Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бракуване .......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бракуване .......

    Здравейте.Въпрос към запознати със закона.Продадох си колата ,с уговорка да я прехвърлим по късно.В мен е само големия талон.Датата на уговорката наближава,от купувача и помен няма.Какво ще ме посъветвате да предприема.Колата е на мое име,но само големия талон е в мен.Мога ли да я спра от движение.Да я бракувам.Обявя за крадена.......

  • #2
    От: Бракуване .......

    Здравей, прочете ли тази тема как да се отърва от продадена кола още на мое име
    Газ 69 2.4i
    Густо майна, пътят свърши !!!
    GSM: О895 7О6О59

    Коментар


    • #3
      От: Бракуване .......

      Мерси.Прочетох всички мнения,и дефакто само с голям талон нищо (директно)не мога сам да направя.Ще трябва да ходя до раионото.

      Коментар


      • #4
        От: Бракуване .......

        Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
        Мерси.Прочетох всички мнения,и дефакто само с голям талон нищо (директно)не мога сам да направя.Ще трябва да ходя до раионото.
        Единственото законно нещо след тази "продажба" в районното е да подадеш молба за издирване адреса на лицето. Другия път питай преди а не след като си взел парите.

        Коментар


        • #5
          От: Бракуване .......

          Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
          .Датата на уговорката наближава,.......
          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
          Единственото законно
          Пък си мисля, че докато не мине датата на уговорката и купувача не се яви, той си е изправна страна по договора........
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Бракуване .......

            Реално договор няма. Т.е фактически може и да има,дори писмен, ама е нищожен. Което означава,че собствеността върху колата не е прехвърлена.Т.е,колта все още си е на колегата. Не може да се говори за изправна страна,по нещо което не съществува. Собственика на колата трябва да си прецени интереса. Едната възможност е да си трае,но това означава да си плаща данъци,докато е жив за нещо,което не може да ползва. Същевременно остава риска от извършването на всякакви престъпления с МПС-то или административни нарушения,за които ще бъде търсен да дава обяснения. Вторият вариант,според мен ако не се разбере с другата страна е да се обърне към адвокат и да поиска договора да бъде прогласен за нищожен. Това ще доведе до връщане на колата на "продавача", но и връщане на взетоте пари,които надявам се поне,са обезпечили с някакви доказателства колко са. Полицията надали ще помогне с нещо

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X