Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

    +1 за самотека. Някой буркан с по-широко гърло и мотоциклетно или бозаджийско кранче на дъното.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #32
      От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Или мокрия парцал в/у помпата.
      Това е решението. Работи винаги.

      Коментар


      • #33
        От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

        Първоначално публикуван от DAROGA Преглед на мнение
        Здравейте! Мисля да експериментирам с нещо, което да замени бензиновата помпа при аварийна ситуация. Идеята ми е херметически затворен съд, в който е бензина, свързан с резервоар с въздух под налягане да подава гориво към карбуратора. Налягането на въздуха ще е през регулатор. Замислено е да бъде компактно и преносимо, услужвайки на някой в нужда. Единствено не открих със сигурност какво да бъде налягането, за да не препълва карбуратора?
        Това се прави на Лада като ти се скапе горивната помпа. Помпата за гуми се свързва на отдушника на резервоара и надуваш оттам. Като закиха колата протягаш ръка и напомпваш пак. Имай предвид че лесно можеш да пръснеш резервоара с такава помпа. На УАЗ пак може да стане ама трябва да си сложиш щутцер на капачката, защото там е отдушника.

        Налягането при което иглата спира да затваря е около 0.35 бара. Горе-долу 0.2 създава изправна бензинова помпа.

        Туба с бензин на високо и на самотек => също сме пробвали. Няма толкова високо място в колата че да е достатъчен дебита. На Трабант иглата е с друг диаметър, карбураторът е на височината на бронята и пак разчита на вакуума от въздушния филтър за да вкарва нужния бензин.

        Коментар


        • #34
          От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

          Проблема го реших с ремонтен комплект, има всичко, клапанчета, платно, пружинки, за 5 лв.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #35
            От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

            Решил си го щото мина октомври. На лято пак ще приказваме.

            Коментар


            • #36
              От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

              Може ли някой да ми каже размера на ремъка на динамото на ГАЗ24?
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • #37
                От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                Утре, ако не забравя.

                Коментар


                • #38
                  От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                  Ремень 10x1025 генератора клиновой ГАЗ 24, 31029 ДВС 402 (пр-во Bosch), Харьков

                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                    http://www.inserk.ru/index.php?id=31 Тук е истината ( по ГОСТ). С поздрав Борето

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                      Здравейте,днес реших да си сменя платното на помпата(защото отказа),след като минах през 7-те кръга на АДА,говоря да сложа платното(защото пружината е много яка и много трудно се натиска) реших че искам ел.помпа,но така и не разбрах,КАКВА ТОЧНО ДА ТЪРСЯ?Моля помогнете,защото дори след смяната на платното, помпата не качва...

                      п.п Между другото да кажа как успях да се преборя с пружината,свих я колкото мога с помоща на СВИНСКИ ОПАШКИ,сложих я,после си затегнах спокойно платното,срезах си свинските опашки и натам знаете.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                        Нещо не ти е наред помпата. Никога не съм се борил с пружини, отварял съм помпа на УАЗ, Лада, Савием и пружината никога не е била интрига. Не се и очаква - от нея зависи налягането което помпата създава и с по-силна пружина карбураторът ще се препълва. Или нещо не си сглобил както трябва ама не се сещам какво може да е. Пружината се свива без проблем с два пръста до пълно опиране на навивките.

                        Ако искаш електрическа помпа - може, но трябва да вземеш мерки за предотвратяване на работата на помпата при спрял двигател. Взема се помпа за карбураторен японец - много са такива и всичките стават.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Това се прави на Лада като ти се скапе горивната помпа. Помпата за гуми се свързва на отдушника на резервоара и надуваш оттам. Като закиха колата протягаш ръка и напомпваш пак. Имай предвид че лесно можеш да пръснеш резервоара с такава помпа. На УАЗ пак може да стане ама трябва да си сложиш щутцер на капачката, защото там е отдушника.

                          Налягането при което иглата спира да затваря е около 0.35 бара. Горе-долу 0.2 създава изправна бензинова помпа.

                          Туба с бензин на високо и на самотек => също сме пробвали. Няма толкова високо място в колата че да е достатъчен дебита. На Трабант иглата е с друг диаметър, карбураторът е на височината на бронята и пак разчита на вакуума от въздушния филтър за да вкарва нужния бензин.
                          Ето моя майстор как се прибра от гората Натиснете снимката за да я уголемите

Име:i0000010.jpg
Прегледи:1
Размер:68.5 КБ
ID:5731782
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • #43
                            От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Нещо не ти е наред помпата. Никога не съм се борил с пружини, отварял съм помпа на УАЗ, Лада, Савием и пружината никога не е била интрига. Не се и очаква - от нея зависи налягането което помпата създава и с по-силна пружина карбураторът ще се препълва. Или нещо не си сглобил както трябва ама не се сещам какво може да е. Пружината се свива без проблем с два пръста до пълно опиране на навивките.

                            Ако искаш електрическа помпа - може, но трябва да вземеш мерки за предотвратяване на работата на помпата при спрял двигател. Взема се помпа за карбураторен японец - много са такива и всичките стават.
                            Ша са препълни , ма после.Има иглен клапан управляван от поплавок
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                              Игленият клапан има определено налягане което да издържи, после бензинът избутва поплавъка. По-горе съм написал.

                              Сложи му помпа от инжекционна система, пък обяснявай после за поплавъка.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                                [QUOTE=Ясен;3037687
                                Сложи му помпа от инжекционна система, пък обяснявай после за поплавъка.[/QUOTE]
                                Моя го бях направил така ,но със тройник за обратно гориво ....
                                ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X