Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да подготвя Нивата за офроуд

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

    Четейки Руския форум, попаднах на едно много практично(ако мога така да го нарека) изобретение.. За по-голям ход, май де..
    Я кажете, някой знае ли, нещо повече, за тез изобретениица, става дума за зелените нещица???
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:66029993.jpg
Прегледи:1
Размер:35.4 КБ
ID:5317866
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:66030000.jpg
Прегледи:1
Размер:30.5 КБ
ID:5317867
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:66030017.jpg
Прегледи:1
Размер:23.6 КБ
ID:5317868
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

      За втори амортисьор.

      Коментар


      • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

        Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
        За втори амортисьор.
        В случая това на снимките не е за втори амортисьор.Планката е направена с цел изместване амортисьора нагоре за по-големи ходове при разпъване.Аз Лятото направих нещо подобно.Макар и в по-малка степен ефект има...
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

          Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
          В случая това на снимките не е за втори амортисьор.Планката е направена с цел изместване амортисьора нагоре за по-големи ходове при разпъване.Аз Лятото направих нещо подобно.Макар и в по-малка степен ефект има...
          Аз пък си мислех че е по лесно да сложа по дълък амортисьор за по лесно де.

          Коментар


          • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

            Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
            Аз пък си мислех че е по лесно да сложа по дълък амортисьор за по лесно де.
            И това е решение.Аз,обаче гледах да ми излезе "най-тънко" и затова си останах със старите амове и направих допълнително тези втулки.
            Цялата работа ми излезе 4лв.

            Коментар


            • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

              Абе, снищи си се чудя, тая джаджа може да се "побългари" и да може на нея да си сложиш 2 амортисьора, спокойно??Хем малко повече ход, хем 2 амортисьора 2в1 ултра комбинация
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                Боби, ако ще караш скоростно по пресечен терен или рали има донякъде смисъл от двойни амове отзад и отпред, но ако търсиш по-големи ходове това няма да ти помогне с нищо. Както споделиха колегите по-горе за по-големи ходове отзад най-доброто решение е по-дълги амове, а най-евтино е оригиналните да им се повдигне захващането нагоре посредсвом такова приспособление...

                Коментар


                • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                  Това което е показано на снимката е за втори амортисьор.Не е нормално преди да влезеш в гората да лягаш отдолу и да местиш амортисьора по нагоре.Ако искаш по голям ход дебелата втулка на амортисьора се заварява на ръкава на моста.

                  Коментар


                  • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                    Нито съм тръгнал да го правя..Нито нищо, просто размишлявам...То е ясно, че е по-добре с по дълги, ноо.....Но това е май, най-"тънкия" начин, за повишаване на ходовете.. Пък когато дойде време за нови амортисьори е ясно че ще сложа по големи...
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                      Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                      Нито съм тръгнал да го правя..Нито нищо, просто размишлявам...То е ясно, че е по-добре с по дълги, ноо.....Но това е май, най-"тънкия" начин, за повишаване на ходовете.. Пък когато дойде време за нови амортисьори е ясно че ще сложа по големи...
                      Нещата не са хич прости и трябва да ги премислиш добре.То хубаво,че като дойде време за смяна на амовете ще сложиш по-дълги,ама на акъла ли ти е че е напълно вероятно при по-сериозно натоварване амортисьорите да вземат да удрят в крайно свито положение и да им изкъртиш горните стойки.За това най-добре,ако ще предприемаш такава манипулация първо подложи нещо на пружините или ги смени с по-корави.
                      П.П.Винаги при крайно свиване на окачването първо трябва да опре ограничителния тампон,а не амортисьора да удари в крайния си ход.
                      Последно редактирано от Янко Желязков; 17-11-11, 17:02.

                      Коментар


                      • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                        Нещата не са хич прости и трябва да ги премислиш добре.То хубаво,че като дойде време за смяна на амовете ще сложиш по-дълги,ама на акъла ли ти е че е напълно вероятно при по-сериозно натоварване амортисьорите да вземат да удрят в крайно свито положение и да им изкъртиш горните стойки.За това най-добре,ако ще предприемаш такава манипулация първо подложи нещо на пружините или ги смени с по-корави.
                        П.П.Винаги при крайно свиване на окачването първо трябва да опре ограничителния тампон,а не амортисьора да удари в крайния си ход.
                        Подложки имам... 3 сантиметрови, естествено, че няма да сложа по-дълги амове. , без да сложа гумените подложки...Да съм тъп, колко да съм тъп.....Все пак темата 2 пъти, съм я чел...Навсякъде по руските сайтове, китовете са с подложки..Поне малко логика, трябва да имаш за да разбереш, че ти трябват и подложки.. Да не говорим, че има куп снимки, по форума на лифтнати ниви, с подложки...

                        След като прочетох(поне колкото можах, с Google-преводача, по-скоро прегледах) цялата тема в Руския форум за нива( 206 страници, направо ми падна пръста, от цъкане... )
                        Намерих си една схемичка за "поставката" на горен шарнир, обаче не мога да си обесня. Защо има 6 дупки, вместо само 3??Тъй като болтовете са 3, все пак... И се чудя, дали ще стане, че да не стане, така да му я дам, пък дупките да не съвпаднат, вземат да дойдат в средата, между двете.....Да му я дам, на стругаря, да я изтърга на струга...
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sssss.jpg
Прегледи:1
Размер:71.9 КБ
ID:5318312
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                          Тази схема изобщо не е за горен шарнир.С руския изоставаш.

                          Коментар


                          • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                            Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                            Тази схема изобщо не е за горен шарнир.С руския изоставаш.
                            Ми бая... Изоставам, защото не съм го учил...Чак сега почвам..Би ли споделил за какво е тази поставка ??
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                              И аз незнам за какво е.Трябва да покажеш сайта от където сия намерил и щего разчетем.

                              Коментар


                              • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                                Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                                И аз незнам за какво е.Трябва да покажеш сайта от където сия намерил и щего разчетем.
                                А, сега де....Темата е 206 страници, а аз не помня от коя страница е... Е ще го преживеем..
                                Мерси за разяснението..
                                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                                Honda Dominator 650
                                088ЧЧ93979-->Борис
                                0878956Ч38-->Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X