Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ендуро, ама не знам какво.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ендуро, ама не знам какво.

    Благодаря за съветите, ама аз и до сега си карам. Ако бях 1.80 щеше да ми е лесно, ама не съъм. .. Към момента екипировката ми струва два пъти мотора (поне). Карам XJ600 де.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #32
      От: Ендуро, ама не знам какво.

      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
      Искам да пътувам с нещо дето мога да мина София до Ахтопол примерно (просто в момента съм в Ахтопол) без да се налага да спирам щото задника ми се е схванал.
      Е какво му е на XJ600?
      Перфектен гол мотор. Ако ти е неудобна седалката не е ли по-добре да я смениш нея, вместо целия мотор.
      Определено няма да намериш комфорта на 4-цилиндровия в V2.

      Коментар


      • #33
        От: Ендуро, ама не знам какво.

        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
        Комай горе долу се ориентирам към Трансалп ( по ред причини). Ма сега пак дилема. 600 или 650? Някои хвалят по-стария 600, други 650 (пък е и по-нов??). А ся де.
        Ако си се насочил към този модел на Хонда,ти препоръчвам произведения между '94-'96-та с Доминатор-ски фар и "лъскав" двигател. Изчистени детски болести,и последния "made in Japan"! Следващите(600/650) са произведени в Atessa,Italy и Montesa,Spain. Този превъзхожда предшествениците си с отстранения проблем с cdi-тата,качествена сглобка,надежден двигател,две бобини(до '93-та са с четири),дискова спирачка отзад(до 90-та са а барабан) и подменена спирачна система отпред(nissin),но с един диск. Следващия вече е с два диска,но и това може да се преживее. Това е "рисърч" който и аз правих преди да си закупя Трансалп.
        Нажалост не успях да намеря точно такъв,и се "хвърлих" на '89та с черния двигател.....вече съм спрял да засичам колко масло харчи,просто редовно вдигам щеката и наливам! '89 и '90-та пък са произведени най-мощните(55к.с.) 600ки....преди и след това са 50к.с. Но със сиурност ако не бях 1,64....щях да карам Африка! При пътвата си среща с нея обаче,разбрах че няма да се справя с размерите и.
        Успех!
        Kawasaki Klr 600 '91

        Коментар


        • #34
          От: Ендуро, ама не знам какво.

          Без да ви занимавам с моите си глупости да питам. Има ли такова животно, като R-GS, ама да не е боксер? Демек въздушно маслено охлаждане, ходове на окачването, тегло, двуцилиндрово, мощност и въртящ момент около горното.
          Ааа. И теглото тоже да е макс 230-на кг. По възможност по-близо до 200 кг.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #35
            От: Ендуро, ама не знам какво.

            Означенията с "R" в гамата на БМВ са само за боксерните двигатели. Иначе има F 800 GS и F 700 GS, които са с редови двуцилиндрови двигатели, и са, около 200-220 кг пълни, заредени. Има и F 650 GS и G 650 GS, които са с едноцилиндрови двигатели и са под 200 кг. Всички тези двигатели 800-700-650 са водноохладени инжекциони.
            И още нещо. БМВ вече няма двигатели с въздушно-маслено охлаждане. Даже вече на най-новите боксери главите са водноохладени. Последните въздушно-маслено охладени боксерни двигатели за моделите R 1200 GS са от 2012 година.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #36
              От: Ендуро, ама не знам какво.

              Идеята ми беше за нещо различно от БъМъВъ. За Ф800 знам. Подкарвал съм. Ф650 не ща. Като му дадеш газ бая време се чуди дали да тръгне. Тайгър от по-старите не ми допада (а може и различно очакване да съм имал). Баш заради трите цилиндъра го заглеждах. На гъзъ ми "залепи" баш Ф800. Без да съм карал (само седнах) на Супер Тенере 1200. Е НЕМА ТАКЪВ КЕФ. Ма ми идва с едни килограми "горница" освен водното охлаждане. Старата Африка .. добре, ама много стара, и с незнайни километри.
              Тааа. Ако нЕма такова животно дето питам, комай избора силно се ограничава до боксер.
              п.п. Знам какво е R на БМВ.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #37
                От: Ендуро, ама не знам какво.

                http://www.motorcyclespecs.co.za/mod..._900c%2094.htm
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #38
                  От: Ендуро, ама не знам какво.

                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                  Идеята ми беше за нещо различно от БъМъВъ. За Ф800 знам. Подкарвал съм. Ф650 не ща. Като му дадеш газ бая време се чуди дали да тръгне. Тайгър от по-старите не ми допада (а може и различно очакване да съм имал). Баш заради трите цилиндъра го заглеждах. На гъзъ ми "залепи" баш Ф800. Без да съм карал (само седнах) на Супер Тенере 1200. Е НЕМА ТАКЪВ КЕФ. Ма ми идва с едни килограми "горница" освен водното охлаждане. Старата Африка .. добре, ама много стара, и с незнайни километри.
                  Тааа. Ако нЕма такова животно дето питам, комай избора силно се ограничава до боксер.
                  п.п. Знам какво е R на БМВ.
                  Забрави да споменеш новата Африка и едни оранжеви гъзарийки. Още и В-строма.
                  Но всички са си на водно. За какво ти е въздушно на половин автомобил?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ендуро, ама не знам какво.

                    Новата Африка много кисела бе! В Строма ясен. Безличен някак си, както и Трансалпа. КТМ е съвсем друга бира. Със сигурност не е моят. Макар да съм говорил с хора карали нов R-GS и си взели КТМ (пак новия). Според тяхно виждане КТМ-а бил в пъти по-добър.

                    п.п. Абе всъщност от кога спират въздушно/масленото охлаждане на тоя тип мотори? Барем да знам дали има смисъл това дето търся.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ендуро, ама не знам какво.

                      2013 г. правят последните Адвенчери. Другите модели се "втечняват" по-рано.
                      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ендуро, ама не знам какво.

                        И какъв е проблема с водното охлаждане? Какво пречи?
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ендуро, ама не знам какво.

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          И какъв е проблема с водното охлаждане? Какво пречи?
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:thepricegoodquestion.jpg
Прегледи:1
Размер:43.8 КБ
ID:5771219
                          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ендуро, ама не знам какво.

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            И какъв е проблема с водното охлаждане? Какво пречи?
                            Да кажем, че обичам по-опростените неща. Иначе нещата ми се поизясниха вече благодарение на Вас. Тенкс.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ендуро, ама не знам какво.

                              На Сигмите купиха 50 броя BMW F 700 GS. Най-добрият компромис според мен!
                              F 800 GS на мен ми идва малко голям и тежък, а G 650 GS Sertao е едноцилиндров и прекалено офроуд ориентиран за моята 90-95% асфалтова езда... Но двуцилиндровата водно охладена инжекция F 700 GS ми пасва идеално за моите пенсионерски изисквания, като тегло, двигател, мощност, разход, колела 19х17, гуми и т.н.
                              Да поясня. Аз не търся мотор с 21 цола предна капла. Не ми трябва чак толкова голяма проходимост на черно за сметка на по-голяма нестабилност в остри асфалтови завои. 19 цола предна капла ми стига. Също така ляти джанти с безкамерни гуми ме устройват идеално вместо капли със спици и наличие на вътрешни гуми... Като мощност 75 коня са ми предостатъчно и не ми трябва мотора ми да вдига 160-180 км/час, защото много отдавна не карам с повече от 120 км/час.
                              И накрая да кажа, че този постинг е посветен на някакви си мои бълнувания, мечти, и изисквания, и не искам никой да ангажирам с мнението си.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ендуро, ама не знам какво.

                                Сега е моментът да се кандидатираш за Сигмаджия
                                Само че те не карат пенсионерски
                                А и разлика в теглото и размерите между 700 и 800 май няма. И в двигателя няма. Само в ходовата част.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X