Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

    Миналата година / 20 юли / при качване към яз Калин / 17 км на първа / помпата отказа , а ония ден като ходих натам си го качих на газ без проблем.
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #17
      От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

      Ясене покажи ми една Волга на по малко от 20год. Пример: Някой кара ли с 20 годишни гуми на колата си? Същото е с бензиновата помпа. Няма уцелване. По на запад са го решили въпроса с малките проблеми - продават си колата на изток.

      Коментар


      • #18
        От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

        Има бая гумички по колите и ако не са руски изкарват и по повече от 20г.

        Коментар


        • #19
          От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

          [QUOTE=Ясен;2798706]Има бая гумички по колите и ако не са руски изкарват и по повече от 20г.[/QUOTE


          Руската гума е най- железната гума на света! Тя не се пука, тя се чупи!

          Коментар


          • #20
            От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

            [QUOTE=Пенчо;2798708]
            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Има бая гумички по колите и ако не са руски изкарват и по повече от 20г.[/QUOTE


            Руската гума е най- железната гума на света! Тя не се пука, тя се чупи!
            А какви ли са им презервативите тогава ?

            Коментар


            • #21
              От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

              [QUOTE=ivo-police;2798785]
              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              А какви ли са им презервативите тогава ?
              Наборе , те не разбираш ...от руска техника ...наздраве
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #22
                От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                [QUOTE=ivo-police;2798785]
                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                А какви ли са им презервативите тогава ?
                кофти. Те затова са толкова много...
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #23
                  От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                  От тоя недостатък страдаха на времето москвичовите помпи на 412 . Лятото редовно слагах един парцал и го поливах с вода . Проблема го реших с ладова помпа .
                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  кофти. Те затова са толкова много...
                  Да бе много един средно голям китайски град
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                    [QUOTE=ivo-police;2798785]
                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    А какви ли са им презервативите тогава ?
                    Bullet proof
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                      Електрическа от ситроен вх крбуратор,външна.първи опит:-)Бях със зазова,нова,не и стига дебита,ненадеждна ел.част,поправена,живее в един самурай като аварийна,не си заслужава парите.Втори опит :-)универсална плунжерна,нова,за карбуратор,изгоря мултивибратора, защото е китайски,освен това изисква връщаща линия,не си заслужава парите 80лв. на вятъра.Последната е от морга 20 кинта,от Вх -а,работи отлично,естествено с линия за обратно гориво и реле. Относно оригиналната,недомислена естествено,за сравнение на самурая е на главата,но не спира ,причината е ,че има връщаща линия,така се охлажда, бензина не кипва и не спира. Така избора е ваш:ел.помпа и преработка на системата,или оригиналната и редовно "поливайте градинката" като Пинокио,може пък да израсте някое дръвче с помпи.
                      Последно редактирано от ivan_; 22-07-15, 22:19.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                        За обвиняващите клапаните и платното - ако има нещо общо с ВАЗ-овите помпи - вътре самия пластмасов корпус, държащ клапанчетата (до колкото изобщо си спомням устройството) на самарата ми имаше микропукнатина. Видях я чак като смених цялата помпа с нова, което и реши някогашиня ми проблем с не-палене при екстремни темпратури (при мен - зимата). И платна сменях няколко пъти и какво ли не, ама чашата преля когато комшията насред люта зима си запали дизеляка и тръгна на работа, а аз с бензинката, купена и поради намразването на избушения дизел, дето имах преди това, мигах тъжно на парцали като не рачи да запали. Нова от магазина, а старата директно излетя в кофата за боклук в съседство. Така я и продадох някоя и друга година след това.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                          ПОДАРЯВАМ (но не повече от два комплекта) в ПловдивНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN7000.jpg
Прегледи:1
Размер:103.0 КБ
ID:5674434Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN7001.jpg
Прегледи:1
Размер:92.8 КБ
ID:5674435Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN7002.jpg
Прегледи:1
Размер:75.3 КБ
ID:5674436Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN7003.jpg
Прегледи:1
Размер:83.3 КБ
ID:5674437Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN7005.jpg
Прегледи:1
Размер:84.5 КБ
ID:5674438Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN7006.jpg
Прегледи:1
Размер:86.7 КБ
ID:5674439Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN7007.jpg
Прегледи:1
Размер:80.2 КБ
ID:5674440Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN7008.jpg
Прегледи:1
Размер:113.9 КБ
ID:5674441Борето 0888788178

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                            Колеги така като чета темата се сетих за една смешка. Руснака англичанина и българина спорили коя е най здравата гума. Руснака казал нашата гума един метър парче става на десет пред и да се скъса,англичанина казал с моите гумени тиранти мога да скоча от покрива на блока и се късат почти на земята. Българина седял слушал ги и рекъл: Незнам за вашите гуми колко са здрави ама аз имам едни стари цървули и есенес като се качих на ореха да го бруля че като се лъцнах и полетях надолу. Паднах потроших си ребрата и краката ама на цървулите нищо им няма.
                            Та за помпата като пробвах с платната и не можах да ги юдордисам и да я науча да качва гориво отидох и си купих нова от тогава съм си добре. 38лева дадох като откаже пак ще си купя.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                              Здравейте! Мисля да експериментирам с нещо, което да замени бензиновата помпа при аварийна ситуация. Идеята ми е херметически затворен съд, в който е бензина, свързан с резервоар с въздух под налягане да подава гориво към карбуратора. Налягането на въздуха ще е през регулатор. Замислено е да бъде компактно и преносимо, услужвайки на някой в нужда. Единствено не открих със сигурност какво да бъде налягането, за да не препълва карбуратора?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бензиновата помпа отказва в жегите, решение?

                                Първоначално публикуван от DAROGA Преглед на мнение
                                Здравейте! Мисля да експериментирам с нещо, което да замени бензиновата помпа при аварийна ситуация. Идеята ми е херметически затворен съд, в който е бензина, свързан с резервоар с въздух под налягане да подава гориво към карбуратора. Налягането на въздуха ще е през регулатор. Замислено е да бъде компактно и преносимо, услужвайки на някой в нужда. Единствено не открих със сигурност какво да бъде налягането, за да не препълва карбуратора?
                                Добре е като идея, но малко сложно ми се вижда. Като знам как тече карбуратора, при не добре работеща игла. Трудно ще се нагласи налягането. Мисля че е по добре туба с бензин на по високо и на самотек.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X