Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Причини за често горящи запалители кабели...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Причини за често горящи запалители кабели...

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    Аз бих те посъветвал да свалиш моторчето за празен ход и да го измиеш. Оставането на 1100 об/мин може да е механично заяждане от мърсотия (гняз от газовата уредба).
    Обикновено се използва раздвижващ спрей wd40 или подобен. Може също да го почистиш с ацетон и бензин.
    Да, и това трябва да се прегледа. Преди 2 г. го свалях, по други причини. Тогава беше чисто. Всъщност за мен не е проблем - чуквам педала на газта и продължавам. А и този ефект се проявява само при преминаване на газ при студен двигател.
    Написах го, за да може да послужи на други като информация, за отстраняване на по-големи проблеми.
    ОФБ ДБ X22SE
    Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

    Коментар


    • #47
      От: Причини за често горящи запалители кабели...

      Аз съм опитвал с ново моторче за празен ход и нямаше никаква разлика... Ще рестартирам компа да видя дали нещо ще се промени, преди време се оправи за известно време след тази операция.
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #48
        От: Причини за често горящи запалители кабели...

        Проблем с дросела или дърпане на нежелан въздух от преходната плочка при дебитомера?
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #49
          От: Причини за често горящи запалители кабели...

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Проблем с дросела или дърпане на нежелан въздух от преходната плочка при дебитомера?
          Дросела е чук, няма никакви проблеми с него. Оглеждал съм и проверявал всички връзки и маркучета около дросела и няма проблеми. Дебелия маркуч за въздух между дебитомера и дросела е нацепен, но съм го бандовал доста добре. Днес ресетнах компа и всичко бе супер в началото, нямаше задържане. След 50км. извънградско проблема пак се върна... Ще откача ламда конрола на метана и ще вържа ламдата директно, както си е оригинално, а не шунтирана през ламда контрола и ще видим дали ще има разлика...
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • #50
            От: Причини за често горящи запалители кабели...

            Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
            Дросела е чук, няма никакви проблеми с него. Оглеждал съм и проверявал всички връзки и маркучета около дросела и няма проблеми. Дебелия маркуч за въздух между дебитомера и дросела е нацепен, но съм го бандовал доста добре. Днес ресетнах компа и всичко бе супер в началото, нямаше задържане. След 50км. извънградско проблема пак се върна... Ще откача ламда конрола на метана и ще вържа ламдата директно, както си е оригинално, а не шунтирана през ламда контрола и ще видим дали ще има разлика...
            Като каза за бандажи - предполагам, че вече си проверявал трасетата на въздуха със стартер-спрей на работещ мотор
            Ланбдата, ако е жива, сигурно ще направи разлика, въпроса е дали ще е към по-добро. Пиши какво става, че ми стана интересно.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X