Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Toyta Sequoia

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнение за Toyta Sequoia

    Ръждиви са и то много,не само тенекия ми болтове,тръби,.......мна 5 годишна в горните щати късаш поне половината болтчета на картера на масло или трансмисия ако се наложи / пък то се налага / да се сваля,5 годишна,за 2002 не говорим изобщо.

    Рейките им не са голям проблем,около 500 долара тукашна цена по спомен и сравнително лесно се сменя.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      От: Мнение за Toyta Sequoia

      Toyota ги осъдиха на нещо към 3 милиарда- сменят рамите на Секвоя и Тундра заради зверска ръжда. Това за първото поколение Секвои. Забравих да го спомена отначало, просто тук ни мъчи рак на кожата от слънцето а не ръжда. Моята от долу е като нова. И 18 годишната ми Хонда е като нова, просто няма от какво да ръждяса.
      С 2 думи, рамите им отначало излизат с много кекаво покритие и ръждясват.

      За резервни части по мотора- тоя 4.7 2UZ FE е същия като на Ланд Круизер и Лексус. Тук са по 5 за лев, в България не знам, ама си е доста разпространен мотор. И частите са му евтини /е, в сравнение с S класа на Мерцедес де/. За газ не знам, тук с такива работи не се заиграваме.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #18
        От: Мнение за Toyta Sequoia

        Да продължават да ги съдят,а не да мажа болтове час под джугана с идеята да ги развивам след 5-6 дни.

        При нас само пясък,пълни ми очите,а уж я мих с водоструйката,виж при Руснаците е тегаво,вият на вълци с тия ръжди,развиват с горелката и голямата тръба.


        Майтап ма такова екзотично някакво за БГто аз не бих взел,да скъсам нещо та да го чакам от Илинойс седмица да ми дойде.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Мнение за Toyta Sequoia

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          ... За резервни части по мотора- тоя 4.7 2UZ FE е същия като на Ланд Круизер и Лексус. Тук са по 5 за лев, в България не знам, ама си е доста разпространен мотор. И частите са му евтини /е, в сравнение с S класа на Мерцедес де/. За газ не знам, тук с такива работи не се заиграваме.
          Тук тези коли са все още скъпи и почти ги няма за части. Но и когато ги има, ценообразуването на джамбазите е същото като това на Тойота. Ако един чарк, който в Тойота кола, бус или електрокар е 5лв, щом идва от Ленд Крузер, значи е 55лв.

          Коментар


          • #20
            От: Мнение за Toyta Sequoia

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            Тук тези коли са все още скъпи и почти ги няма за части. Но и когато ги има, ценообразуването на джамбазите е същото като това на Тойота. Ако един чарк, който в Тойота кола, бус или електрокар е 5лв, щом идва от Ленд Крузер, значи е 55лв.
            Точно Последното важи без оглед на възрастта на колата

            Коментар


            • #21
              От: Мнение за Toyta Sequoia

              Нормалната подръжка е като на S класа ако искаш оригинално или качествено в нея,че на едното фара е 750 кинта пък на другото 300 примерно е факт ма аз фарове не сменям всеки ден.

              Гуми,масла,филтри,накладки,ремъци,олиото в дифовете и раздатката,свещи,термостат..........все едно С класа караш.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Мнение за Toyta Sequoia

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Toyota ги осъдиха на нещо към 3 милиарда- сменят рамите на Секвоя и Тундра заради зверска ръжда. Това за първото поколение Секвои. Забравих да го спомена отначало, просто тук ни мъчи рак на кожата от слънцето а не ръжда. Моята от долу е като нова. И 18 годишната ми Хонда е като нова, просто няма от какво да ръждяса.
                С 2 думи, рамите им отначало излизат с много кекаво покритие и ръждясват.

                За резервни части по мотора- тоя 4.7 2UZ FE е същия като на Ланд Круизер и Лексус. Тук са по 5 за лев, в България не знам, ама си е доста разпространен мотор. И частите са му евтини /е, в сравнение с S класа на Мерцедес де/. За газ не знам, тук с такива работи не се заиграваме.
                Точно на първото поколение Секвоя мисля, че ДАНА им правеха шаситата та затова проблемите с ръждата, нещо били спестили от матряла доколкото съм чел.. Крузера от друга страна доста по-трудно гние шасито от тия години, но е правен в Япония
                Real Recognize Real

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X