Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...64#post2623864

    Ако не си го чел. Преди да си оправя радиаторчето правеше същото. Духаше топло в движение и когато спра ставаше студено. Успех
    LR Discovery 300Tdi 1996
    Subaru Outback 2.5 1998
    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

    Коментар


    • #32
      От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

      Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
      Да попитам имащите единица дали и при тях е така?! Проблеми с охлаждането нямам след почистването между радиаторите. Проблем със загряването също нямам. Загрява си нормално за студения си мотор. Но ми прави впечатление, че парното след спиране на място след около 1 -2 минути започва да духа хладък въздух. Като тръгна пак започва да духа топло. Детевоза ми също е дизел, но не наблюдавам при него такова природно явление. Та дали и при вас се държи така топлото или да търся някакъв проблем?
      Не е нормално, при мен дори на място при минус 20 с загрят мотор си духа топло от парното, след 1 час шофиране вътре в колата си е за къс ръкав, до момента нищо не чистено и мито по радиатора, само съм добавил дизелова печка защото се кара на къси дистанций напоследък и го подгрявам предварително с печката.
      В нормално положение за около 20-25 минути от парното започва да духа топло, до доста топло, с печката времето се скъсява за около 3-5 минути.

      Препоръчвам ти да си намериш мокра печка Вебасто цените са около 200-300 лева, но за този хамбар си е препоръчително в студено време, трудно се поддържа целия отоплен!

      Коментар


      • #33
        От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

        Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...64#post2623864

        Ако не си го чел. Преди да си оправя радиаторчето правеше същото. Духаше топло в движение и когато спра ставаше студено. Успех
        Благодаря!
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • #34
          От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

          Ако не са метални капачките (на радиатора и другата за обезвъздушаване) - отскочи до кварталната бакалия и си земи една тапа, май беше 1/2 - отиди с нея
          Че на мен ми се разпадна една и докато я отвъртя и после само глава не свалях да чистя парчетата...
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • #35
            От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

            Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
            Ако не са метални капачките (на радиатора и другата за обезвъздушаване) - отскочи до кварталната бакалия и си земи една тапа, май беше 1/2 - отиди с нея
            Че на мен ми се разпадна една и докато я отвъртя и после само глава не свалях да чистя парчетата...
            Добре Насе. Днес ме викнаха на работа и нищо не направих. Утре пак цял ден съм там и пак нищо няма да правя. Тапа имам така в мазето, ще я взема преди да почна. 1/2 е ... ivo-police ми я беше показвал на неговото Диско.
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • #36
              От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

              Ако ще сменяш радиаторче на парното ... имам чисто ново,в кашончето.Поръчахме го за моето диско но след като разглобиха джипа се оказа ,че не става .
              rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
              0898 51 31 46

              Коментар


              • #37
                От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

                Днес смених жилото за предния капак дето ми го даде Дидко. Жив и здрав да си Дидо, стана перфектно, смазано и механизма смазан и сега се отваря с два пръста без услие. Смених си и големия пистов ремък, та и там нещата заспаха. Остана време да се позанимавам с парното и покрай занимавката видях, че виското си се върти мощно и на студен двигател, та май ще трябва да го сменям. Някой ако е сменял с ново да сподели цена и от къде в БГ за да го сменя бързо. И още нещо искам да попитам. Трябва ли антифриза да циркулира непрекъснато през разширителното казанче? Има един тройник приличащ ми на клапан непосредствено преди разширителния казан. В него влизат два маркуча, единият от най-високата точка на тялото на термостата, а вторият идва от горната страна на радиатора. От клапана излиза един маркуч, който отива директно в разширителния казан. През този клапан не минава антифриз от никъде на никъде и според мен системата не може да се обезвъздушава сама. Каква е ролята на този клапан и трябва ли да се държи така? Т.е. да не пропуска антифриз през себе си?!!!

                П.С. Забравих да кажа, че при загасен мотор развъртях тапата за обезвъздушаване на термостата. Вътре беше почти без антифриз. Запалих и при работещ вече двигател обезвъздуших. Позле отвих тапата и на радиатора. Там си беше добре.
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • #38
                  От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

                  Колега клапанчето трябва да пропуска в едната посока.Това му е идеята да се обезвъздуши системата.При мен се беше запушило и нямях никакво парно.След продухване с уста нещата си дойдоха на място.Парното си духаше добре.Но без да искам след време го счупих и сега съм с тройник не намерих клапан.Не виждам никаква разлика от преди това.Поздрави.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

                    Първоначално публикуван от rsimeonov Преглед на мнение
                    Колега клапанчето трябва да пропуска в едната посока.Това му е идеята да се обезвъздуши системата.При мен се беше запушило и нямях никакво парно.След продухване с уста нещата си дойдоха на място.Парното си духаше добре.Но без да искам след време го счупих и сега съм с тройник не намерих клапан.Не виждам никаква разлика от преди това.Поздрави.
                    Благодаря! Утре ще бъде отворено и почистено. Иначе след днешното обезвъздушаване има парно та знае ли се. И не охлажда, като работи на място.
                    Георги Танев (0+)
                    Land Rover Discovery 1 300 TDi
                    Land Rover Club Bulgaria
                    0887 930 238, 0878 797 768

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

                      Питах ДАРУ за виско .. 284 лева, но го нямат налично. Доставка до 10 дни да го е** .....
                      Георги Танев (0+)
                      Land Rover Discovery 1 300 TDi
                      Land Rover Club Bulgaria
                      0887 930 238, 0878 797 768

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

                        Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...64#post2623864

                        Ако не си го чел. Преди да си оправя радиаторчето правеше същото. Духаше топло в движение и когато спра ставаше студено. Успех
                        Клапанчето се оказа читаво, нооо .... маркуча (8 мм) от щуцера на термостата до клапанчето беше запушен толкова яко, че не можах да прокарам през него стоманен водач за теглене на кабели! Смених с нов и всичко заспа. И да .. антифриза циркулира през разширителния казан и системата се самообезвъздушава. Това понеже четох някъде по темите, че не циркулирала. Сега остана само виското да си сменя. Благодаря ти много. На тези които се отзоваха със съвет също.
                        Георги Танев (0+)
                        Land Rover Discovery 1 300 TDi
                        Land Rover Club Bulgaria
                        0887 930 238, 0878 797 768

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

                          Тази сутрин не запалих. Уж смених подгревни свещи, но след въртене не поиска да запали. Спрях да въртя с идеята да подгрея още веднъж и след това просто не поиска да изхвърли повече бендикса. Още вчера ми направи впечатление, че като врътна ключа изхвърля със закъснение, а и върти някак мудно. Според мен си трябват обороти за да възпламени проклетия мотор. Сега ще трябва да правя стартер.
                          Георги Танев (0+)
                          Land Rover Discovery 1 300 TDi
                          Land Rover Club Bulgaria
                          0887 930 238, 0878 797 768

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

                            Ще трябва някъде на топло да го правиш. Горният болт (или гайка на шпилка е оригинално) се вади с удължения до зад водната помпа.
                            Свиркай ако има нужда от помощ.
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

                              Пробвай първо с помощ от още един акумулатор.
                              С това каране на фарове, включени всички консуматори и висене по светофарите, автомобилите с по слаби алтернатори не смогват да зареждат акумулатора.
                              И в тоя студ ...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дискавърито на Жоро, тема за споделяне и съвети!

                                Преди да се захващаш със стартера, провери акумулатора с вилка.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X