Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Toyta Sequoia

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за Toyta Sequoia

    Здрвейте , искм да сменя семейнйя мини ван с подходящ седем местен 4х4 харесал съм една Toyta Sequoia , но не познавам модела
    Еди Рангелов : 0885 088 444
    Няма незаменими има незабравими хора !!!

  • #2
    От: Мнение за Toyta Sequoia

    Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
    Здрвейте , искм да сменя семейнйя мини ван с подходящ седем местен 4х4 харесал съм една Toyta Sequoia , но не познавам модела
    Чудесен избор практически без слаби страни, сериозен камион с 5.7 литров осмак и много здрава солидно направена трансмисия и окачване. Ако можеш да си позволиш разхода -не се замисляй, остава да се открие читав екземпляр. Любима кола на братята руснаци и на нашия председател Боко
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за Toyta Sequoia

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      5.7 литров осмак
      4.7 (по-старичка) за протокола де преди 2008

      Еди както ти казах в графата на "фулсайз" курниците намираеми по нашите ширини са Тахо, Събърбан, Юкон, Навигатор( и Ескалейд ба§ааму), Екскуржън.........че на една "Крузя 100-тица" дето поддържам по малко, моторчетата които наместват волана нагоре-надолу и напред-назад, бяха към 800лв (по памет)
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за Toyta Sequoia

        Благодаря момци , все още обмислям За сега Юкона пичели , но и навигатора изглежда добре
        Еди Рангелов : 0885 088 444
        Няма незаменими има незабравими хора !!!

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за Toyta Sequoia

          За навигатора може да питаш във американският форум.Има там един колега с такъв.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за Toyta Sequoia

            За да не отварям нова тема да обсъдим дилемата ми тук. След като покарах дизелова 120-ка ми се иска нещо бензиново. Понеже не си харесвам 120-ка бензинова се огледах за други тойоти и видях секвоята наистина е големичка и неудобна за каране на всякъде но в момента много се чудя за друго. До колко са сигурни според вас първите модели секвоя които се без странични аербеци защото най ми е важен втория ред седалк да е защитен. И тези първите имат ли електронната система която подава спирачно усилие до колелото което боксува като на 120-ката.

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за Toyta Sequoia

              Първоначално публикуван от MITKOSNAIP Преглед на мнение
              За да не отварям нова тема да обсъдим дилемата ми тук. След като покарах дизелова 120-ка ми се иска нещо бензиново. Понеже не си харесвам 120-ка бензинова се огледах за други тойоти и видях секвоята наистина е големичка и неудобна за каране на всякъде но в момента много се чудя за друго. До колко са сигурни според вас първите модели секвоя които се без странични аербеци защото най ми е важен втория ред седалк да е защитен. И тези първите имат ли електронната система която подава спирачно усилие до колелото което боксува като на 120-ката.
              Нямам представа какво не ти е харесало в бензинова ТЛК 120, ако размера (на 120) е ОК за теб, аз бих погледнал и Лексус GX 470. 4.7 v8, 5-степенен автомат, 280к.с. на това тегло се карат доста приятно според мен.

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за Toyta Sequoia

                Айдееее, почна се. Яро, дръж се, ставам ти конкуренция! Базик...

                Първата генерация Секвоя започва от 2001 и свършва 2007. Модели 2001-2003 са най-зле. Проблеми със скоростните кутии /4 степенни/, долни шарнирни болтове и дръжката на задната врата. Моторетката 4.7 2UZ FE е 240 коня- много здрав мотор, харчи, на ангренажен ремък. Има само със задно, има и 4х4.
                2003-2004 оправят скоростните кутии, останалото общо взето си е същото.
                2005-2007 скоростната кутия вече е 5 степенна, много по-добра от 4 степенната, мотора е VVTi и е 280 коня, харченето е същото като на стария 240 коня.
                Серийно въздушни възглавници се слага само на Лимитед версията с разделените седалки на средния ред. Доста рядка конфигурация. Аз преди месец точно такава взех. Има у единични екземпляри със странични възглавници и цяла средна седалка, ама това са поръчкови коли и са много на рядко.
                Колко са сигурни? Ами някой доста трябва да се постарае за да го намачка тоя камион. Еле с въшките в Европа. Само като го погледнеш на каква рама е качено...
                За здравина, здрави са. Ланд Круизера е по рафиниран от към зглобка, Лексуса да не говорим. Ако ти е трудно да намериш Секвоя с ниво Лимитед, както каза Яро, търси си Лексуса.

                2008 започват с новото купе, някои екземпляри са още с 4.7, други са с 5.7 и 470 /или там някъде/ коня и 6 степенна кутия. Брат ми си взе такава. Заради 6 степенната кутия, 5.7 харчи колкото 4.7, ама струва двойно и тройно да я купиш за година-две по нова “кола”.

                За диференциала-не знам. Жена ми не буксува пред мола. Ама ако искаш да пробвам нещо, казвай, отивам да ръчкам веднага. Ако искаш и снимки или какво пише по бумажките на колата, и това го можем.

                Ярооо, минахме на твоята камбанария... хахахаа
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за Toyta Sequoia

                  5.7 по-скоро е към 370 коня, ти 470 знарш ли колко са, това да не е беенве
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за Toyta Sequoia

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    5.7 по-скоро е към 370 коня, ти 470 знарш ли колко са, това да не е беенве
                    Хахах, така е като пиша преди да съм си изпил кафета. Моторетката 5.7 е 381 коня. Помня, че на брат ми е стотина коня над моите 280, ама математика без кафе...
                    И двата мотора /4.7 и 5.7/ са е с много голям ресурс, тук никой не се оплаква от тях, 4.7 е с ангренажен ремък /сменя се лесно, даже аз съм се амбицирал да го правя сам, и да го объркам и да си намаже клапаните, тук тия моторетки са по $1000/. Мотора 5.7 е с верига, там само сменяш течности и газ.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за Toyta Sequoia

                      Течности сменяш- тия са ПЕДЕРАСИ бре,няма щека на трансмисията на мойта,маслото се доливало до преливане от пробката ма трябвало да е между 104 и 115 градуса по Ф.......
                      Това било ОКОЛО 3та точка на монитора,трябва ти електронен термометър който да чете през ОБДто.

                      Дильра Картер не сваля,дильра филтър не сменя,дильра гарнитура не пипа,Дильра магнити и Картер не чисти,дильра не блокира отворен термостата,дильра не точи радиатора на трансмисията.....Дильра само отваря пробката на картера,точи 4 литра,сипва други 4 и айде бягай...........да го ДУХА дильра,тия са педераси пълни.

                      Трансмисията не се пипала,била запечатана,маслото било с живота на колата,ако си теглел много на около 100 000 километра е те това правели горе.

                      Дрьж ми дьвката скачам под нея,имайте го в предвид това с трансмисията,че на това дърво се слага тая трансмисия от 2007ма,да няма после ТИЯ СА ПЕДЕРАСИ,21 век,един нормален не остана да набие щека та да си ръчкаме на спокойствие.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за Toyta Sequoia

                        Първоначално публикуван от MITKOSNAIP Преглед на мнение
                        За да не отварям нова тема да обсъдим дилемата ми тук. След като покарах дизелова 120-ка ми се иска нещо бензиново. Понеже не си харесвам 120-ка бензинова се огледах за други тойоти и видях секвоята наистина е големичка и неудобна за каране на всякъде но в момента много се чудя за друго. До колко са сигурни според вас първите модели секвоя които се без странични аербеци защото най ми е важен втория ред седалк да е защитен. И тези първите имат ли електронната система която подава спирачно усилие до колелото което боксува като на 120-ката.
                        Пропусни първите модели - или нещо от последните първа генерация или какво да е от втора или най-добре при наличието на толкова много други в Европа си намери една свястна там,първия модел не ти върши работа.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за Toyta Sequoia

                          Че няма пръчка на трансмисията, няма, ама то кои вече имат... И не е толкова сложна пълната смяна на маслото. Аз се омазах ама филтър, гарнитура, всичките 12-13 литра масло смених, картера и магнитите изчистих. По-лесно се работи от Мерцедес- поне си лягаш отдолу без да я дигаш с разни крикове. Маслото само Тойота ATF WS. Което за България ще рече “тесла при дилъра”.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнение за Toyta Sequoia

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            ... Маслото само Тойота ATF WS. Което за България ще рече “тесла при дилъра”.
                            Не е задължително. Много рядко, но има и приятни изключения в ТМ Ауто. Например Тойотовския антифриз, който е пожелателен като качество за останалите в бранша е на съвсем нормални цени при тях.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение за Toyta Sequoia

                              Не си ме разбрал Яро харесвам 120-ки но не мога да си харесам бензинова то не че има много. Основния проблем на тези секвои които гледах е че са много ръждиви само като погледна как нищо не е останало от предпазителите отпред на дисковете и лошо ми става и то да е само там.Имам една 70-ка маи 93г. няма и 1/4 от тяхната ръжда Едната която нямаше толкова ръжда е от първите 2002-2003 с малко теч на масло от главата и реиката което малко ме притеснява има ли части и основното ,че няма странични възглавници. Тези първите секвои не са ли с окачване като на 90-ките. По новия мотор след 2005 дали ще има проблем да му се сложи газ. Много благодаря за помощта

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X