Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От брега на морето, до устието на Тимок

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От брега на морето, до устието на Тимок

    /и обратно/


    Здравейте приятели,
    Ще споделям тук преживяното и видяното от тазгодишното ни приключение, завършило преди дни успешно. Започвам да пиша още преди да са отминали емоциите, преди да избледнеят красотите които видяхме и адреналина не се е разсеял съвсем, повишавайки световната ентропия незначително.

    Тази експедиция я мисля от половин година и повече. Идеята ми беше да заведа и покажа на останалите от групата Средна гора, където има не само много за гледане, но и мнооого за каране. Както и самия аз да видя някои точки там, които все са ми убягвали в предишните ми скитания. За да стигнем до там обаче, /а и да продължим след това/ реших да се изправя пред предизвикателството Емине – Ком, но със опашка. Средна гора ми идваше дюшеш за избягване на парк Централен Балкан, а след това, през Манзул, Братия, с. Чавдар и Челопеч, пак на Е-Ком през прохода Кашана към хижа Мургана и нататък. След Ком, бях набелязал западната ни граница със всичките си водопади, манастири и Миджур, после Белоградчик, бегом към Видин и онова северозападно кюше на картата, което от две години ме дразни. На връщане предвидих по-дълги преходи по асфалт, Врачански Балкан, пещери, пак манастири и пак водопади. Горе-долу, това бе идеята ми - 13 дневна експедиция. Последваха нощи на взиране в Мапсорс и сравняване с Гугъл Земя, Мапс и други мапс, докато всичко не бе ясно и обмислено, заедно с обиколни маршрути и резервни биваци, дори направих и пищов с разписанието по дни и часове, заедно и стова, колко време да се отделя на забележителностите. Накрая, посъбрах инфо и ОМЦУ от първа ръка, ползвайки опита на Скитника и Оник за Емине Ком и направих още няколко варианта за участъци, в които можеше да се очакват проблеми предимно от хуманоидни същества, които са решили че всичко до което се докопат си е лично тяхно. Марин също ме предупреди за вероятни проблеми около Българка и ветрогенераторите до Бузлуджа. За региона на Ком и Берковица, пак черпих инфо от експерт в областта – Евгени /Едоорс/, който на всичкото отгоре и той черпи, ама с ракия и бира, ама затова – после.

    Остана едно колебание – къде от Варна да се умъкнем в трака Е-Ком – не ми се бъхтеше пак до Емине през Иракли, а и излишно гориво е това. Едната опция бе да стигнем до Шумен по магистралата и след това, през Велики Преслав, на юг да се включим. В края на краищата, наложи се варианта да влезем по черно от Горни чифлик, да стигнем рида над Голица и да продължим на юг, като се включим в трака при с. Козичино. Не бях карал досега южно от Голица, а имах агентатурни сведения, че има много за каране там, така че това ми беше мечта от около две-три години.
    В групата бяхме предвидени 5 джипа – аз, Жоро с патрула, Георги с витарата, Скитника с паджерото си и Борко от Валимар, който за съжаление не успя да подготви новата си машина на време. После, на Средна гора или малко по-нататък, трябваше да се присъединят и обичайните заподозрени от Берое – Марин и Любашки. На Ком – среща с Едоорс, а някъде по трасето – с Тошко и Вики от Шумен, които тази година правят Комине – пеша /респект, сладури!/. Времето за старта наближаваше, трескаво вървяха последните приготовления, пусто не ми стига времето за всичко, дано няма издънки.
    А старта бе заплют още от края на миналата година – Неделя, 5-ти Юли, отпуските уредени, командировъчните – утвърдени. Всичко бе стиковано, уточнено и планирано в детайли. Ноооо, какво са плановете, знаете, нали – два дни преди старта, на Скитника му изскочи неотложен служебен ангажимент, при това – дългосрочен. Светльо, как съжалявам, че не беше с нас брат, в теб ми бе надеждата за опора в навигирането, че винаги съм таял големи резерви към Гармина си /после стана ясно – напълно оправдани/. Но няма как, живеем във време, в което всеки пропуснат шанс е огромна грешка, затова разбирам и подкрепям решението на Светльо да отложи пътуването си. С това, изненадите не свършиха – в събота стана ясно, че Георги се е разболял и няма да дойде на старта. Гемиите ми потънаха – от пет джипа- само аз и Жорето... Не че нещо, но за мен оптималната група е 5-6 джипа, повече е навалица, но два – два джипа са подозрително уединение. Не щеш ли, за огромна моя радост, в последния момент изскочи Живко с фронтерата си. Макар и предварително да се знаеше, че е за ден-два, все пак няма да сме камерен състав – витара и патрул. Всуе, трябва да има живи свидетели, ако се наложи да дърпам патрула от някоя гняс .

    Последните дни използвах да модифицирам малко таванния си багажник и да го постегна, като прекроих и краката за масата, така че да е висока колкото другите походни маси, че стърчеше над тях с 20-на санта. Ако някои от вас си спомнят пътеписа ми от предната ни експедиция, скарата на таванния ми багажни е перфектна маса, моя високо технологична разработка. Пооправих я, подобрих и закрепването и към рейките чрез станалите ми любими напоследък крепежи за тръби за парно /отново отварям скоба – с такива съм монтирал предния си номер върху ролките на водача за лебедката – неа мърдане/, взех едно 40 литрово WAECO на газ и тоци от един приятел, заедно с 25 литра чанта от същата марка бях готов поне за една седмица кръгова отбрана. Заредих с гориво, плюс 5 литра наум в туба. Още една туба – вода. Нахвърлях багажа, инструменти, сечива и храните, предвидени за купето и ми остана само снаряжението за тавана и последно да взема някои неща преди тръгване – дрехи и разни дреболии. Грешка – много пропуски в деня на старта... Хъм, пак заваля... дано ни върви по вода.
    Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

    www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

  • #2
    От: От брега на морето, до устието на Тимок

    Хайде давай по-нататък.

    Коментар


    • #3
      От: От брега на морето, до устието на Тимок


      И на мен ми се дава, ама видеото трудно се катери. Последния удар, от преди половин час, беше - 98% uploaded .... Video upload unsuccessful. И това - след 3 часа качване. Ся правим втори опит за катерене. Лошото е, че местната туба е аут ъв ордер, бля. Както и да е, ще продължа с каквото имам като фотки, видеото - вероятно утре, ако са благосклонни боговете на сисадмините.



      Ден Първи.
      Старта е за 9:30 пред Пикадили, както обикновено. Вече е десет без двайсе, аз товаря и опаковам таванния – не можеше вътре в двора, поради липса на височина – товаря на улицата. За там са палатката, походните столове, хамака, барбекюто, къмпинг раницата с чинии и прибори и двете платнища.
      • С теб днес не може да се говори въобще, казва жена ми, подавайки огромна найлонова торба от Метро на сина ми, пълна с чипсове и разни други, „да си хапва детето, ти и без това не спираш, освен ако не си стигнал...”

      Не отговарям, погледа ми и без това свети като сигналната лампа за липса на гориво, по веждите ми се стичат потни ручеи. Да не забравя нещо... Какво ли забравих, ей това е мисления ми лайт мотив. Храната, дрехи, навигация, комуникация, аха, дай две рула тоалетна хартия, документи, пари, фотото, аха, я да взема трипода, всякакви кабели, зарядни, инвертора е тука, емииии, май тва е. А, още една бутилка вода за пиене, сине. Тъй де, тва е. Нещо да съм забравил?
      Паля, вече съм на Пикадили, Жоро и Живко ме чакат. Няма запалителна течност в Пикадили – бре, няма. Влизам – излизам с две в ръцете. Айде, път ни чака, бръм. Тръгваме, навигацията чинно ме прекарва през града и бием пътя за Бургас. Отбиваме на Старо оряхово в посока Долни Чифлик. Подминавайки с. Детелина, се обаждам по станцията:
      – Жоре, ей от това село на юг има прекрасен трак, ама ще се забалтавим с всичките тия багажерии, дай да си караме по намисленото трасе. Някой път – разходка, дай боже.
      Е, Горни чифлик, завой наляво, край на асфалта. Трака ни води покрай река Дебелен, карали сме го преди години, не очаквам изненади. Хм, мазни локви, ама плитки. Валяло е, и в гората е доста влажно, но това е ОК, няма да вдигаме и дишаме излишно прахоляк. Стигаме до първата отбелязана точка - Водопада Орлов камък. С Жоро и Дамян сме били и преди, идеята бе другите да го видят. Ще го снимам все пак, инак защо да спираме?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19830026635_02e7fc8af1_b.jpg
Прегледи:1
Размер:145.4 КБ
ID:5671560


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19803801066_13696d615a_b.jpg
Прегледи:1
Размер:363.9 КБ
ID:5671561



      Мрън – няма вода, а колко по-пълен и красив сме го виждали преди години...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19641997640_dceb52c837_b.jpg
Прегледи:1
Размер:127.9 КБ
ID:5671558

      Тук е мястото да споделя, че тази година с водопадите нещо не се получи. Все нещо се случваше и гризвах дръвцето, ту отгоре, ту странично... ще разказвам нататък.
      През този ден почти не снимах, само няколко снимки чак вечерта на бивака. А, и на първата лебедка, ама просто Жорето ми отмъкна апарата, за това – по-долу. В замяна на това, камерата работеше почти нон стоп. Аз съм скаран с видеото и нямам познания, ни умения, а и ресурси за видеоредактиране, но ще пусна заснетото, за да запълни малкия брой снимки. Ето и първия клип – отсечката до рида на Голица:
      .... наличен е на долния линк, но безобразно омазан. Даже и копчето HD съвсем малко променя нещата. Утре, живот и здраве - на Ютюб.

      https://www.facebook.com/Vesur/video...42496978332850


      До Голица всичко бе цветя и ноти, предвкусвах бързо придвижване до Козичино. Но нещо се бях объркал. Някъде 4-5 км след Голица, на един разклон, навигацията изгуби трака. И никак не пожела да го зареди пак. ОКи, знам че следващото село е Козичино – бучвам го като дестинация, Гармина ме рутира през Слънчев бряг. Можеше и по магистрала Тракия, все пак. Не знам какво става, махната е отметката да се избягват черни пътища, всичко е както трябва да е, ама не ще. Ах Светльо, бързо почна да ми липсва помоща ти, брат... но нищо, ще се ориентираме по небесните светила.

      [video 2 - томорофт]

      Трака е страхотен, макар бордовата камера да не дава реална представа. Пресича многократно реката, има много камъни, стесняващи пътя и затрудняващи преминаването, трябва да си избираш пътя и да внимаваш. По него скоро са минавали само мотоциклети, на тия дето се грижат за пръснатите в гората грубо сковани кочини и техните любопитни обитатели. Някои от нас, няма да споменавам имена, изявиха изключително кръвожадни и нехуманни намерения към жизнерадостно щъкащите прасенца по на 2-3 до 5 кила, никак не е европейско това отношение към животните, срамота. Та, увлекателен и забавен бе този участък от маршурута ни.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19803780876_98da54519a_b.jpg
Прегледи:1
Размер:410.5 КБ
ID:5671587


      После, взе да става криво. Постоянно изкачване по разкаления път, коловозите взеха да стават все по дълбоки, я... пак заваля. Витарата е лека по принцип, знаете, но сега натоварена и при тоя крив и кален път на баир – омазах грайферите и почна да ме сваля в коловозите. А по тях са текли реки и добре са ги удълбочили.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19803704776_f248a89187_b.jpg
Прегледи:1
Размер:452.1 КБ
ID:5671584

      Тази снимка я прави Жоро, от него си набавям аватарите.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19207164294_d2f7eab4ce_b.jpg
Прегледи:1
Размер:436.5 КБ
ID:5671585

      Даже и патрола въртеше гуми, та пушек се вдига:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19208785133_e6a4ea3ab5_b.jpg
Прегледи:1
Размер:407.9 КБ
ID:5671586



      Време за първа лебедка.

      [видео 3, мамка му]

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19208916683_f061941a9d_b.jpg
Прегледи:1
Размер:498.9 КБ
ID:5671588

      От там нататък - още много бой и тук таме лебедки. Лебедката на Живко се оказа с производствен недостатък на ролковия водач - долната ролка бе с около 6 мм по къса. Точно толкова, че да прехапе въжето и да блокира лебеда. Китайския инжинер, вероятно предната вечер нещо не му е стигнало, знам ли. Та, след драпане, и пот, и дъжд най-сетне додрапахме до заветното Козичино, от което трябваше да се влеем в Е-Ком. Изгря и слънце, какъв разкош.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19206972554_d23d6bd2c0_b.jpg
Прегледи:1
Размер:297.9 КБ
ID:5671589

      Там, по изрично настояване на водача на патрола, затърсихме асфалт. Времето бе напреднало, пред нас - неизвестно трасе, а трябваше да търсим бивак. Забих Люляково като дестинация и хукнахме. Там заредих гориво, че бях под средата вече, но на бензиностанцията ми замириса на нещо напечено, на което не обърнах внимание. След това отново поехме по прашния път. При едно изкачване Живко се обади че нещо пуша, а и мен ми миришеше на пушек, когато спра. Е, спрях в средата на обширна локва, колкото да видя, че тека от към масло. При тия геройски разкрачи, явно съм скъсал семеринга на раздатката, а кардана хвърля маслото директно на ауспуха, разкош. Как да е, намерихме си място за бивак около язовир Камчия в 5:45. В 5:50, дъжда спря внезапно, което много ни зарадва. Разпънахме бивака.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19208653553_d99dbcf680_b.jpg
Прегледи:1
Размер:465.3 КБ
ID:5671590

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19641495540_ab43539916_b.jpg
Прегледи:1
Размер:468.1 КБ
ID:5671591


      Аз зачаках залеза:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19613460540_6f308f5f31_b.jpg
Прегледи:1
Размер:213.8 КБ
ID:5671593

      Не бе нещо особено, обаче:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19206856994_f1473daf3d_b.jpg
Прегледи:1
Размер:87.7 КБ
ID:5671594

      Затова щракнах една следзалезна:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19642862369_03dca7cf4e_b.jpg
Прегледи:1
Размер:160.7 КБ
ID:5671595

      А с видеото - не знам как ще се оправям, неа качване и тва е.
      Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

      www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

      Коментар


      • #4
        От: От брега на морето, до устието на Тимок

        Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

        www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

        Коментар


        • #5
          От: От брега на морето, до устието на Тимок

          По всичко личи че сте си изкарали много добре! Мястото за нощувка случайно ли го намерихте или беше предварително набелязано?
          С нетърпение очаквам продължението!

          Коментар


          • #6
            От: От брега на морето, до устието на Тимок

            Абонат
            Румен Николов

            0888 358 572

            Коментар


            • #7
              От: От брега на морето, до устието на Тимок

              От Голица има път през Горска барака, който излиза на Доброван.
              По пряко е и пътя е добър. Не е нужно да се ходи до Козичино.
              Благодаря за пътеписа и чакам с нетърпение продължението.

              Коментар


              • #8
                От: От брега на морето, до устието на Тимок

                Браво на вас, чакам продължението

                Коментар


                • #9
                  От: От брега на морето, до устието на Тимок

                  Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
                  Мястото за нощувка случайно ли го намерихте или беше предварително набелязано?
                  Всички биваци бяха предварително набелязани, както и резервни, ако времето напредне. Имаше и набелязани хижи и заслони, ако е дъждовно. Няколко от местата претърпяха незначителни промени, тъй като точките, набелязани за бивак са имали един или друг недостатък - наклон, камъни или друго. Примерно - нощувката около Осеновлаг:
                  Вариант 1 - около Манастир Седемте Престола - не стигнахме на време.
                  Вариант 2 - нощувка в самия Осеновлаг - не беше дъждовно, имаше още 15 км до селото, а природата беше страхотна.
                  Вариант 3 - хижа Лесковна - нямаше място за разпъване на бивака
                  Накрая се установихме на около 1 км от хижата, Марин намери супер място с фамозна гледка. Виждаше се ясно Мургаш, който бяхме качили преди часове.

                  Подобен развой, от 2-3 точки, трето място в близост, бе около Белоградчик. Пак Марин го намери.

                  Stany
                  От Голица има път през Горска барака, който излиза на Доброван.
                  По пряко е и пътя е добър. Не е нужно да се ходи до Козичино.
                  Ще съм благодарен за трак/подробности.


                  Обещаното вчера видео 2, вече е качено.




                  Малко статистика за Ден 1 - изминато разстояние - 156 км, време за пътуване - 7часа и 42 минути, надморска височина от 0м до 492м, бивак на 265м нмв.

                  EXP2015-Day 1.kmz Прикачения трак за деня.
                  Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

                  www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

                  Коментар


                  • #10
                    От: От брега на морето, до устието на Тимок

                    Какъв е размера на семеринга ?
                    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                    Коментар


                    • #11
                      От: От брега на морето, до устието на Тимок

                      Браво на вас,чакаме още.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #12
                        От: От брега на морето, до устието на Тимок

                        На първата ви лебедка лично аз поставих дървото в коловоза. От там нагоре още 10 лебедки до 11.00 вечерта.

                        Коментар


                        • #13
                          От: От брега на морето, до устието на Тимок

                          Ще съм благодарен за трак/подробности.

                          Трак не мога да ти кача, но ще се опитам да дам подробности:
                          От Голица, продължаваш за Булаир по асфалт. На 2,5км преди Булаир, има отбивка в ляво и започва почвен път, който става и за лека кола.
                          По него се минава край Горска барака и се стига да бившето село Доброван(по скоро се минава над селото). От там, пак е асфалт до Сини рид и можеш по билото или да слезеш на пътя за Руен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: От брега на морето, до устието на Тимок

                            Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                            Какъв е размера на семеринга ?
                            Палавник
                            40х54х10
                            Не за друго, държа втора в ръцете си... Скъсах твоята при атаката на Кашана, всъщност, покрай Кашана


                            Ден втори.
                            Будим се, кафе, събираме бивака. Чака ни много път. Потегляме. По време на изкачването от бивака, до трака Е-Ком, разбирам, че тая работа със семерингата няма да я бъде. Пуша като дизелак и мириша на изгоряло. Опасенията ми са две - да остана без масло в раздатката /не е чак толкова голям риск, не всичкото ще изтече/ или да се запаля геройски. Мне, не става да продължа така, ползвам жокер "обади се на приятел". Даже няколко. Е те тука на сцената се появява Джимито:
                            - Слез до Карнобат, сервиза те чака, всичко е уредено, само семерингата трябва да дойде. Имам и цяла скоростна кутия с раздатка, ако искаш...
                            Аз имам две скоростни кутии на двора, ама семеринга под ръка нямам. Мии, айде към Карнобат. Беше ми адски притеснено по пътя, през цялото врем гушках пожарогасителя и за малко да направя сакатлък по шосето. Когато пътя позволяваше, изключвах от скоростта, за да не оливам ауспуха с масло от кардана. Джимито ни посрещна на входа на града и ни закара до магазина, за да взема семерингата. Греда, време за доставка. Три лева и ще дойде до 13 часа. Какво са три лева, пред девет дни напред - нищо. Чакаме на бензиностанцията на Лук. В това време, Георги МВ, който пропусна първия ден, влезе в обхват и около обед вече се присъедини към компанията. 13 часа, аз съм в магазина.
                            - Има забавяне, елате в два.
                            Гемиите, баси, а в два какво ще кажат? Междувременно, в сервиза вече са разхвърляли кардана и аз нямам дори и скъсана семеринга. За радост, в два семеринга е в ръцете ми, половин час да я съберат и налеят масло, РЕДИ ФОР БАТЪЛ ЪГЕЙН!
                            Няма време да се връщаме на трака, ще наваксаме по асфалт - през петолъчката, Мокрен, Котел... и пак на трака.
                            Тук трябва да отбележа, че имах заложени няколко точки за гледане, затова се изсипахме до Котел. Двете бяха в непосредствена близост до Котел - Чобрата и Талим Таш. Пак греда - на указаните координати имаше само чешма, обикалях, обикалях - нищо не намерих. Сега като си гледам трака, въобще не сме били там, където трябва са били светилищата. Така или инак, няма време за експерименти, затова се връщаме до Котел и поемаме по трака. Защото имам една задължителна точка и това е Кипиловското кале. Колкото и да е късно, каквото и да стане, трябва да го видим. Отбиваме от Котел по Е-Ком, пътя е ОК, мазен и на места доста тесен. На едно такова тясно завойче, един дървовоз с ремарке щеше да ме отнесе, като тава баклава от Мехата щеше да ме отнесе. /видеото утре/.
                            Без нещо друго особено за споделяне, стигнахме до отбивката за Кипиловското кале, продължихме уверено - 700м до целта, докато Гармина не посочи отбивка, която я нямаше. Разцъках екрана - права линия, ясно, ще се драпа пеша. Ама все пак гледам - навигацията посочва пътека. Слизам от джипа, разгръщам листата, разпервам ръцете като Киро от Шумен и пак като него казвам - "Ще минат..." За какво сме с джипове? Давай нагоре!
                            А в тъмната и усойна гора - мазна, хубава кал, постоянхо изкачване по тясно трасе. Не се предвиждат грешки, макар и да има много дърво за лебедки, просто няма време. Бой нагоре. Тук става ясно, че хъбовете на витарата на Георги МВ са нещо назад в историята - прещракват и зацепват когато си искат. Както и да е, изкачваме се, докато широкото свършва, от тук - пеша. 500 метра по права линия. Взимаме апаратите и тръгваме.

                            И не съжаляваме. Гората трудно разкрива величествените останки от древността. Първо зърваме това, все още по баира нагоре:




                            Аха, наистина ще е голямо, мисля си. Продължаваме напред и нагоре и влизаме в крепостта. Нищо, нищо особено. Докато, виждайки това, си давам сметка че вековете са затрупали стените и вътрешния периметър така, че гората е завзела и запълнила крепостта.





                            Аха, мисля си - ще трябва да намерим път извън стените, за да усетим величието им. В търсене на този път, в далечината се вижда това:




                            Уха, изглежда грандиозно, забравям да дишам, а това пречи ако се опитваш да бързаш. Портата наистина е грандиозна:


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19664957168_d1838975c5_b.jpg
Прегледи:1
Размер:154.9 КБ
ID:5671645


                            Не се заблуждавайте, сина ми, Живко, Георги и Кара са все още вътре в крепостта, където е високо, свода на самата порта е поне 6-7 меттра. Поне.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19664986150_fb9a409e19_b.jpg
Прегледи:1
Размер:159.0 КБ
ID:5671646


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19664970078_4297eca565_b.jpg
Прегледи:1
Размер:430.3 КБ
ID:5671647


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19845595802_1e5fabebe5_b.jpg
Прегледи:1
Размер:139.4 КБ
ID:5671648


                            Отдъхвам си. Целта за деня е постигната. Време е за връщане и търсене на бивак. Нарочени са Заслон Дончев и близките до него места за бивакуване - няма шанс, много е далеч, Агликина поляна или още по-близо - около изворите на река Камчия. Избираме най-близкото.
                            Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

                            www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

                            Коментар


                            • #15
                              От: От брега на морето, до устието на Тимок

                              Първоначално публикуван от Оника Преглед на мнение
                              На първата ви лебедка лично аз поставих дървото в коловоза. От там нагоре още 10 лебедки до 11.00 вечерта.
                              Бе и на мен ми се стори подозрително прясно отрязано, честно да си кажа, но никак не го вързах с усещането си че по трасето не е минавано скоро и го оставих настрана. Усещането, не дървото

                              По-нататък аз бих още една лебедка, като със скок се умъкнах в още по-дълбоки коловози и здраво надрах корема. Вероятно там съм и скъсал семеринга на раздатката, щото задните пружини се наместиха с трясък. Живко би още две, а патрола си остана само с една.


                              Ще гледам да обработя видеата от този ден, поне да ги изрежа и събера в клипове по 15 минути.
                              Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

                              www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X