Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Причини за често горящи запалители кабели...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Причини за често горящи запалители кабели...

    Не плювaй колегaтa ,принцип,просто сигурно писaл мързеливо и е имaл в предвид кaбели с бобинa нa някои от моторите след Aуди A4,aз в сервизa преди 15тинa години зa пръв път видях тaкивa ,нa Дзфирaтa кaбелите сa директно с кaпaчкa върху свещите и ключето е у кaпaчкaтa пa тя е едни 200-300лв. мaй ,a понякогa зaминaвa с дaтчик нa вaлa ,тa отивaш към500.Тa колегaтa зa товa пише ,не че съм му aдвокaт,мa кaто си нaясно ще рaзбереш зa кaкво стaвa думa,a и зa товa е форум ,дa се коментирa ,уточнявa,никой не е съвършен,зa кaбелите е ясно,нямa кaк нa Фронтерa дa сложиш кaбели с бобини ,не и без тотaлнa прерaботкa нa инстaлaция ,комп .и други безмислени нещa зaрaди ,покупкa нa некви индуктивни кaбели зa ценa от толерaнс 30-80лв.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #17
      От: Причини за често горящи запалители кабели...

      Дай ми конкретна марка кабели и ще търся по дължина, щото иначе си говорим само празни приказки...
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #18
        От: Причини за често горящи запалители кабели...

        Чеи че сега видях!"Моторкрафт",ма истински,с "Марели" също става."Тесла" с метални лули за Фронтера не препоръчвам смених ги на една година от слагането,дали има и толкова!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #19
          От: Причини за често горящи запалители кабели...

          Благодаря за информацията, ще се поогледам като видя някой лев, че имах здравословни проблеми и замина всичко там... а иначе свикнах с гърменето и шофирам така, че не гърми
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • #20
            От: Причини за често горящи запалители кабели...

            Не кaрaй тaкa че е мъкa ,a и дa не стaне беля .Нaмери от познaт бобинa и пробвaй,може дa е тръгнaлa,пипни центровкaтa мaлко дa не е изместилa ,щото моятa прaвеше тaкa минaлaтa зимa,a кaбели ,свещи си бяхa нaред,пипнaх и делкото и се успa,товa сaмо нa топъл мотор,a и зaвиси с кой мотор си.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #21
              От: Причини за често горящи запалители кабели...

              Карам кола ,произведена февруари 2015 ,вчера се измъкна от една букса бензинопровода и докъто се усетя направи два гьола под колата бензин,мотора беше окъпан,в тампоните има кухина в която имаше по една шепа бензин,ако имаше искрене,нова кола заминава в историята като факла.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Причини за често горящи запалители кабели...

                Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                Благодаря за информацията, ще се поогледам като видя някой лев, че имах здравословни проблеми и замина всичко там... а иначе свикнах с гърменето и шофирам така, че не гърми
                Хм... Може би измествам темата, но ... сиурен ли си, че проблема е само от кабелите? Кофти центровка, проблем с аванс-коректора? И като стана дума за него - имаш ли изобщо такъв и къде е закачен? Питам, щото спомена нещо за метан сякаш?
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #23
                  От: Причини за често горящи запалители кабели...

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Карам кола ,произведена февруари 2015 ,вчера се измъкна от една букса бензинопровода и докъто се усетя направи два гьола под колата бензин,мотора беше окъпан,в тампоните има кухина в която имаше по една шепа бензин,ако имаше искрене,нова кола заминава в историята като факла.
                  Ми то, колега... и това с плискането на бензин от нова кола хич не е добре би трябвало да е гаранционна, карай я в сервиза и им напуквай канчетата...
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #24
                    От: Причини за често горящи запалители кабели...

                    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                    Хм... Може би измествам темата, но ... сиурен ли си, че проблема е само от кабелите? Кофти центровка, проблем с аванс-коректора? И като стана дума за него - имаш ли изобщо такъв и къде е закачен? Питам, щото спомена нещо за метан сякаш?
                    Имам аванс процесор, който обаче още с купуването на колата не работеше. След преглед на всички връзки по метановите джаджи установих, че буксите на аванс процесора шунтиращи датчика на колановия са откачени. Закачих ги и процесора заработи, но плюсовете на бензин и метан бяха по-малко от минусите и го изключих пак... Сега реално имам само ламбда контрол...
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • #25
                      От: Причини за често горящи запалители кабели...

                      Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                      Ми то, колега... и това с плискането на бензин от нова кола хич не е добре би трябвало да е гаранционна, карай я в сервиза и им напуквай канчетата...
                      Настъпах я на старт,двигателя леко се е надигнал и маркуча явно не е бил добре щракнат и се е измъкнал,пръскал е нагоре в капака и от там като фонтан,само го натиснах и щтракна ,не излиза с дърпане,на предишната нова кола на 100 км. затягах тампоните на левия преден амортисьор,не беше затегнат в завода и паднаха гайките,различни марки....модели....

                      Колегата като намери читави кабели да пише марката.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Причини за често горящи запалители кабели...

                        Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                        Имам аванс процесор, който обаче още с купуването на колата не работеше. След преглед на всички връзки по метановите джаджи установих, че буксите на аванс процесора шунтиращи датчика на колановия са откачени. Закачих ги и процесора заработи, но плюсовете на бензин и метан бяха по-малко от минусите и го изключих пак... Сега реално имам само ламбда контрол...
                        Повдигнах въпроса заради думите ти, че сега караш така, че не гърми. Сигурно и сам го знаеш де, но при рязко подаване на газ, особено в ниските обороти, компа на доста автомобили измества ъгъла на запалване на майна си райна за около секунда-две, с идеята мотора да развърти по-бързо, като компенсира със съответното зверско преобогатяване на сместа. Обаче, като стане така, че няма кой да сипе яко гориво в нужния момент, най-честия резултат е гърмене и мрънкане 'деба тия газови, отиде ми дебитомера'. Та се питам, дали поне част от проблема с гърменето при теб не идва от нещо подобно.
                        То ясно, че щом кабелите светят, са си проблем, но все пак?

                        Ронин: чисто любопитство, на какъв автомобил са ти изпадали гайките? Това досега на нова кола съм го виждал само на Волга. Иначе колегата е прав - омрънкай им главите на дилърите, най-малкото да имат едно на ум, щото някой може и да няма твоя късмет и да се подпали.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Причини за често горящи запалители кабели...

                          @tef4o то туй ясно, но самите кабели си светят на тъмно... при по-рязко подаване на газ става бясна дискотека, или има гръм... От известно време пипам дросела внимателно
                          ОФА КБ X20SE + метан

                          Коментар


                          • #28
                            От: Причини за често горящи запалители кабели...

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            Ронин: чисто любопитство, на какъв автомобил са ти изпадали гайките? Това досега на нова кола съм го виждал само на Волга. Иначе колегата е прав - омрънкай им главите на дилърите, най-малкото да имат едно на ум, щото някой може и да няма твоя късмет и да се подпали.
                            Кия сиид 2013 година,между другото и на моята лична бяха хлабави,но ги хванах навреме ,просто започна да потропва.Бензина ме поля на дачия докер ван
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Причини за често горящи запалители кабели...

                              Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                              Имам аванс процесор, който обаче още с купуването на колата не работеше. След преглед на всички връзки по метановите джаджи установих, че буксите на аванс процесора шунтиращи датчика на колановия са откачени. Закачих ги и процесора заработи, но плюсовете на бензин и метан бяха по-малко от минусите и го изключих пак... Сега реално имам само ламбда контрол...
                              Обаждам се, защото и от теб съм получавал полезна информация на тема фронтера. Мисля си, че проблемът не е в кабелите, те са дълга тема. Ще си позволя малко отклонение. Моят двигател е като твоя. Допреди месец и нещо карах на метан с инжексион (сега съм на пропан-бутан). Бутилката още си стои в багажника и с лаптоп и отверка мога да възстановя метановата история за около 20 мин.
                              Не мога да си представя как караш на метан без адванспроцесор. Трябва да е голяма мъка. Наскоро сложих на един приятел със същата фронтера и обикновенна газова (пропан-бутан) адванспроцесор (на 9 градуса) и колата забележимо живна. Казваш, че "в началото" куплунгът на адванспроцесора е бил "разкачен". Ако е така, както си го представям - би трябвало да ти свети (тогава) съответната грешка. Щом е бил разкачен от предишния собственик - нещо със свързването не е било наред още тогава. Мисля си, че трябва да включиш адванс процесора, да го накараш да работи коректно и да сложиш изпреварване на запалването поне 12 градуса. На метан бях на 15 градуса. Сега на пропан бутан съм го сложил на 9.
                              Тоя ламбда-контрол, ако е това за което си мисля, също може да е причина за гърмежи ако не работи (добре). Ако не си го правил скоро, провери си ламбда сондата дали е жива още. Моята вече не е. Преди година все още пускаше по някой импулс. Сега я прегледах отново (през софтуера на газовата инжексия - моята е Тамона) и видях, че е умряла окончателно - напрежението и стои като стабилизирано на 0.40 V. Ако и при теб е така, което е вероятно, проблемът ти може да се окаже в ламбда контрола.

                              А за кабелите, както всички и аз съм се сблъсквал с този проблем но прилагам една допълнителна манипулация, която мисля, че помага. Ще я коментирам след малко. Като слагах някога метан на предишната кола - сложих нови кабели (профилактично) не помня вече какви и нямаше проблеми. преди три, четири (или 5 вече май), години за метана на камиончето пак сложих нови кабели (споменатите Тесла - 40 и нещо лева) профилактично. Понеже слушах празните приказки на момченцата зад щанда, а не си отварях очите, първо си взех кабели за C20NE (който е с една бобина и "делко") и съответно се оказаха къси за моя двигател, та после си взех още един комплект, вече с подходяща дължина.
                              За допълнителната манипулация - откакто имам достъп до черния изолационен "скоч" (в средата на 80-те г. беше голяма рядкост и ценност, но пък беше много по-качествен) винаги увивам кабелите с него със застъпване (и затягане) така, че да се получи равномерен двоен слой. Противоречи на приказките на "капацитетите", които твърдят (донякъде са прави), че натрупания мазен боклук в евентуалните гънки (при навиването внимавам да няма такива) увеличава възможността за разсейване на високото напрежение. Ползата, според мене, е следната - "скоча" забавя опичането на кабелите и появата на пукнатини по тях. Формално изолационната способност на "скоча" не може да се противопостави на директен пробив от 20 к волта (които впрочем са трудно достижими в повечето случаи) но ако кабелите са на подходящо разстояние от метални предмети, той "играе" реално и като допълнителен изолатор. Мисля си, че при китайските (турските) боклуци, това е съществено.
                              ОФБ ДБ X22SE
                              Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Причини за често горящи запалители кабели...

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Давай по спокойно,ръся каквото имам,давай едно по едно,ще те изслушам спокойно,после ще ти кажа точно какво съм учил.
                                Остави го тоя с "ветеринарното училище". Имам дирекно питане, малко е извън темата, но ако отговориш, мисля, че ще е полезно за много хора. Чувал съм за такива комбинирани с бобини свещи но не съм виждал (занимавам се с ремонти само на моята кола, с малки изключения). Не бързам да възприемам безусловно информация от интернет (откакто всеки глупак може да пише там много глупости се изписаха) и търся мнение на разумен човек с директен сблъсък (и съответните разсъждения) по съответния проблем.
                                Питането ми е - има ли възможност за бързо (и без значителни "преустройства") инсталиране на такива "свещи" на двигател X20SE. А и ориентировъчно - колко ще струва.
                                Ако преустройствата са свързани с нагаждането на допълнителни електрически (електронни) модуули, нямам проблеми. Мисля си, че ще е необходим най-малко електронен вариант на "делко". Карам я на "логически" предположения, реалната ми информация е нула.
                                ОФБ ДБ X22SE
                                Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X