Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фероза с двигател на bmw

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Фероза с двигател на bmw

    Здравейте колеги,най накрая имам време да довърша темата и да драсна няколко реда какво се случи.
    След взимане на окончателно решени ,че на двиг. това му е работното положение трябваше да се извари всичко ,което сътворих ме.


    Тук се намеси Павката и за една обет всичко беше заварено.И ето така изглеждат новите рамена.


    И пак се почна едно мерене.Трябваше да измерим с колко да скъсим задният кардан и с колко да удължим предният,като оставим 20мм технологично разстояние за монтаж и демонтаж.Всичко това се наложи защото преместихме с 6см средната греда с тампона за ск. кутия.Пратих карданите за ремонт и се заех с боди лифта. Промених височината на боди лифта от 6 см на 4см.
    После се заех с направата на изпускателните колектори. Там проблема идваше ,че в оригиналният си вид слизаха много надолу и пречиха на жилото за съединителят. Малко рязане и препасване и ето го резултата.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151103_111235.jpg
Прегледи:1
Размер:112.4 КБ
ID:5694163

    Назад продължих с двуцевка после късо парче тръба 63мм, отвор за ланда сонда и мека връзка,после резонаторна тръба, която минава над задният кардан и крайно гърне от лявата страна на джипката. Следващата седмица ми върнаха карданите и ги монтирах,всичко беше перфектно.
    Една сутрин легнах под ферозката ,ей така просто да огледам и изненада тръбичките за гориво и спирачките минаваха много близко до изпускателните тръби
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151103_112013.jpg
Прегледи:1
Размер:132.0 КБ
ID:5694166

    Малко намистане и тръбички те са на безопасно разстояние ,също така там сложих и предпазна ламарина.
    Дойде ред и да наредя предницата.Сложих калниците и предната греда,едно бързо измерване на мястото за радиатора и на моргата.Рулетката показа, фият браво тд 100.Понеже оригиналните перки не ми харесаха се спрях на перки от рено сценик.Монтажа стана много лесно ,две ге образни планки на който ляга радиатора се завариха на напречната греда на шасито и радиатора легна на тях.Перката също пасна много лесно с малко преправяне.Дойде ред на управлението на вентилатора,една основа,състояща се от предпазител 30а и реле 40а ,това силовата верига и предпазител ,три позиционно копче ,термошалтер който се намира на радиатора ,сработва на 87 градуса и от там на бобинката на релето.Три позиционното копче монтирах в купето (автоматичен режим,изключено и ръчен режим на вентилаторите).Тази комбинация за охладителна система за сега работи безотказно ,много рядко чувам перките да работят.


    Дойде ред и на хидравликата ползвам разширителното казанче от бмв-то,направих нов маркуч от помпата до кормилната кутия и хидравлика си имаме.
    За въздушен филтър ползвам ферозовият с малко изрязване и монтиране гъвкав маркуч с диаметър от една страна 60мм (към въздушната кутия) и 70мм към дебитомера. От там накачих и другите дреболийки и на еладжия за да го запали .
    На другият ден, чудо феро запали,вторият най-щастлив ден в живота ми.Първият беше когато ми се роди дъщеричка.Бях на седмото небе и всички около мен който помагаха.
    На другият ден монтирах газовият инжекцион и газ за нощна смяна 60км тестови период .Всичко мина благополучно.
    И ето го крайният продукт.



    0893966166- Димо Тодоров

    Коментар


    • #32
      От: Фероза с двигател на bmw

      Много добре. Поздрави колега!
      O877886339

      Коментар


      • #33
        От: Фероза с двигател на bmw

        Първоначално публикуван от Иван Вълчанов Преглед на мнение
        Много добре. Поздрави колега!
        Мерси
        0893966166- Димо Тодоров

        Коментар


        • #34
          От: Фероза с двигател на bmw

          Здравейте искам да продължа темата заванах се със същата тая щуротия мнения ще ми бъдат полезни благодаря предварително

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X