Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Нещо не ти е наред помпата. Никога не съм се борил с пружини, отварял съм помпа на УАЗ, Лада, Савием и пружината никога не е била интрига. Не се и очаква - от нея зависи налягането което помпата създава и с по-силна пружина карбураторът ще се препълва. Или нещо не си сглобил както трябва ама не се сещам какво може да е. Пружината се свива без проблем с два пръста до пълно опиране на навивките.

    Ако искаш електрическа помпа - може, но трябва да вземеш мерки за предотвратяване на работата на помпата при спрял двигател. Взема се помпа за карбураторен японец - много са такива и всичките стават.
    Това с обезопасяването мисля че е най малкият проблем,просто я връзваш за клапана дето пуска бензина и си в джаза .Така ще работи само когато си превключил на бензин!

    Коментар


    • #47
      От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

      Ако се "залупиш" в гората ,докато осъзнаеш че дясната ти ръка е строшена на три места и трябва да върнеш контакта с лявата,белята станала и 3-4 литра бензин са заляли горещия мотор...
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #48
        От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

        Трябва просто едно реле време ,свързано със сигнал от делкото.Най обикновен ключ за газ има такава функция
        Където не мога пеш продължавам с Уаза.
        Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
        Съдействие на закъсали автомобили

        Коментар


        • #49
          От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

          Това аз го знам. Но колегата отгоре нехае за подробностите...
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #50
            От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

            Бензиновата помпа днес пак отказа, ще се сменя с нова.
            Каква да търся като марка, двигателя е ГАЗ24?
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #51
              От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

              Хубавите бяха ПЕКАР. Ама не знам има ли ги още.

              Коментар


              • #52
                От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                Отказва защото гумичките на клапанчетата са станали твърди като бакелит. Разглобяват се и се сменят. Вервай ми! С поздрав Борето
                Сега видях , че преди 4 години си питал за решение и съм ти писал същото..........
                Последно редактирано от boreto2; 01-04-19, 06:40.

                Коментар


                • #53
                  От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                  Тогава сменях платна клапанчета и не помня вече, работи до вчера и вчера свърши газта, обърнах на бензин и след няколко километра отказа да качва.
                  Мисля да сложа нова, не ми се занимава вече с тази.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #54
                    От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                    Помпата трябва да работи винаги и да има обратен бензин, но мисля че на УАЗ няма обратен бензин. Само на Волгата има. Тя/помпата/ като остане суха се пържи на слаб огън. Борето

                    Коментар


                    • #55
                      От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                      Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                      Тогава сменях платна клапанчета и не помня вече, работи до вчера и вчера свърши газта, обърнах на бензин и след няколко километра отказа да качва.
                      Мисля да сложа нова, не ми се занимава вече с тази.
                      Опитът ми в употреба на съвременни резервни части подсказва, че е по-добре да направиш нов ремонт на старата помпа, отколкото да купиш незнаен боклук. Е, ако не подлежи на ремонт, тогава си хванат за мустака.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X