Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да подготвя Нивата за офроуд

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

    Незнам колко не става за хард,ама доста пъти съм правил меко казано "чудеса" с нивата и съм бил рамо до рамо с доста добре подготвен нисан патрол(има го в продавам под форума),паджеро 1 и паджеро 2,че даже съм и надминавал изброените джипки.На места(препядствия),където патрола и паджерото неможаха да изкачат/изкарат,защото беше доста остър наклон,нивата се справи почти без затруднения.Като сметнем,че се пробвах с калпави гуми,нивата се справи доста добре,смея да кажа отлично

    Коментар


    • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

      Не, найстина, нивата без радикални промени по нея за ХАРД не става, ако беше с цял мост отпред+рама щеше да е бом бок ама..., освен да сте я прежалили и с мамата на 1во място, все пак прежаления джип, е най-проходим..Но да е паркетник Като знам как издевателстват с нея, трици в диференцялите, дразнел ги шумът и някой им казал, че така не вие, вярно, ама дифа става мазало..Карат се без масло в трансмисията и то с хиляди километри..Кой друг джип би издържал на такива изпитания..??Освен УАЗА..Даже и за него не е сигурно..???-Никой..
      Колкото до чупенето, ако се внимава, кара се внимателно по лошите места, не се чупи ей така си..То и баба знае, прас, прас в каманите, после ами чупи се...
      Поне, аз предпочитам, в годината, да дам 10пъти по 20 лева за ремонт, отколкото един път минимум хилядарка...
      Къде са 200, къде са 1 000..Айде няма да е хилядарка, но всяко влизане в сервис е минимум 500 лева, съдейки по нашата западна кола, Ситроен, вярно те имат скъпа поддръжка, но пък возията им е номер едно..Щом прекрачи прага на сервиза, веднага изникват проблеми, въздушни вилтри, масла, биелетки, миелетки..Айде 500 в кръста..
      Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 20-02-11, 19:36.
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

        Правил съм "промени" по нивата.Да това са 3см гумени тампони на 4те прожини и 3см подложка на горен шарнир и горе носач.Това е достатъчно,да минем от там където минава ресиорен патрол-лифтван и с гуми за 1000+лв.Все си мисля,ако подкарам нивата с нещо по-добро какво ли ще е.Не съм от офф-роудърите,но спокойно мога да кажа,че и другите джипове не са кой знае какво,щом боклука ги оставя в малкия джоб.

        Коментар


        • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Нивата е паркетник. По дефиниция и проект. Не става за хард. Еле с всичките й технически недомислици. Face it.
          Колега относно паркетника.Ти някога качвал ли си се на Нива.Ако вземем този нисан от аватара ти както излиза от завода и една Нива както излиза от завода аз смятам,че шансовете ти за успех срещу НИВАТА са НУЛЕВИ.

          Коментар


          • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

            Колега Менаджер а ти качвал ли си се на Нисан ? Нисана на Търтея не е вдиган само е с кални гуми . На Патрула в сток вариянт влизат 33 12.5 15 което го изтрелва на светлинни години от Нивата ,за мощнист и тн няма да коментирам.
            Николай Георгиев 0+
            тел.0887357722

            Коментар


            • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

              Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
              Колега Менаджер а ти качвал ли си се на Нисан ? Нисана на Търтея не е вдиган само е с кални гуми . На Патрула в сток вариянт влизат 33 12.5 15 което го изтрелва на светлинни години от Нивата ,за мощнист и тн няма да коментирам.
              Къде точно го изстрелва? Айде стига сме спорили за простотии! Сравнението не е толква просто...Всяка една си има и предимства и недостатъци...

              Коментар


              • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
                Колега Менаджер а ти качвал ли си се на Нисан ? Нисана на Търтея не е вдиган само е с кални гуми . На Патрула в сток вариянт влизат 33 12.5 15 което го изтрелва на светлинни години от Нивата ,за мощнист и тн няма да коментирам.
                Приятелю ние от провинцията сме селски момчета.Такива автомобили като нисани,това са за богатите хора ние не сме се качвали съжалявам.И по принцип идеята ми е,че нива и нисан заводски изпълнения включително и заводски гуми еми смешни ще ви направя.ГОВОРИМЕ ЗА ВСИЧКО ЗАВОДСКО БЕЗ ГРАМ ПОДОБРЕНИЯ.Аз съм от Варна,казвам се Велико Великов тел.0889670066 ако имате път някога насам заповядайте да покараме и да видиме кой автомобил какъв е.Няма смисъл да спорим.ПОЗДРАВИ

                Коментар


                • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                  И колко струва една нова нива и колко един нов нисан ? Това наистина го праща в космоса !

                  Коментар


                  • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                    Първоначално публикуван от menajer1980 Преглед на мнение
                    Приятелю ние от провинцията сме селски момчета.Такива автомобили като нисани,това са за богатите хора ние не сме се качвали съжалявам.И по принцип идеята ми е,че нива и нисан заводски изпълнения включително и заводски гуми еми смешни ще ви направя.ГОВОРИМЕ ЗА ВСИЧКО ЗАВОДСКО БЕЗ ГРАМ ПОДОБРЕНИЯ.Аз съм от Варна,казвам се Велико Великов тел.0889670066 ако имате път някога насам заповядайте да покараме и да видиме кой автомобил какъв е.Няма смисъл да спорим.ПОЗДРАВИ
                    Напълно съм съгласен с колегата Велко.Имал съм доста ситуаций,в който нивата "осира" и патрол и тойота и паджеро,говорим за щатни джипки.Сега е ясно,че ще се почнат пак едни,но нивата в заводския си облик(не че може да се прави много по нея де)се опира на доста джипки,че даже ги и надминава.Машините в нения клас нямат шанс.Нищо е че Руски боклук и се чупи всеки ден.

                    Коментар


                    • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                      Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
                      Колега Менаджер а ти качвал ли си се на Нисан ? Нисана на Търтея не е вдиган само е с кални гуми . На Патрула в сток вариянт влизат 33 12.5 15 което го изтрелва на светлинни години от Нивата ,за мощнист и тн няма да коментирам.
                      Относно "изстрелването". Знаеш ли колега, точно такъв Нисан как се беше "изстрелял" в едно деренце (карайки след мен). Помогнах му на човечеца, изкарахме го с Бабичката. Последва втори опит за преодоляване на дерето - пак смях. В подобни ситуации съм имал за "клиенти" Мицубиши L200, Toyota Hilux, Pajero, RAV4 и Frontera. Всичките тези автомобили са закъсвали на места където с Нивата минавам безпроблемно. Вярно е че са били в заводския си вид, но и Нивата ми е така.
                      Затова би било добре да се въздържаш от подобни констатации.

                      п.п.
                      отделно че излишно спамим темата

                      Коментар


                      • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                        За Нивата или хубаво или нищо че ще ме изядете . И мен ме е дърпала Нива , предобеден съм просто не харесвам руската техника което си е мое мнение и неискам да ангажирам никои с него.
                        Николай Георгиев 0+
                        тел.0887357722

                        Коментар


                        • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                          Много пъти е казвано, че проходимостта е много относително понятие и зависи до голяма степен от задкормилното устройство. Аз не харесвам Нива, но не мога да кажа, че не е проходима. Пък и Патрола, зависи кой го кара. Хванете Търтьо да мине от едно и също място с Нива и Патрол, и ще видим кое може и кое не може.
                          Няма смисъл от тия спорове. И аз съм вадил Нива от една локва, дето я минавам с Ферозата без да се замисля, ама я караше пенсионер.
                          Поздрави!
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                            Хехее,
                            всъщност това е интересно
                            От мен патрул, който е навит да даде една нива. Избираме маршрутче и го минаваме двамата, после сменяме колите.
                            Може да заложим каса бира и 48 кИбапчета за зяпачите
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                              И за ще доида щом ще има КЕБАПЧЕТА И БИРА. Може още този уикенд да се повозим и похапнем скара, само колегите с Нивите да кажат
                              Николай Георгиев 0+
                              тел.0887357722

                              Коментар


                              • От: Как да подготвя Нивата за офроуд

                                Аз ще дойда да погледам ако има такова нещо. Ще е забавно. За да е коректно трябва двете коли да са със що-годе еднакъв тип гуми. Трябва да има различен тип препятствия - такива, които ще затруднят еднакво двете машини, например остра бабуна, на която патрола може да се окантари или пък дълбок коловоз, в който нивата да заоре с носачите, тясна пътека с остри завои за неудобство на големия джип и дълго изкачване за ужас на по-слабия мотор.

                                Вярно оспамихме темата.
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X