Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Танка от Първата Световна Война до преди Третата в разрез и картинки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Танка от Първата Световна Война до преди Третата в разрез и картинки

    Първоначално публикуван от TTsekov Преглед на мнение
    Във военния музей в Брюксел имат перфектно запазен Мк V. Много интересна машина, двете врати на страничните издатини/където са двете странични оръдия/ са отворени и интериора се вижда доста добре. Много тясно, двигателя е по средата на бойното отделение,жегата е била потресаваща, изгорели газове и така нататък. А и немците бързо са им хванали цаката. На една витрина бе изложена 18 мм противотанкова пушка, снимал съм я, ше се постарая да кача снимки и на танка и на пушката..
    Колкото до горния ми пост.... последното място на което бих искал да бъда по време на война е в танк...
    https://www.youtube.com/watch?v=8ARjuTKdiIk

    https://www.youtube.com/watch?v=QUMxZ34Ptco

    https://www.youtube.com/watch?v=x2TLS1sqMl8

    В кой от трите танка искате да бъдете? Последния клип е потвърждение че всяка втора хамуджа с РПГ 29/ако не бъркам/ може да ликвидира танк с ракета за стотинки/ в сравнение с цената на танка разбира се/...
    На времето Сибирски беше написал в една тема че един път в Афганистан е влязъл в бой вътре в бойна машина и по безпомощен не се чувствал . Танковете и въобще бронетехниката в населено място губят почти всичките си предимства и се използват главно за огнева поддръжка на пехотата . Основната защита на танка е скоростта и маневреността а в гъсто застроен район става голяма и бавна мишена . Голямото и точно на 5-6 километра оръдие става абсолютно безполезно когато противника ти е на 20 метра и над ъгъла на възвишение на оръдието .
    Последно редактирано от sek.1; 22-07-15, 05:12.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: Танка от Първата Световна Война до преди Третата в разрез и картинки

      Първоначално публикуван от TTsekov Преглед на мнение
      ... Възможно е танка от първие клип да е по-старо поколение радиоуправляема мишена/ наистина на него не се вижда динамична броня/. за втория клип-може и да е менте. Но си спомням доста кадри от Чечня навремето с 72 ки с куполи на по 10-15 метра от тях. Не коментирам тактиката за използване на танковете/това което си постнал по-горе е наистина интересно/ а средствата за борба с тях и въздействието им върху танковете. За третия клип, с който за съжаление наводних форума, как би го коментирал? 72 ка, в населено място?
      Ами чети, преди да започнеш да мяташ линкове бре! Аман от такива, дето изгледат няколко клипчета и стават големи спецове!
      Под първия клип в описанието си пише, че танкът е шведски Центурион, на който е сложен макет на купол. Питаш кака Вики и виждаш, че танкът е образец 1945. Къде си тръгнал да ми даваш подобно клипче като пример за устойчивост на танк срещу съвременна ракета?!?

      Вторият клип също е менте - макет, пълен с взривни вещества, който се разпилява на дребни парчета при попадение.

      За третия какво да коментирам? Ами да, танковете могат да бъдат поразени с различни средства. И да, при поразяване горят. Още повече, ако танкът е "гола" 72-ка без пехотно прикритие в населено място.
      Откак танковете се появяват на бойното поле върви борбата между бронята и средствата за поразяването й ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Танка от Първата Световна Война до преди Третата в разрез и картинки

        Изказах си мнението.... извинявам се ако съм подразнил някого.
        Последно редактирано от derhunter; 22-07-15, 08:48.

        Коментар


        • #19
          От: Танка от Първата Световна Война до преди Третата в разрез и картинки

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          На времето Сибирски беше написал в една тема че един път в Афганистан е влязъл в бой вътре в бойна машина и по безпомощен не се чувствал ..
          Ами как да се чувства волна птичка в клетка? В Афганистан е бил далечно разузнаване, ходиш си пеша, оцеляването ти зависи най-вече от теб самият и изведнъж в желязната кутия.

          Първоначално публикуван от TTsekov Преглед на мнение
          Изказах си мнението.... извинявам се ако съм подразнил някого.
          Това за мнението добре, но нещо много в страни ти бяга съвремието.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #20
            От: Танка от Първата Световна Война до преди Третата в разрез и картинки

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            Ами как да се чувства волна птичка в клетка? В Афганистан е бил далечно разузнаване, ходиш си пеша, оцеляването ти зависи най-вече от теб самият и изведнъж в желязната кутия.
            Той си е мотострелковак (кашик) и съответно си носи всички професионални деформации на тази армейска специалност . Пак той е казвал че майката земя най добре ще те прикрие по време на бой . Не знам може и прав да е все пак той е влизал доста пъти в реален бой . Аз лично като изпитател на червенобрежката продукция предпочитам ако се наложи да вляза в бой да съм зад прицела на 23милиметровото .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: Танка от Първата Световна Война до преди Третата в разрез и картинки

              А Виктор Суворов в "Последная республика (Почему Советский союз проиграл
              вторую мировую войну)" разкрива интересни подробности за танковете преди и по време на ВСВ, през един доста по-различен поглед.

              Коментар


              • #22
                От: Танка от Първата Световна Война до преди Третата в разрез и картинки

                Там където описва качествата на КВ-1 малко прекалява... Другото на мен ми звучи правдиво.

                Коментар


                • #23
                  От: Танка от Първата Световна Война до преди Третата в разрез и картинки

                  Специално за Чавдар (много нагледно се добива представа, какви бели може да прави адекватната съвременна пехота):

                  Коментар


                  • #24
                    От: Танка от Първата Световна Война до преди Третата в разрез и картинки

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Специално за Чавдар (много нагледно се добива представа, какви бели може да прави адекватната съвременна пехота):
                    Да прочетеш какво съм писал, що ли?

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    ... Ами да, танковете могат да бъдат поразени с различни средства. И да, при поразяване горят. ...
                    Откак танковете се появяват на бойното поле върви борбата между бронята и средствата за поразяването й ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Танка от Първата Световна Война до преди Третата в разрез и картинки

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Да прочетеш какво съм писал, що ли?
                      Нямах това предвид, а по какво стрелят хората (динамичната защита отдавна е за музеите - по повод голите 72-ки и т.н...)...
                      Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 02-09-15, 12:08.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X