататък, няма нищо хем да е просто и да е добре обяснено. Поне не и с 20 изречения. Всеки метод на риболов създава предпоставки за среднощни разговори до ранни зори. Взимаш въдиците, пристигаш на място и нищо няма. Като видиш хващащи колеги, мислиш. Занаят не се учи с " знам къде да го вкарам , ама не се получава." Трябва си практика, не теория . Поне и не за двата часа седмично.И рибарлъка е в това число." Имам въдица, не съм рибар, ама искам да хвана". Между другото, получи доста информация.
                      „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X