Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да подготвя Нивата за офроуд

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да подготвя Нивата за офроуд

    как да подсиля окачването.ще ми трябва ли шпер диферинциал или блокажа на раздатката ще ми върши работа.какви гуми 16 или 15 са най удачни с подхудящия грайфер.

  • #2
    До: как да подготвя нивата за офроуд

    А за какъв тип офф-роад става на въпрос ?
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: как да подготвя нивата за офроуд

      Верно си формулиай въпроса и ще получиш отговор.А пък ако използваш и търсачката още по-лесно ще ти е.Почети малко тук и ако има нещо неясно аз съм ти наблизо.

      Коментар


      • #4
        До: как да подготвя нивата за офроуд

        Нивата няма ли си блокаж на раздатката фабрично?
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          До: как да подготвя нивата за офроуд

          Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
          как да подсиля окачването.ще ми трябва ли шпер диферинциал или блокажа на раздатката ще ми върши работа.какви гуми 16 или 15 са най удачни с подхудящия грайфер.

          Имах "нива" и имах същите въпроси докато не я продадох защото се убедих че тя е правена за "друга" експлоатация, не за тежък оффроад. Така че съвета ми е - НЕ я пипай много, много, може би само е добре да укрепиш броните и да защитиш праговете, лебедката е голяма екстра която може да те спаси в огромен брой случай, не мисля че си заслужава да пипаш окачването, а гумите - трудно ще вкараш по-големи, а ако са и агресивни, мисля си че ще патиш, блокажите са благодат (Нивата фабрично си има централен блокаж), но не съм чувал за блокажи на диференциалите на Нива (просто не съм чувал, което не значи че няма), но си мисля че с ладовите полуоски един блокаж ще ги къса като клечки за зъби така че аз лично не бих и търсил.
          Нивата си е супер за по-леки разходки (или една - две по-тежки) и в стандартното си изпълнение. Успех с разходките.

          Коментар


          • #6
            До: как да подготвя нивата за офроуд

            смятам да я правя за състезания.в габрово двете ниви много ми харесаха по тях имали нещо правено

            Коментар


            • #7
              До: как да подготвя нивата за офроуд

              Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
              смятам да я правя за състезания.в габрово двете ниви много ми харесаха по тях имали нещо правено
              Не си губи времето и парите,за сьстезания не стават.

              Коментар


              • #8
                До: как да подготвя нивата за офроуд

                Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                смятам да я правя за състезания.в габрово двете ниви много ми харесаха по тях имали нещо правено
                Нали ти казах че си ми близо.Бялата е мойта.

                Коментар


                • #9
                  До: как да подготвя нивата за офроуд

                  Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                  Не си губи времето и парите,за сьстезания не стават.
                  Много зависи колко е времето и колко са парите.

                  Коментар


                  • #10
                    До: как да подготвя нивата за офроуд

                    Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                    Не си губи времето и парите,за сьстезания не стават.
                    Чак пък да не стават Състезанията са и за кеф . Мисля, че Явор си беше много добре в Габрово. Е в началото го уплаши едно леко странично наклонче, но ... ще свикне
                    RB Patrol Team

                    Коментар


                    • #11
                      До: как да подготвя нивата за офроуд

                      Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
                      Чак пък да не стават Състезанията са и за кеф . Мисля, че Явор си беше много добре в Габрово. Е в началото го уплаши едно леко странично наклонче, но ... ще свикне
                      Ей калпазанин,не издавай информация от кухнята.Навигатора се уплаши!

                      Коментар


                      • #12
                        До: как да подготвя нивата за офроуд

                        Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
                        Чак пък да не стават Състезанията са и за кеф . Мисля, че Явор си беше много добре в Габрово. Е в началото го уплаши едно леко странично наклонче, но ... ще свикне
                        Еми на Бистрица и пред последния затвори моят градски с червената,отделно,че няма сьстезание да не я е РАЗКАРТИЛ отвсякьде.А за блокажите,има ги и за нива. П.П. И всички точки да ми вземете,пак не става нищо от нивата.Мисля,че мн. колеги от форума го знаят.
                        Последно редактирано от asen_dp; 23-10-07, 22:45.

                        Коментар


                        • #13
                          До: как да подготвя нивата за офроуд

                          Имал съм ЛАДА Нива и попринцип бих си взел отново при няколко условия , надали скоро ще стане това но въпроса е друг.
                          Искаш да подготвиш този автомобил за офф-роуд изпълнения това значи да спазиш някой по-специални изисквания:
                          1/Добра профилна проходимост,осигурена чрезподходящ избор на размер на геометричните размери на атомобила.
                          2/Високи теглителни качества (максимален динамичен фактор на първа предавка) и възможност за продължително много бавно движение на първа предавка -0,6м/с
                          3/Ниско налягане между колелата с опорната повърхност,повъзможност регулиране в движение на налягането в гумите
                          4/Възможност за продължително движение при страничен наклон
                          5/Максимално сцепление на колелата с опорната повърхност (почвата)
                          6/Наличност на макара за самоизтегляне с теглителна сила до 0,9G (G-пълното тегло на автомобила,N)


                          -По първа точка имай в предвид че предния навес образуван от оригиналната броня е прекалено голям а задния е направо отчайващ,праговете пък са прекалено ниско поради конструкцията на купето (без шаси).По тази точка можеш да се справиш единствено с варианта който ти пускам на снимките.
                          -По втора точка ,много е слаб двигателя за тежеста на купето но и там има вариант.Слагаш двигател от FIAT131 2000см3 110кс двувалка,петстепенна скоростна кутия (ако си с четеристепенна) и като оправиш закрепването на раздатката да не е директно на ламарината за пода и с това ще си се справил.За вибрацийте сигурно си свикнал вече.
                          -По трета точка освен да монтираш по-широки гуми друго нямам идея,освен ако не си измислиш система за помпене външна като на рали Дакар допреди няколко години.
                          -По четвърта точка нямам оплаквания за стандартното окачване но ако се повдигне ще трябва да се внимава.
                          -По пета точка ,трябва ти голямо разчупване с дългоходови амортисьори и съответно пружини.На предния мост как ще го постигнеш не ми е ясно.
                          -По шеста точка там работата е ясна отиваш в магазина и си взимаш лебедка минимум 8000lb.

                          Успех в начинанието мога да ти пожелая и дълбоки джобове защото ще са ти нужни финикийски знаци,мерак явно имаш така че ..... .
                          Прикачени файлове
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • #14
                            До: как да подготвя нивата за офроуд

                            Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
                            Нали ти казах че си ми близо.Бялата е мойта.
                            мога някой ден да прескоча до карнобат да се срещнем от 1 ноември излизам в отпуск.

                            Коментар


                            • #15
                              До: как да подготвя нивата за офроуд

                              Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                              Имал съм ЛАДА Нива и попринцип бих си взел отново при няколко условия , надали скоро ще стане това но въпроса е друг.
                              Искаш да подготвиш този автомобил за офф-роуд изпълнения това значи да спазиш някой по-специални изисквания:
                              1/Добра профилна проходимост,осигурена чрезподходящ избор на размер на геометричните размери на атомобила.
                              2/Високи теглителни качества (максимален динамичен фактор на първа предавка) и възможност за продължително много бавно движение на първа предавка -0,6м/с
                              3/Ниско налягане между колелата с опорната повърхност,повъзможност регулиране в движение на налягането в гумите
                              4/Възможност за продължително движение при страничен наклон
                              5/Максимално сцепление на колелата с опорната повърхност (почвата)
                              6/Наличност на макара за самоизтегляне с теглителна сила до 0,9G (G-пълното тегло на автомобила,N).


                              -По първа точка имай в предвид че предния навес образуван от оригиналната броня е прекалено голям а задния е направо отчайващ,праговете пък са прекалено ниско поради конструкцията на купето (без шаси).По тази точка можеш да се справиш единствено с варианта който ти пускам на снимките.
                              -По втора точка ,много е слаб двигателя за тежеста на купето но и там има вариант.Слагаш двигател от FIAT131 2000см3 110кс двувалка,петстепенна скоростна кутия (ако си с четеристепенна) и като оправиш закрепването на раздатката да не е директно на ламарината за пода и с това ще си се справил.За вибрацийте сигурно си свикнал вече.
                              -По трета точка освен да монтираш по-широки гуми друго нямам идея,освен ако не си измислиш система за помпене външна като на рали Дакар допреди няколко години.
                              -По четвърта точка нямам оплаквания за стандартното окачване но ако се повдигне ще трябва да се внимава.
                              -По пета точка ,трябва ти голямо разчупване с дългоходови амортисьори и съответно пружини.На предния мост как ще го постигнеш не ми е яще са ти нужни финикийски знаци,мерак явно имаш така че ..... .
                              Сега навлизам в този спорт.До сега съм управлявал ЗИЛ131 той става 6х6 като включиш предния мост има и лебетка интересно е като затънеш управлявам и танков влекач тои става 8х8.За това купих лада нива обичам да затъвам много.Със жената едвам се разбрахме каква кола да купим ама наделях..... ЛАДА
                              Последно редактирано от kinex; 24-10-07, 21:41.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X